grsail.com

Leczenie uzależnienia od heroiny

Leczenie uzależnienia od heroiny
Nigdy nie próbuj wycofanie bez nadzoru lekarza.

Odzyskiwanie uzależnieni potrzebują profesjonalnej pomocy, aby utrzymać ożywienie, i istnieją różne możliwości leczenia uzależnienia od heroiny, że możesz pomóc walczyć z tym niebezpiecznym narkotykiem.

Uzależnienie od heroiny

Jeśli Ty lub ktoś bliski ma uzależnienia od heroiny, ważne jest, aby uzyskać pomoc. Heroina niekorzystnie wpływa na osobę fizycznie, psychicznie i społecznie, ponieważ jest bardzo wciągająca. W zakresie stosowania, lek najpierw powoduje silne uczucie euforii i przypływ energii. Jednak te odczucia znikają szybko, a to może mieć coraz wyższych dawek, aby mieć taki sam wpływ. Heroiny może stać się bardzo w zależności od leku i szybko budować tolerancję do niego.

Jak jest Heroina Dodawanie leczyć?

Podejścia terapeutyczne dla heroiny zależy od osoby, jego motywacji i tła. W niektórych przypadkach, odzyskanie heroiny uzależnienie zaczyna się od interwencji z rodziną i przyjaciółmi, aby pomóc sobie, jak jego narkoman narkotyków czyni jego życie nie do opanowania i wpływania na ludzi wokół niego. Jeśli uzależniony zgadza się szukać pomocy, następnym krokiem zaczyna detox pod bezpośrednim nadzorem licencjonowanego lekarza, który może przepisać leki, które mogą złagodzić niektóre objawy odstawienia. Detoxing od heroiny może być bardzo niebezpieczne, a większość osób uzależnionych się bardzo źle w trakcie procesu. Bez opieki medycznej i nadzoru, uzależniony może nawet umrzeć w trakcie wycofywania, więc jest to istotne, że detox jest nadzorowana przez doświadczonego lekarza. Poradnictwo jest kolejnym ważnym elementem leczenia, które mogą pomóc w odzyskaniu uzależniony uzyskać świeży start w życiu.

Detox i kuracje

Lekarz najprawdopodobniej przepisać niektóre leki do stosowania w trakcie wycofywania heroiny. Niektóre z nich to metadonu, buprenorpine i klonidyny. Farmakoterapia pomaga zmniejszyć efekt i pragnienia heroiny i innych opiatów.

  • Klonidyna jest przepisywany w celu zmniejszenia lęku i objawy fizyczne, takie jak mięśnie bolesność, pocenie się i skurcze.
  • Buprenorpine i metadon może pomóc zmniejszyć intensywność objawów odstawiennych i może uczynić proces detox iść trochę szybciej. Oba te leki są często stosowane do długotrwałego, gdzie osoba zostanie na lek, a następnie zmniejszyć dawkę w czasie.

Inny bardziej kontrowersyjne rozwiązaniem stosowane w niektórych ośrodkach leczenia jest zastosowanie znieczulenia w tak zwanym "rapid optiate Detox." Wiąże się to z wprowadzeniem narkoman w znieczuleniu i coraz dawkę terapii lekowej wtryskiwanego do jego krwiobiegu, aby przyspieszyć proces odstąpienia. Terapia ta niesie ze sobą zwiększone ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, dlatego wykonuje się tylko w odpowiednim środowisku klinicznym w celu monitorowania pacjenta życiowych i stanu ściśle.

Wsparcie i terapia

Gdy osoba jest stabilna, następnym krokiem jest rozwiązanie problemów, które doprowadziły do ​​uzależnienia i dotrzeć do wsparcia. Obejmuje to często przy zastosowaniu modelu programu do odzyskiwania 12-stopniową jako część wielokierunkowe podejście do leczenia. Poradnictwo psychologiczne jest również ważne, ponieważ może pomóc uzależnionego nauczyć się żyć bez siebie-medicating i rozwijać tożsamość, która nie jest owinięty wokół uzależnienia. Często nie jest podstawowy problem zdrowia psychicznego związane z uzależnieniem od narkotyków, takich jak depresja czy zaburzenia dwubiegunowego, że należy przeciwdziałać. Jest to niezwykle ważne, że odzyskanie uzależniony kontynuuje współpracę z jego lekarzem i doradcą zawodowym uzależnień, a także udziału w posiedzeniach grupy wsparcia.

  • Anonimowi Narkomani 12 spotkań krok w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.
  • Zasobów internetowych, takich jak metadon Anonymous i codziennej Siła mają fora pomocy i forach internetowych dla odzyskania uzależnionych.
  • Po odnowieniu staje się bardziej dalekosiężne, Rajd na rzecz naprawy gospodarczej jest strona internetowa, która świętuje odzyskanie przez uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Posiadają zdarzenia i dostarczyć inspiracji i wsparcia dla osób uzależnionych i ich odzysku bliskich.

Więcej uzależnienia od heroiny zasoby lecznicze

Nie można przecenić, jak ważne jest, aby z pomocy wykwalifikowanego lekarza do czynienia z detoksykacji i objawów odstawienia związanych z tym uzależnieniem od narkotyków. Połączenie interwencji medycznej, terapii lekowych, poradnictwo psychologiczne i grupy wsparcia 12-krokowych wszystkie odgrywać rolę w leczeniu uzależnienia od heroiny. Odzyskiwanie uzależnionych przekonają się, że nadal doradztwo i udział w spotkaniach grup wsparcia jest korzystne dla utrzymania zdrowia.

  • Drug-Rehab omawia detox medycznej i stosując leki, aby pomóc z uzależnienia od heroiny. Opcje te mogą być pomocne wiedzieć o wchodząc do programu leczenia lekiem.
  • Heroina nadużycie ma pomocny strony internetowej, która wyjaśnia, jak wybrać program leczenia i cechy, dla których należy szukać.
  • 4 Rehabilitacja oferuje usługi referencyjny dla dostawców leczenia w całym kraju. Oferują bezpłatny oceny, aby pomóc znaleźć najlepszy program dla Ciebie. Wypełnij formularz na stronie internetowej o skierowania.

Jak pomóc

Jeśli się kocha lub potrzebuje pomocy, ważne jest, aby się na leczenie jak najszybciej, zwłaszcza jeśli objawy zostały występujących na sześć miesięcy lub dłużej. Uzależnienie od narkotyków nie odchodź bez pewnego rodzaju interwencji uzależnień, więc poszukują środków na odzysku i zaangażować się. Uzyskiwanie pomocy i kończąc uzależnienia warto, ale nikt nie może zrobić to sam.