grsail.com

Łazienka Water Damage

Łazienka Water Damage

Dowiedz się, jak zapobiegać i naprawiać uszkodzenia wody do łazienki, aby chronić swój dom. Zawilgocenie może siać spustoszenie w domu, jeśli nie jest właściwie zarządzane. Odznaczone uszkodzenia mogą doprowadzić do pleśni. Może także zniszczyć deski podłogowe, sufity i ściany, jeżeli opuścił deski zbyt długo.

Water Damage Zapobieganie Łazienka

  • Sprawdź prysznic. Woda może przedostać się do ścian domu przez popękane i masy uszczelniające lub braku połączenia zaprawą. Wymień wszystkie brakujące lub uszkodzone płytki i fugi między płytkami, tak szybko jak to możliwe. Sprawdź, czy odpływy prysznicowe są jasne i unclogged. Upewnij się, że prysznic jest szczelnie i nie wycieka i sprawdzić, przebarwienia, w pobliżu odpływu. Może to być oznaką nieszczelności.
  • Sprawdź szczelność i pod zlewem. Regularnie sprawdzać, aby upewnić się, że zlew nie przecieka. Ponownie, zauważysz jakiekolwiek przebarwienia to może być oznaką nieszczelności. Sprawdź kran, a także sprawdzić, kapie w rurach poniżej zlewie lub w szafce zlewu.
  • Zauważ, teren wokół WC. Nieszczelny WC może spowodować wiele szkód wody w deski i ściany wokół łazience. Sprawdzić szczelność regularnie na całym WC i rur sąsiadujących.

Water Damage naprawy Łazienka

  • Wyłącz źródło wody. Jeśli uszkodzenia spowodowane przez wodę lub cieknącego uszkodzonej rury, zakręcić wodę w domu i wezwać hydraulika, aby go naprawić. Usunięcie ewentualnych plam i zacieków widoczne. Gdy na miejscu zalania, to zwykle w stanie złym stanie. Jeśli można złapać wyciek wcześnie, można uniknąć uszkodzenia znacznie bardziej kosztowne. Toalety mają zazwyczaj wody wyłączyć uchwyt za miskę.
  • Oceny stopnia uszkodzenia. Jeśli woda nie był używany przez dłuższy czas, szkoda może być więcej niż kosmetyczne. Może być strukturalnym. Przed dokonaniem jakichkolwiek napraw powierzchni poziomu, takich jak czyszczenie plam lub malowanie powierzchni, upewnij się czy deski podłogowe i płyty ścienne są wciąż strukturalnie bezpieczny. Jeśli łazienka lub sąsiednie pokoje są wykładziną, woda może spowodować pleśni rośnie. Pamiętaj, aby sprawdzić klocki dywan i podłogę pod kątem uszkodzeń.
  • Rozważmy przebudować. Jeśli uszkodzenie łazience jest obszerna i budżet lub plan ubezpieczeń na to pozwala, należy rozważyć przebudowę. Łazienki podnieść wartość odsprzedaży w domu. Więc jeśli masz szerokie naprawy zrobić, to może być dobry czas na wymianę urządzeń i podłogi oraz podnosić wartość i funkcjonalność domu.
  • Znają prawa. Przed naprawą uszkodzeń wody, należy pamiętać o lokalnych przepisów budowlanych. Część prac może wymagać zezwolenia. Ponadto, wodno-kanalizacyjnych i prace elektryczne muszą być wykonywane przez uprawnionego rzeczoznawcę.
  • Podjąć środki ostrożności. Ścieki mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli oczyszczania ścieków lub jakichkolwiek przecieków przepełnienie, chronić swoje zdrowie. Noś gumowe rękawice i buty i rozważyć noszenie maski. Prać ubrania robocze bezpośrednio po zakończeniu czyszczenia. Użyj przemysłowe worki na śmieci siłę wyrzucać szmaty i dostaw.
  • Użyj sklep vac. Kupić lub wypożyczyć sklep vac, aby usunąć wodę w domu. Sklep próżnia będzie znacznie szybciej niż mop, jeśli masz do czynienia ze znaczną ilością wody szkody.
  • Dezynfekcji uszkodzonych miejscach. Używać wybielacza lub innego środka dezynfekującego do czyszczenia powierzchni, które zostały dotknięte przez wody szkody. Należy stosować odpowiednią wentylację podczas czyste i po. Aby zapobiec tworzeniu się pleśni, należy uruchomić wentylator i niech uszkodzoną powierzchnię osuszyć prawidłowo.

Bieżące utrzymanie

Nadal regularnie sprawdzać, czy nie ma wycieków i uszkodzeń. Miej oczy otwarte na oznak pleśni. W przypadku zlekceważenia może być zagrożenie dla zdrowia ludzi mieszkających w domu. Jeśli nie jesteś pewien, czy masz uszkodzenie lub jeśli potrzebujesz pomocy, naprawy szkód, wezwać specjalistę.