grsail.com

Laktacja

Definicja

Laktacji odnosi się do powstawania mleka piersi podczas okresu po porodzie. Karmienie piersią jest proces niemowlęcia uzyskania mleka przez ssanie na piersi.

Opis

Chociaż rozwój piersi zaczyna w okresie dojrzewania, rozwój funkcji gruczołu jest zakończona dopiero w ciąży. W pierwszej połowie ciąży gruczołu kanały proliferacji i grupy ze sobą, tworząc duże zraziki. W drugiej połowie ciąży, zwiększa wydzielania działalności i pęcherzyki stają się nabrzmiałe, gromadząc siarę. Po 16 tygodniach ciąży, laktacja występuje, nawet jeśli ciąża nie rozwija.

Zdolność gruczołu sutkowego do wydzielania mleka w późniejszym okresie ciąży nazywa lactogenesis, etap 1. W tym czasie wzrost wielkości piersi i kropelki tłuszczu gromadzą się w komórkach wydzielniczych. Początek obfite wydzieliny mleka po porodzie jest lactogenesis, etap 2, i zwykle występuje z dnia dwa lub trzy do ośmiu dni po porodzie. W tym czasie, mleko przechodzi przez proces dojrzewania, w celu dopasowania do potrzeb niemowlęcia. Bez hormonu prolaktyny, karmienie piersią nie nastąpi. W trakcie ciąży prolaktyna pomaga zwiększyć masę piersi, ale nie powoduje laktacji, ponieważ hamują progesteronu, która wykonana jest przez łożysko. Hamując wpływ progesteronu jest tak silny, że karmienie piersią jest opóźniona, jeśli którykolwiek z łożyska jest zachowana po urodzeniu. Poziom prolaktyny wzrost i spadek wprost proporcjonalna do częstotliwości, intensywności oraz czasu trwania stymulacji sutków z karmienia niemowlęcia. W pierwszym tygodniu po porodzie, prolaktyny u kobiet karmiących piersią poziomy w około 50 procent spadnie. Jeżeli matka nie karmić piersią, stężenia prolaktyny zwykle osiągnąć poziomy stanu przed ciążą przez siedem dni po porodzie. Po mleka "przychodzi" lub szybko zwiększa objętość, karmienie piersią nie jest już prowadzony przez hormonu prolaktyny. To przenosi kontrolę procesu usuwania napędzanego mleka, czyli ssania bodziec. Tak więc, rozpoczęcie laktacji nie jest napędzany karmienia, ale karmienie piersią jest konieczne do kontynuowania karmienia piersią.

Breast jest pasywny pojemnika mleka. Jest to organ, który aktywnie produkuje mleko ze względu na bodziec ssania niemowlęcia; Usunięcie mleka z piersi powoduje kontynuowanie produkcji mleka. Jest to reakcja popytu i podaży, który reguluje produkcję mleka, aby dopasować spożycie niemowlęcia. Skład mleka zmienia piersi, aby zaspokoić specyficzne potrzeby rosnącego dziecka. W odpowiedzi na karmienia, hormonu oksytocyny powoduje odruch wyrzucania mleka lub "zawodem" odruch występuje. Wyrzutowa Mleko jest gwałtowne wydalenie mleka z pęcherzyków otworów. Wydzielanie oksytocyny jest również naturalny sposób powoduje macicy kobiety do umowy po porodzie do kontroli krwawienia po porodzie i pomagać w macicy inwolucji. Skurcze te mogą trwać do 20 minut po podaniu i mogą być bolesne, w ciągu pierwszych kilku dni. Korzyść z tego jest jednak to, że absolutorium macicy zmniejsza się szybciej i inwolucji macicy następuje szybciej.

Siara jest gęsty i kremowy żółty w porównaniu z dojrzałego mleka, która jest cienka i niebiesko-białe. W porównaniu z dojrzałego mleka, siara jest bogatsza w białka i składników mineralnych, a niższe w węglowodany, tłuszcze i niektórych witamin. Wysokie stężenie białka całkowitego i minerałów w siary stopniowo zmienia się w celu zaspokojenia potrzeb niemowlęcia przez pierwsze dwa do trzech tygodni, aż laktacja jest ustanowiony. Kluczowym składnikiem w siarze i mleku jest immunoglobuliny lub przeciwciała, które służą do ochrony niemowląt przed infekcjami lub wirusy. Mleko matki ułatwia również rozwój własnego systemu odpornościowego niemowlęcia dojrzewa szybciej. W rezultacie niemowlęta karmione piersią są mniej infekcji uszu, biegunkę, wysypkę, alergie i inne choroby niż niemowlęta karmione butelką. Ludzkiego mleka bogate w proteiny, lipidy, węglowodany, witaminy, minerały, enzymy, hormony, czynniki wzrostu i wiele rodzajów środków zabezpieczających. Zawiera około 10 procent substancji stałych w zakresie energii i wzrostu, a reszta to woda, która jest niezbędna do utrzymania nawilżenia. Dlatego również karmione piersią dziecko nie potrzebuje dodatkowej wody. Niemowlęta mogą znacznie szybciej trawić mleka niż wzoru, a więc nie dostać zaparcia. Przeciętnie, trwa około 30 minut dłużej trawienia wzoru w porównaniu do mleka matki. Dzieci karmione piersią mają lepszy rozwój kości policzkowej i lepsze dostosowanie szczęki.

Oprócz korzyści wynikających z macicy zamawiającego, proces produkcji mleka spala kalorie, który pomaga matce stracić zbędne kilogramy nabyte w czasie ciąży. Po tym wszystkim, dlatego kobiety w ciąży umieścić na dodatkowym tłuszczu podczas przechowywania ciążą energii dla produkcji mleka. Karmienie piersią jest również związane z niższym ryzykiem zachorowania na raka piersi i raka jajnika. Na każdy rok życia spędził karmienie piersią, kobiety ryzyko zachorowania na raka piersi spada o 4,3 procent i jest to na szczycie redukcji 7 procent lubi dla każdego dziecka do którego ona rodzi.

Dodatkowo, istnieje wygodę. Mleko matki jest zawsze z matką. Matki nie trzeba go przechowywać. To zawsze we właściwej temperaturze. To jest wolny. Nie wymagają sterylizacji. W rzeczywistości, zapobiega chorobom i ma czynników ochronnych wynikających zdrowsze niemowląt i zmniejszenia kosztów opieki zdrowotnej. To oszczędność pieniędzy, gdyż nie ma potrzeby kupowania formuł, butelki i sutki.

Procedura

Najlepiej jest rozpocząć karmienie piersią zaraz po urodzeniu, jak to jest u niemowląt naturalny instynkt do pielęgniarki to. Niezależnie od początkowego zachowania dziecka karmionego piersią, interakcja ta stymuluje skurcze macicy, sprzyja kolonizacji nieszkodliwych bakterii na smoczek i pomaga chronić dziecko od bakterii chorobotwórczych. Jest to ważny czas, aby węszyć. Kobiety karmić piersią przez dłuższy czas, jeśli są uruchomione na początku karmienia. Pierwsze kilka karmienia mają efekt wpojenia. Zaleca się, aby kontynuować karmienie co około dwóch do trzech godzin. Ważne jest, aby pamiętać, że każde dziecko jest inne; niektóre trzeba pielęgnować niemal nieustannie w pierwszym, podczas gdy inni mogą pójść znacznie dłużej między karmieniami. Są to dzieci i matek, którzy nie mają problemów karmienia piersią, podczas gdy inne mogą potrzebować pomocy. Gdy dziecko zaczyna ssać, matka daje pewność, że cała ciemny obszar wokół brodawki (otoczki) w ust dziecka. To pomaga stymulować wypływ mleka i pozwala dziecku wystarczająco dużo mleka. Poidła ból może być wynikiem niemowląt nie dostanę dobre zrozumienie całej otoczki. Noworodka musi być karmione co najmniej ośmiu do 12 razy w ciągu 24 godzin. Ponieważ mleko jest tak łatwo przyswajalne, dziecko może być głodny ponownie, jak tylko jeden i pół godziny po ostatnim karmieniu.

Matki muszą być wygodne, gdy karmi; w związku z tym, luźne, przednie otwierania ubrania i dobry biustonosz pielęgniarskiej są niezbędne. Muszą zbadać różne pozycje do karmienia piersią, aby określić, co jest dla nich najlepsze. Kołyska hold działa dobrze w łóżku lub siedząc w wygodnym fotelu. Hold piłka nożna jest doskonała, jeśli kobieta miała cesarskiego cięcia. Matka może używać poduszki wspierać dziecko i podnóżek, aby spłaszczyć kolanach. Matka może ustawić główkę dziecka przez tuląc go do jednego ramienia i wspieranie jej piersi z drugiej strony trzymając kciukiem znacznie powyżej otoczki i reszty palców poniżej i pod piersią (czasami nazywane C-hold). W tej pozycji, matka może podnieść jej piersi i prowadzić jej sutek w dowolnym kierunku, jak ona pomaga dziecko do podjęcia bardziej otoczki.

Na początku karmienia, dziecko powinno być oferowane obu piersi przy każdym karmieniu, ponieważ stymuluje odpowiedź ograniczonego zasilania. Długość karmienia jest do matki. Ogólną zasadą jest, aby obserwować dziecko, a nie zegara. Jednakże, jeśli jest to pierwsza macierz czas 20 do 30 minut po pierwszej stronie może być sugerowane. Jeśli dziecko zasypia przy piersi, obok należy rozpocząć karmienie piersią, które nie karmiły. Matki mogą stwierdzić, czy dziecko jest wystarczająco dużo mleka, sprawdzając pieluch; Dziecko, które jest zwilżania między 05:56 pieluch jednorazowych (sześć do ośmiu tkaniny) i który ma trzy lub cztery wypróżnienia w ciągu 24 godzin jest wystarczająco dużo mleka.

Laktacja
Oznaki dobrego postępu karmienia piersią Znaki ostrzegawcze
Ośmiu do 12 podawania w ciągu 24 godzin Mniej niż osiem karmienia w ciągu 24 godzin; dziecko śpi czterech do sześciu godzin w czasie
Pielęgniarki dziecięce co 1,5 do trzech godzin Pielęgniarki dziecięce każdą godzinę lub więcej, ale nie wydaje się zadowolony
Od sześciu do ośmiu mokre pieluchy co 24 godziny po trzecim dniu Mniej niż sześć mokre pieluchy po trzecim dniu
Miękkie żółte stolce, około 1 łyżka lub większe Ciemne, zielone lub brązowe stolce po trzecim dniu
Po trzecim dniu, od czterech do 10 stolce dziennie Mniej niż trzy lub cztery stolce dziennie po trzecim dniu
Średni dzienny przyrost masy 15 do 30 g, gdy mleko jest w Dziecko nie odzyskać wagę urodzeniową o 10 dni życia
Mleko jest w; piersi są pełne i ciepłe mleko i może wyciec Mleko nie wydaje się przyjść do piątego dnia
Przejściowe okresy rytmiczne ssanie i dźwiękowych jaskółki Mleko przychodzi, ale ssanie lub przełykaniu nie jest słyszalny
Piersi są miękkie i mogą być nieco bolesne lub podrażnieniom Ból i bolesne sutki całym większości karmienia; scabbed lub pęknięte
Piersi zmiękczyć po karmieniu Ciężkie obrzęk; piersi pozostają bardzo ciężko po karmieniu

Typowe problemy

Młode matki mogą wystąpić problemy pielęgnacyjne, w tym następujące:

 • Obrzmienie: piersi, które są zbyt pełne może zapobiegać dziecko od ssania, ponieważ nie mogą być zrozumiane. Ekspresji mleka ręcznie lub za pomocą pompy do odciągania pokarmu, można zmniejszyć ten problem.
 • Podrażnieniom: przejściowa bolesność może wystąpić w ciągu pierwszego tygodnia po porodzie i jest zwykle przemijające. Suszenia powietrza sutki i otarcia siary lub piersi mleko do nich przynosi ulgę. Długotrwały, nieprawidłowy ból trwa dłużej niż tydzień po porodzie. Zaprzestanie stosowania mydła na piersi podczas kąpieli i stosowania oczyszczoną lanolinę, aby sutki i osuszania powietrza im pomaga.
 • Zakażenie: ból i zapalenie na powierzchni piersi lub gorączki u matki może być wskaźnikiem zakażenia sutka (mastitis). Jeśli dopiero zaczyna, mama powinna pić dużo wody i pielęgniarki często na wpływ piersi. Antybiotyki mogą być konieczne, jeśli infekcja ustępuje.

Konsultantów laktacyjnych pracy w prawie każdym szpitalu, w którym dzieci są dostarczane. Matki po raz pierwszy może zwrócić się do konsultanta laktacyjnego ją odwiedzić. Matka powinna zanotować numer telefonu konsultanta laktacji powinien problemy można napotkać po matka z dzieckiem do domu.

Nie istnieją żadne przepisy o kiedy przestać karmić piersią. Dziecko potrzebuje mleka co najmniej pierwszego roku życia, korzystne jest, aby nie stały pokarm być podane co najmniej w okresie pierwszych sześciu miesięcy w celu zapobiegania alergii. Dopóki dziecko spożywa odpowiednie do wieku stałych pokarmów, mogą karmić matka od kilku lat.

Obawy rodzicielska

Większość chorób nie są transmitowane za pośrednictwem mleka matki; w rzeczywistości, mleko zapobiega wielu chorobom. Jednak niektóre wirusy, w tym HIV (wirus wywołujący AIDS może być przekazywane w mleku matki, z tego powodu, kobiety, które są nosicielami wirusa HIV nie powinny karmić piersią, chyba że mieszkasz w kraju, który nie ma czystej wody, aby formuły. brak czystej wody, aby formuła może spowodować u niemowląt umiera na biegunkę.

Wiele leków nie zostały przetestowane kobiet karmiących piersią, więc nie ma pewności, jakie leki mogą mieć wpływ na karmione piersią dziecko. Opieki Kobieta zawsze powinna skontaktować się z lekarzem lub laktacji jej konsultant przed podjęciem jakichkolwiek leków, w tym ponad-the-counter leków. Matka może zazwyczaj antybiotyki bez przerywania karmienia piersią.

Następujące leki nie są bezpieczne dla matki do podjęcia, podczas gdy ona jest pielęgniarstwa:

 • leki radioaktywne do niektórych badań diagnostycznych
 • leków stosowanych w chemioterapii raka
 • bromokryptyna
 • ergotamina
 • lit
 • metotreksat
 • leki ulic (w tym marihuany, heroiny, amfetaminy)
 • tytoń

Najważniejsze pojęcia

 • Pęcherzyki-Drobne pęcherzyki powietrza skupione na końcach oskrzelików płucnych w wyniku wymiany tlenu, dwutlenku węgla odbywa.
 • Bromokryptyna, znany także jako Parlodel, jest agonistą receptora dopaminy stosowane do leczenia mlekotoku przez zmniejszenie poziomów hormonu prolaktyny i jest stosowany w leczeniu choroby Parkinsona.
 • Siary wydzielanym przez kilka dni po porodzie i charakteryzuje się wysoką zawartość białka i przeciwciała.
 • Ergotamina-lek stosowany w zapobieganiu lub leczeniu migrenowych bólów głowy. To może spowodować wymioty, biegunka, drgawki i niemowlęta nie powinny być brane przez kobiety karmiące.
 • Inwolucja-powrót dużej narządu do normalnego rozmiaru.
 • Lactogenesis-rozpoczęcie wydzielania mleka.
 • Leki litowo-przepisywane leczeniu manii (podekscytowany) faz choroby afektywnej dwubiegunowej.
 • Odnoszące się do sutka-pierś.
 • Metotreksat, lek, który zakłóca wzrostu komórek i jest stosowana do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, jak również różnych rodzajów raka. Skutki uboczne mogą obejmować owrzodzenia jamy ustnej, rozstrój żołądka, wysypki skórne i wypadanie włosów. Ponieważ lek ten może wyciszyć układ odpornościowy niemowlęcia, nie powinny być podejmowane przez matki karmiące.
 • Łożysko-organem, który zapewnia tlenu i odżywiania od matki do płodu w czasie ciąży. Łożysko jest przymocowany do ściany macicy, co prowadzi do płód przez pępowiny.
 • Po porodzie-po porodzie.
 • Progesteron, hormon produkowany przez jajniki po owulacji, który przygotowuje błonę śluzową macicy do zapłodnionego jaja.
 • Prolaktyny, hormonu, który pomaga piersi przygotować się do produkcji mleka w czasie ciąży.

Zasoby

Książki

Behrmann, Barbara L. Karmienie piersią Kawiarnia: Matki Podziel radości, wyzwania i Tajemnice Pielęgniarstwa Ann Arbor, MI:. University of Michigan Press, 2005.

Hanson, Lars A. Immunobiologia ludzkiego mleka: Jak Karmienie piersią chroni Babies Armillo, TX. Pharmasoft Publishing, 2004.

La Leche League Personel Kobiecy Sztuka karmienia piersią East Rutherford, NJ:.. Penguin Group, 2004.

. Lim, Robin Jedzenie dla dwojga: Przepisy dla ciężarnych i karmiących piersią Kobiety w Berkeley, Kalifornia:. Celestial Arts Publishing, 2004.

Latków, Sally, i wsp. Maternal-Newborn Nursing & Health Care damski, 7th ed. Saddle River, NJ: Prentice Hall, 2004.

Riordan, styczeń Karmienie piersią i ludzkiej, 3rd ed. Boston, MA: Jones i Bartlett Publishers, 2004.

Organizacje

Międzynarodowe Stowarzyszenie Laktacja Consultants 1500 Sunday Drive, Suite 102.; Raleigh, NC strona 27607. Web: http://www.ilca.org/.

.. La Leche League 1400 Północna Meacham Rd, Schaumburg, IL 60173. Strona internetowa: http://www.lalecheleague.org/.

Narodowy Sojusz na rzecz karmienia piersią Advocacy 9684 Oak Hill Drive.; Ellicott City, MD 21042. wcześniej witryny sieci Web pod adresem: http://www.healthfinder.gov/orgs/HR2952.htm.