grsail.com

Która dieta jest najbardziej skuteczny?

Aby to wyjaśnić, duńscy naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze studiował wszystkie najpopularniejsze diety. Na potrzeby badań naukowcy zaproszeni kilka grup wolontariackich, które obejmowały puszystych kobiet, mężczyzn i dzieci w różnym wieku. W ciągu dwóch miesięcy, każda grupa sob na specjalnej diecie, a na koniec eksperymentu, naukowcy porównaniu uzyskane wyniki.

Która dieta jest najbardziej skuteczny?

W szczególności, dorosłych ochotników były oferowane diety o niskiej zawartości tłuszczu, 800 kalorii dziennie. Wśród Diety:

  1. niskiej żywności białka (białka stanowiły 13% energii zużywanej) o wysokim indeksie glikemicznym (GI)
  2. niskiej pokarm z niskim GI
  3. żywność o wysokiej zawartości białka (25%) o niskim GI
  4. wysokiej białka żywności z wysokim IG.

Ponadto, grupa kontrolna została wytyczona, które następnie standardowe zalecenia dietetyków. Dzieci, 45%, który został nadwagę przed diety były również na tych dietach.

Po badaniach, przynajmniej efektywna okazała się pierwszą z diety. Grupa, która siedziała na tej diecie zyskał średnio 1,67 funtów. Ponadto, najbardziej skuteczne był trzeci diet. Poza tym, że została uznana za najprostszy jeden.

Dla siedzących na diecie wysoko-białko, zwiększenie masy ciała było średnio o 0,93 kg mniej niż te, które miały diety o niskiej zawartości białka. W grupach o niskim IG, ludzie zyskał wagę 0,95 kg mniej niż w grupach o wysokim IG.
Dlatego naukowcy polecam tych, którzy chcą schudnąć, aby skupić się na mięso bez tłuszczu, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu i roślin strączkowych. Jedzenie produktów bogatych w skrobię, takie jak białe pieczywo i biały ryż powinien być ograniczony.