grsail.com

Książki dla dzieci do czynienia z separacji i rozwodu

Książki dla dzieci do czynienia z separacji i rozwodu
Czytając książkę

Rozwód wpływa na wszystkich członków rodziny, a książki dla dzieci do czynienia z separacji i rozwodu są doskonałym źródłem informacji. Poprzez czytanie książek na ten temat, dzieci się bardzo potrzebne informacje i uświadomić sobie, że nie są sami. Czytanie książek to świetny sposób, aby dyskusja rozpoczęła się na trudny temat, jak również.

Źródła informacji

Kiedy para rozdziela, muszą radzić sobie z wieloma kwestiami. Nie mogą być one znane z systemu prawnego i wszystkich etapów formalnego zakończenia małżeństwa. Małe dzieci też nie są zaznajomieni z takimi terminami jak rozwód, sąd, opieki i dostępu. Jednym ze sposobów, aby dać młodzieży informacje potrzebne jest zapewnienie im książki dla dzieci do czynienia z separacji i rozwodu. Bardzo małe dzieci mogą być odczytywane i starsi mogą czytać niezależnie.

Oni Are Not Alone

Kiedy rodzice rozwód, dzieci przechodzą przez różne uczucia. Czują się:

 • Smutny
 • Zły
 • Przestraszony
 • Winny
 • Zmieszany
 • Ulgę

Czytanie książki dla dzieci do czynienia z separacji i rozwodu jest pomocne. W opowieści o rozwód czytania, dzieci rozumieją, że ich uczucia mogą być intensywne, ale to normalne. Że nie są sami, w czasie, prawdopodobnie mają inne spojrzenie na ich sytuacji rodzinnej.

Rozpocznij dyskusję

Dzieci trudno przywołać temat rozwodu na własną rękę. Rodzice mogą korzystać z doświadczenia bohaterów Story "w separacji i rozwodu, jako punkt wyjścia do dyskusji z ich własnych dzieci. Dziecko nie może dzielić swoje uczucia co do separacji bezpośrednio, ale może być chętny do rozmowy o tym, jak postać w historii do czynienia z podobną sytuacją.

Książki dla dzieci Transakcje separacji i rozwodu Sugestie

Następujące książki mogą być pomocne dla dzieci, których rodzice są w środku rozwodu:

Książki z obrazkami

 • W Charlie Anderson Barbary Abercrombie, Charlie kot spędza czas pomiędzy dwoma domów, podobnie jak jego przyjaciół Elizabeth i Sara. Podobnie jak jego młodych przyjaciół, ma łóżko w każdym ze swoich dwóch domów.
 • Domy autorstwa Claire Masurel jest przeznaczona dla bardzo małych dzieci. Przekaz jest nie może być ciepło i miłość w czasach przewrotu rodzinnym.

Literatura dla młodych czytelników

 • W To Nie Koniec Świata przez Judy Blume, głównego bohatera, Karen, stara się jej rodzice się pogodzić. Czytelnicy dowiedzieć się, czy utrzymywanie się rodziny jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem.
 • Rozwód ekspresowe Paula Danzinger zajmuje się problemów dzieci, których rodzice są rozwiedzeni. Phoebe, który ma 14 lat, mieszka z ojcem przez tydzień i jej matką w weekendy.

Non-fiction

 • W tym mówić: Rozwód przez Fred Rogers, pan Rogers analizuje, jak rozwód wpływa na trzy rodziny. Czytelnik zrozumie, że jego uczucia są dopuszczalne, gdy przechodzi poważną zmianę, jak rozwód.
 • Dlaczego ja? Nastolatek przewodnik dla rozwodów i Twoje Uczucia Rachel Aydt oferuje porady dla nastolatków, których rodzice są w procesie uzyskania rozwodu.

To tylko kilka przykładów z książek dziecięcych w separacji i rozwodu, które są dostępne. Ten rodzaj materiału dodatkach dzieci, których rodzice będą przez rozwód. Odwiedzić lokalne biblioteki, księgarni, lub online sprzedawcę, te i inne tytuły.