grsail.com

Kremy przeciwzmarszczkowe zniszczyć zdrową skórę

Twój ulubiony krem ​​przeciwzmarszczkowy może stopniowo niszczą skórę, naukowcy odkryli. Wiele z tych kremów zawierają substancje chemiczne, które powodują poważne alergie.

Kremy przeciwzmarszczkowe zniszczyć zdrową skórę

Dermatolodzy w wielu krajach świata wzywają do podjęcia pilnych działań przeciwko stosowaniu dwóch konserwantów w kosmetykach - METHYLISOTHIAZOLINONE i metylochloroizotiazolinon, które znajdują się w kilkudziesięciu produktów dostępnych w prawie każdym domu. Są to balsamy do ciała, chusteczki do rąk, i kremy przeciwzmarszczkowe. Oba środki chemiczne są związane z alergiami.

Jednakże jest methylchloroisothiazolinone według specjalistów, które powodują największe szkody, ponieważ jest drugi po niklu powoduje kontaktowe zapalenie skóry. Dermatolodzy mówią o najgorszych epidemii chorób alergicznych spowodowanych kosmetycznych. I to jest zbyt wcześnie, aby ocenić, czy nie osiągnie swój szczyt - może kurs będzie nadal rósł.

Alergie skóry różni się od obecnych reakcji alergicznych na przykład od tego, orzeszków ziemnych lub krewetki. Czasami może to potrwać nawet dzień na pojawienie się wyraźnych objawów alergii skóry. W przeciwieństwie do innych rodzajów alergii, zapalenie skóry kontaktowe, nie może prowadzić do śmierci, ale jest to dość nieprzyjemne zaburzenia.

Wcześniej uważano, że 1-2 osób w stu stają się ofiarami alergii skórnych, ale to było przed pojawieniem się powyższych środków konserwujących. Teraz dermatolodzy szacują tę liczbę na 10%, i to stopniowo wzrasta. Alergie przejawiają się w obrzęku, zaczerwienienia i czerwona wysypka. Najczęściej te reakcje występują po użyciu chusteczki nawilżające i antybakteryjnych. Jeśli nagle zaczął cierpieć z powodu egzemy, może to być wynikiem kosmetycznego stosowania. Jest to powód, aby zobaczyć alergologa.