grsail.com

Kradzież tożsamości: Porady Ochrona przed kradzieżą tożsamości

Kradzież tożsamości: Ochrona dzieci przed docelowa

Większość porad docieramy o ochronę przed kradzieżą tożsamości jest skierowany do osób dorosłych. Słusznie. Jesteśmy tymi, posiadających karty kredytowej, które przyciągają najczęstszy rodzaj tożsamości kradzieży przestępstwa - oszustwa karty kredytowej. Ale złodzieje nie muszą widzieć to w ten sposób. Dzieci są "uczciwa gra" do złodziei tożsamości, zwłaszcza w Internecie.

Rodzice już martwić internetowych drapieżników próbują zwabić dzieci i młodzieży na otwartą przestrzeń. Środki przeciw chwytów lecz kradzież tożsamości powinny być także na początku listy obaw. Wiele witryn przyjaznych dzieciom są serwisy społecznościowe, gdzie pójść, aby poznać nowych przyjaciół, komunikować się z obecnymi znajomymi i porozmawiać o tym, gdzie "zawiesić" i to, co robią. Ale niewinna wymiana nazwy, adresy, daty urodzenia i innych informacji osobistych sprawia, głównie dzieciak zaludnione strona wielka dziura phishing dla złodziei tożsamości.

Co można zrobić? Filtry sieciowe i oprogramowanie bezpieczeństwa może być w stanie zapobiec dzieciom dostęp do pewnych stron internetowych, ale nie może ich powstrzymać od swobodnego dzielenia się informacjami. W dodatkowej do zewnętrznych rozwiązań kradzieży tożsamości:

  • Naucz dzieci na temat prywatności. Nawet bardzo małe dzieci mogą zrozumieć podstawy prywatności. Jeśli dzieci są na tyle stary, aby znaleźć drogę w całym internecie, że są na tyle stary, aby zrozumieć, że Internet jest miejscem bardzo publiczne i dane osobowe muszą być przechowywane prywatne.
  • Dodać regułę, że dziecko potrzebuje zgody rodziców przed wprowadzeniem jakichkolwiek danych osobowych w formie internetowej. Będą sytuacje, kiedy to w porządku dla dzieci, aby dać się informacje, takie jak logując się do e-zina lub dostępu do w darmowe gry online i zagadek. Tylko upewnij się, że wiedzą, że trzeba prosić o pozwolenie, aby to zrobić w pierwszej kolejności.

Proaktywnych działań zniechęcać potencjalnych za kradzieżą tożsamości

Mając tak wiele naszych danych osobowych już szeroko rozpowszechniony w bazach danych i plików magazynowych, to niemożliwe, aby uzyskać pełną kontrolę nad tym, czy będziemy ofiarami kradzieży tożsamości. Co możemy zrobić, aby zwiększyć ochronę przed kradzieżą tożsamości, ma być aktywne przez przemyślenia bieżących usterek, które możemy kontrolować.

Na przykład, zwiększenie wykorzystania haseł. Używanie haseł online jest powszechną praktyką, ale możesz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa karty kredytowej poprzez umieszczenie hasła na karcie kredytowej, banku, i rachunków telefonicznych, też. Gdy używasz hasła, unikać tych tradycyjnych, takich jak nazwisko panieńskie matki, cztery ostatnie cyfry numeru Social Security lub datę urodzenia.

Bądź świadomy, gdzie trzymasz swoje dane osobowe przechowywane w domu, zwłaszcza jeśli używasz lub zatrudnić wykonawców jak sprzątanie, mieć współlokatorów, lub jeśli ktoś ma dostęp do domu, kiedy cię nie ma.

Zadaj pytania, jak dane osobowe są zabezpieczone w pracy, w związku lekarza i biura dentystycznych i instytucji bankowej lub kredytowej. Dowiedz się, kto ma dostęp do danych osobowych i sprawdzić, czy informacje są przekazywane innym firmom. Jeśli tak jest, proszę że ty być usunięty z listy.

Zastosuj nowe znaczenie stare powiedzenie, "śmieci jednego człowieka są skarbem innego człowieka." Dumpster nurkowie nie zawsze szukają zużytych elementów, które mogą być czyszczone i ponownie wykorzystane. Niektórzy z nich szukają śmieci dla dokumentów zawierających dane osobowe, aby mogli pomóc się do swojej tożsamości. Upewnij się, że śmieci wyrzucić nie powoduje kogoś zaśmiecać swoją historię kredytową.

Unikać Becoming Victim ID Theft przez Ufając Instincts

To się po prostu o wszystkim - ktoś pyta osobiste pytanie i wahają się odpowiedzieć. Jednak częściej niż nie, to i tak na ochotnika informacje mimo lekkim ukłuciem dyskomfortu. W większości nie ma prawdziwych obrażeń jest wykonywana za to, że udostępniane informacje, jednak, jeśli chodzi o środki ostrożności można podjąć dla ochrony przed kradzieżą tożsamości, ufając instynktowi jest jednym z najlepszych zabezpieczeń przed masz.

Oto krótkie listy "instynktowne zachowania", które pomogą chronić przed kradzieżą tożsamości:

Jeśli firma prosi o numer PESEL, powiedzieć nie. Niektóre firmy są nadal w zwyczaju zakładania konta i korzystania z numerów Social Security jako forma ID. A jeśli sprawdzić kartę ubezpieczenia zdrowotnego można nosić w portfelu, możesz być zaskoczony tym, że numer konta jest numer Social Security. Obecne przepisy woła ta praktyka być zatrzymany, ponieważ pozostawia drzwi szeroko otwarte dla złodziei tożsamości. Jeśli ubiegasz się o pożyczki lub karty kredytowej, składając swoje podatki, składania papierkowej pracy, wniosek będzie uzasadniony. W przeciwnym razie, dostać powodu złożenia wniosku i upewnić się, czy są Państwo zadowoleni z wyjaśnieniem przed wyrażeniem zgody na podanie numeru Social Security.

Oglądaj urzędnicy i serwery obciąży Państwa karty kredytowej. Chociaż może to być za zgodą kelnerka lub sklepu urzędnik w celu oszczędzania kroki płacenie rachunków w rejestrze, pozwalając karty kredytowej z oczu jest ryzykowne praktyki. Jeśli nie "czuję się dobrze", aby oddać komuś karty i je znika w kuchni lub zapleczu, aby uruchomić ładunek, nie rób tego. Przejdź do rejestru i świadkami transakcji samodzielnie.

Uważaj połączeń funduszy. Jeśli chcesz oddać na cele charytatywne lub wspierać lokalne zbieraniu funduszy, podjąć inicjatywę, aby skontaktować się z organizacją, a nie odpowiedzi na telefon otrzymasz w domu. Fundraiserzy, ankiety telefoniczne i rozmówcy twierdzą, że trzeba sprawdzić informacje o koncie może być uzasadnione, ale popularne są również pokrowce na oszustw. Podawanie informacji osobistych informacji i karty kredytowej do nieznanych rozmówców nie jest uprzejmy - to jest głupie.

Korzyści z monitorowania raportu kredytowego

Jeśli gromadzić jak najwięcej informacji, jak można ewentualnie dostać się w ręce na temat zapobiegania kradzieży tożsamości i profilaktyki, znajdziesz Każdy nazwy zasobów dwa priorytety: chronić swój numer Social Security i uważne w raporcie kredytowym. Dlaczego są tak wielka sprawa?

Bez wątpienia najgorsze przypadki kradzieży tożsamości są bezpośrednio przypisane do złodziei, którzy w stanie uchwycić numeru Social Security ofiary. W oczach rządu, Twój SSN jest tożsamość. Z SSN w ręku, złodzieje mogą otworzyć nowe konta, zaciągać kredyty, a nawet złożyć wniosek o upadłość w Twoim imieniu, pozostawiając swoją historię kredytową w rozsypce. Uszkodzenie może być zrobione szybko, i to będzie kosztowne, aby posprzątać.

Raportu kredytowego jest Twoja finansowa karty raportu. Za każdym razem chcesz ubiegać się o karty kredytowe lub nową kredytowych, instytucja kredytowa będzie poprosić o kopię raportu kredytowego, aby sprawdzić historię, szukać czerwonymi flagami i określić, czy są wiarygodni, z naciskiem na ocenę kredytową. Tym lepsze wyniki, tym większa twoja uczciwość finansowa, a będziesz miał żadnych problemów z pozyskiwaniem kapitału. Jednakże, jeśli raport kredytowy jest słaba, nie będzie uważane tylko wysokie ryzyko, może być odmowa finansowania. Każde konto można otwarta i każdy zwłokę lub nie spłacają kredytów hipotecznych i samochodowych, kart kredytowych i rachunków zostaną zgłoszone i uwzględnione w raporcie kredytowym.

Złodziej z SSN ma moc, by zniszczyć swoją historię kredytową. Poprzez monitorowanie raportu kredytowego regularnie można wykryć żadnej aktywności oszukańczych wcześnie i podjąć kroki, aby go zatrzymać.

Aby uzyskać więcej informacji na temat monitorowania i ochrony przed kradzieżą tożsamości, odwiedź Federalna Komisja Handlu (FTC), stronę internetową.

Kradzież tożsamości: nie płacą za Ochrony masz już

Z przestępstw kradzieży tożsamości na wzrost, nowa partia usług monitorowania i planów ubezpieczenia poszedł. Ale zanim zaczniesz rzucać swoje ciężko zarobione pieniądze na środki do tych usług w zakresie ochrony przed kradzieżą tożsamości dodaje, że to w najlepszym interesie, aby dowiedzieć się, co zasięg i usługi masz już dostęp.

Usługi w zakresie monitoringu

Różne usługi monitorowania kradzieży tożsamości oferują różne poziomy działań monitorujących. Usługi podstawowe zrobić nic więcej niż skanowanie plików kredytowej w jednej lub wszystkich trzech głównych agencji kredytowych sprawozdawczości, alarmować o wszelkich zmianach. Zgodnie z prawem, masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego każdego roku, więc jest to coś, co można zrobić samemu za darmo. Jednak droższe usługi mogą obejmować monitorowanie rejestrów publicznych i czarnych rynków finansowych opartych na Internecie, gdzie złodzieje kupna i sprzedaży danych osobowych innych osób.

Ubezpieczenie

Przed dokonaniem inwestycji w polisę ubezpieczeniową przed kradzieżą tożsamości, karabin przez ubezpieczenia domu, że już masz lub skontaktować się z agentem, aby wyjaśnić zakres. Wielu ubezpieczycieli automatycznie obejmuje pokrycie kradzieży tożsamości w polityce właścicielem domu do wynajęcia. Jeśli nie mają pokrycia na kradzieży tożsamości, być dokładny w badaniach przed zarejestrowaniem się do niego. Ubezpieczenie może pokryć wydatki, takie jak utracone zarobki i opłat prawnych, ale to nie będzie rekompensował skradzionych pieniędzy. Podczas ważenia tych czynników, należy pamiętać, że jest to rzadkie, że ofiarami kradzieży ID poniesie żadnych kosztów prawnych. Ponadto, wiele polityk wyklucza wypłaty, jeżeli członek rodziny popełnia zbrodnię.

Najważniejsze jest "kupujący się strzeże", zanim będzie zapłacić za ochronę przed kradzieżą tożsamości, które mogą już masz.