grsail.com

Korzyści zdrowotne oleju z nasion lnu organiczna

Olej z nasion lnu znany również jako olej lniany jest wysoce zalecane dla ogólnego samopoczucia i dla całego ciała i odżywiania jest uważany za najbogatsze źródło nature w omega-3 kwasów tłuszczowych

Kwasy tłuszczowe Omega-3 są niezbędne dla zdrowia prawie wszystkich układów organizmu. Siemię lniane Olej zawiera omega-6 i omega-9 niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, potas, magnez, lecytynę, białka, błonnika, a także cynku i zapewnia około 50% więcej omega-3, oleje, niż to, co można dostać się od podejmowania oleju z ryb ,

Badania wskazują, że kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w olej z nasion lnu pomaga obniżyć poziom cholesterolu. W EFAÂ na znane są również w celu ochrony organizmu przed wysokim ciśnieniem krwi, zapalenie, retencji wody i obniżona odporność.

Olej z nasion lnu powoduje zmniejszenie ryzyka raka, ze względu na wysoką zawartość lignany w nim. Badania wskazują, że chorzy z dużą ilością lignany w ich diecie pokazać mniej częstość występowania raka, zwłaszcza jelita grubego i raka piersi.

Olej z nasion lnu jest znany także przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu, chroni przed chorobami serca, promowania wzrostu zdrowych włosów i paznokci, poprawiają wchłanianie wapnia i pomaga zwiększyć tempo przemiany materii, co dobre dla utraty wagi.

Olej z nasion lnu znane także jako pomocne w leczeniu wyprysku, łuszczycy i łupieżu i łagodzi niektóre przypadki zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) u samic.

Niestety, nasze obecne diety nie zbliży się do realizacji naszego codziennego EFA (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) wymagania. ITA polecam wziąć z nasion lnu w postaci oleju, a nie postaci kapsułek, a około 10 -15 kapsułek sprawia zalecanej ilości, która jest tylko krótki 1 łyżka Olej z nasion lnu. Najlepszym sposobem, aby spożywać to jest przez dodanie go do poruszenia lub smoothie ukrycia smak, chociaż smak według wielu nie jest tak źle i prawie orzechowy.

Biorąc pod uwagę tak bardzo wiele korzyści z pokorną nasion lnu, rozpocznie w tym to w codziennej diecie i zbierać jej wiele korzyści dla zdrowia.