grsail.com

Korzyści lecznicze różnych pozycjach jogi

Korzyści lecznicze różnych pozycjach jogi


Istnieje wiele lecznicze korzyści różnych pozycjach jogi. Ci, którzy praktykują jogę łączyć ćwiczenia, oddychanie i medytacja, aby pomóc doprowadzić ciało i umysł, by osiągnąć równowagę. Jogi to seria pozycji, które płyną z jednego do następnego, koncentrując się na konkretnych części ciała i technik oddechowych. Pozycje te są Uważa się, że wiele korzyści dla zdrowia, w tym:

  • łagodzi ból mięśni
  • poprawę funkcji serca
  • wzmocnienie organów wewnętrznych
  • zmniejszenie stresu
  • zwiększenie stężenia

Asana Promuje elastyczność

Po zakończeniu w serii pozach, znany również jako asan, joga może poprawić zakres ruchu i zmniejszyć ból mięśni. Asany rozciągnąć mięśnie, więzadła, ścięgna, i stawów ciała i poprosi uwalnianie kwasu mlekowego. Kwas mlekowy naturalny buduje się z wykorzystaniem mięśni, a jego obecność może powodować bóle mięśni, sztywność i zmęczenie. Asanas rozciągają wszystkie tkanki miękkie ciała, i są skuteczne w zwiększaniu elastyczności i płynność ruchu.

Odwrócony pozy poprawić krążenie

Odwrócony jogi polega pozy, które umieścić nogi i brzuch wyższa niż serce. Pozycje te odwrócić działanie grawitacji i może poprawić krążenie, obniża ciśnienie krwi, spowalnia tętno. Normalnie mięśnie łydek nóg musi zawierać umowy pompować un-utlenionej krwi i odpadów z powrotem do serca przez żyły; jednak odwrócone jogi powoduje przepływ krwi z powrotem łatwo, dając tych mięśni odpocząć. Odwrócone pozy mogą być skuteczne w łagodzeniu żylaki i opuchnięte kostki. Pies stoi w dół, inwersja stanowią, może również pomóc oczyścić zatoki i poprawę czynności płuc.

Skręcanie pozuje Cleanse narządów wewnętrznych

Inną korzyścią z różnych leczniczego pozycji jogi polega na narządy wewnętrzne. Hatha joga wykorzystuje skręcanie pozy do kompresji masażu organów wewnętrznych ciała, wyciskając krew i toksyn. Gdy skręcanie zwolniony, świeżą krew może płynąć z powrotem w. W rezultacie, wewnętrzne organy mają do świeżej krwi, zwiększenie ich funkcje. Skręcania pozy pobudzają krążenie i mają działanie oczyszczające. Wzmacniają także plecy i mięśnie brzucha i pomagają zwiększyć elastyczność kręgosłupa. Trikonasana lub trójkąt stanowią, jest przykładem skręcania stanowią, że wzmacnia mięśnie skośne, grupy mięśni, które wspiera plecy, miednicy i narządów wewnętrznych.

Ulepszone funkcje mózgu

Joga przynosi ciało i umysł razem, a wielu pozach pomóc wyostrzyć umysł i poprawić umiejętności koncentracji. Shavasana lub ciało stanowią, może wyglądać proste, ale w rzeczywistości jest to jedna z najtrudniejszych pozach w jodze, ponieważ wymaga bezwzględnej spokój ciała i umysłu. Ci, którzy z powodzeniem praktykować Shavasana są w stanie całkowicie odłączyć się od swoich myśli. Ta poza jest skuteczny w redukcji stresu i zapewnia poczucie spokoju psychicznego, który prowadzi do stanu pełnego relaksu. Padmasana lub lotosu, inna pozycja jogi, które jest korzystne dla umysłu. Padmasana praktykowana jest często przez tych, którzy medytują, i jest pomocny w utrzymaniu powiadomienie umysł.

Korzyści lecznicze różnych pozycjach jogi dla każdego

Ci, którzy praktykują jogę czerpać z niej korzyści dla ciała, jak i umysłu. Joga jest niekonkurencyjny i jego wielu pozach może być dostosowany do poziomu i potrzeb każdego, w tym początkujących, którzy chcą praktykować. Chociaż niektórzy mogą pomyśleć, że aby praktykować jogę, osoba musi mieć dużą elastyczność, jest odwrotnie. Osoba nigdy nie jest za stary, niezdatna lub sztywna, aby uzyskać większą elastyczność, siłę i równowagę poprzez jogę, i czerpania korzyści lecznicze oferuje.