grsail.com

Kontrola absencji w miejscu pracy

Kontrola absencji w miejscu pracy
Członek zespołu brakuje

Dla właścicieli firm i menedżerów, sterowanie absencji w miejscu pracy jest ważnym zagadnieniem. Jeżeli pracownicy nie są w pracy regularnie, wpływa na wydajność i zyski firmy.

Przyczyny Absencja

Istnieje wiele powodów, dla których pracownik nie może zgłaszać się do pracy, gdy przewidziane są obecne. Niektóre z nich są zgodne z prawem, jak w przypadku gdy normalny dzień pracy przypada w święto lub pracownik jest na urlopie. Są inne czasy, kiedy pracownicy nie zgłaszają się do pracy z przyczyn, które nie są zgodne z prawem.

Wiek może być czynnikiem

Młodsi pracownicy mogą być bardziej skłonni wziąć wolne z pracy, niż starszych pracowników. Gdy dojrzałych pracowników mów, że jest chory, jest bardziej prawdopodobne, aby być z dala od dłuższego czasu niż ich odpowiedniki bardziej młodzieńczy, choć.

Kwestie płci

Kobiety, które starają się pogodzić obowiązki rodzinne z pracą są również bardziej prawdopodobne jest nieobecny w pracy. Mogą one być częścią "Generation Sandwich", którzy próbują zająć się dziećmi i starszymi członkami rodziny w tym samym czasie.

Etyka pracy

Bez względu na to, co pracownik na wiek lub płeć, jeśli mają one słabą etykę pracy, są bardziej skłonni do podjęcia czasu wolnego od pracy. Osoba, która ma tę ważną cechę charakteru docenia, że ​​oczekuje się od nich, aby być w pracy zgodnie z planem i że jeśli są daleko, ich wkładu w miejscu pracy będzie brakowało.

Czynniki związane ze stanowiskiem pracy

Osoba, która znajdzie ich praca stresująca jest bardziej prawdopodobne, aby wziąć wolne, aby zrobić sobie przerwę i przegrupować. Ludzie, którzy pracują w powtarzalnych zadań są bardziej prawdopodobne, aby wywołać w chorym, gdy nie są one naprawdę chory, aby uzyskać dodatkowy czas wolny.

Strategie Sterowanie absencji w miejscu pracy

Kierownik lub właściciel firmy musi uwzględniać ilość czasu pracownicy są z dala od pracy, który nie jest święto państwowe lub zaplanowane w wakacje. Pierwszym krokiem jest opracowanie polityki kontrolowania absencji w pracy. Podczas gdy pracodawca uznaje, że istnieją sytuacje, w których pracownik musi podjąć czasu wolnego od pracy z powodu choroby lub obowiązków rodzinnych. Polityka firma przyjmuje powinna uznać ten fakt, ale również podkreślić, że oczekuje się, każdy pracownik, aby iść do pracy i wykonywać swoje obowiązki związane z pracą, kiedy zaplanowane.

Menedżerowie powinni być bacznie uwagę na obecności pracowników, a każdy w miejscu pracy, należy mieć świadomość, że nieobecność w pracy inne niż uzasadnionej przyczyny będzie nie do przyjęcia. Wszyscy w miejscu pracy powinny być przedmiotem tych samych oczekiwań w miarę regularna obecność jest zaniepokojony.

Kiedy pracownik zaczyna przegap więcej czasu niż zwykle z pracy, pracodawca powinien podjąć kroki, aby dowiedzieć się o przyczyny. Pracodawca może dokonać pewnych zmian w godzinach pracy pracownika lub stażu pracy, tak, że będą one w stanie poprawić swoją obecność w pracy.

Uznając pracowników, którzy przyjeżdżają regularnie pracować to kolejna strategia, które mogą być skuteczne w polepszaniu frekwencji. Niektórzy pracodawcy oferują zachęty dla tych, którzy przychodzą regularnie pracować. Nie tylko ta strategia nagradzać tych z dobrymi rekordy frekwencji, ale będzie to zachęcić innych pracowników, aby zrobić to samo.Jeśli nie zostaną podjęte kroki do kontroli absencji w pracy, poziom wzrośnie z czasem. Gdy firmy nie mają pracowników raportowanie do pracy, gdy zaplanowane, wydajność jest ograniczona. Ostatecznie firma jest mniej opłacalne, które właściciele i menedżerowie chcą uniknąć.