grsail.com

Koncepcja: Płodność Testy Porady

Postcoital test

Postcoital badanie zostało wykonane tuż po współżycie. Lekarz otrzymuje próbkę śluzu. Ma to na celu określenie, czy plemniki mogą przeżyć w śluzu. Badanie przeprowadza się bezpośrednio przed owulacją.

Ultradźwięk

Egzaminy USG podane są na dzień hormonu luetenizing (LH) wzrost. USG określa grubość błony śluzowej macicy, rozwój pęcherzyków, a stan jajników i macicy. Jest to często, gdy endometrioza jest najpierw zdiagnozowane.

Folikulotropowy test

Folikulo- test poziomu hormonu odbywa się poprzez rysowanie krwi z ramienia. Badanie to jest wykonywane w dniu 3 cyklu.

Histeroskopii

Jeśli hysterosalpingogram wraca z zaburzeniami następnie histeroskopii jest wykonywana. Mała rurka jest wkładana przez pochwę do macicy zwanego Histeroskopy. Lekarz może wtedy zrobić zdjęcia wewnątrz macicy dla lepszego evulation.

Laparoskopia

Laparoskopia jest zrobione tuż przed miesiączką i po HCG test ciążowy jest uruchamiany. Rura światłowodowa jest włożona przez brzuch, aby spojrzeć na jajowody, jajniki i macicę, aby sprawdzić endometrium i sprawdzić zrostów.

Analiza nasienia

Badanie nasienia można zrobić w każdej chwili. Człowiek daje próbkę nasienia przez masterbation i zbiera w filiżance próbki. Dla najbardziej dokładne wyniki, człowiek powinien powstrzymywać się od wytrysku przez co najmniej 48 godzin. Ten test sprawdza obecności plemników oraz ich ilości i żywotności.

Poziom hormonu prolaktyny

Prolaktyna jest hormonem, że jeśli poziom jest wystarczająco wysoki, powoduje brak owulacji lub defekt fazy lutealnej. Badanie jest wykonywane przez rysunek krew z ramienia 7 dni obok luetenizing hormonu wzrost.

Badanie tarczycy

Jeśli twoja tarczyca jest pod lub nad aktywny - może znacznie wpływać na płodność. Test poziomu tarczycy odbywa się poprzez rysowanie krwi z ramienia. Można to zrobić w każdej chwili w trakcie cyklu.

Hysterosalpingogram

W hysterosalpingogram barwnik jest umieszczona w szyjce macicy, aby wypełnić i jajowodów oraz następnie promieniami rentgenowskimi. Test ten określa czy macicy i rury fallipian posiada blokady - takich jak blizny lub nowotworów. Zwykle odbywa się to przed ouvlation aby zapewnić, że zapłodniona komórka jajowa nie będą wypłukiwane.

Progesteron Poziom testu

Progesteron jest hormonem organizm wytwarza dodawać owulacji. To pomaga zagęścić macicy i podnosi podstawową temperaturę ciała. Badanie to jest wykonywane przez rysunek krew z ramienia po 7 dniach ostatnich wzrostem hormonów luetenizing. ("Normą" dla wykonywania tego testu jest dzień cyklu 21, przy założeniu, że owulacja wystąpił w dniu 14.)

Endrometrial Biopsja

Endrometrial biopsji odbywa się tuż przed miesiączką jest wymagalne i po teście HCG (w celu wykluczenia ciąży) daje się określić, czy jest to wada fazy lutealnej. Polega ona zgarniania niektóre tkanki z macicy.

Estrodril

Test poziomu Estrodril odbywa się poprzez rysowanie krwi z ramienia. Sprawdza poziom estrogenu. Badanie to jest wykonywane w dniu wzrostem hormonów luetenizing.

Poziom hormonu Luetenizing

Luetenizing hormonalna badania poziomu odbywa się poprzez rysowanie krwi z ramienia. Należy to zrobić w dniu 3 cyklu.

Panel androgenów

Androgenów panelu odbywa się, jeśli lekarz podejrzewa PCOS (zespół policystycznych jajników Syndrom). Krew jest pobierana z ramienia i są sprawdzane poziom testosteronu i dihydroeprandrostone.