grsail.com

Koncepcja Data

Koncepcja Data


Jeśli masz stara się zajść w ciążę, może chcesz znać dokładną datę poczęcia. Chociaż może być pożądane wiadomo, czas jest w rzeczywistości dość koncepcji trudne do spostrzeżenia. Nie wiedząc o tym, jednak nie wpłynie na sposób określić Twoje dziecko jest wiek ciążowy lub termin wykonania.

Co to jest Poczęcie?

Koncepcja jest zdefiniowana jako początku ciąży lub w momencie, gdy zapłodnienia. Logicznie rzecz biorąc, wydaje się, że data koncepcja i data stosunek byłby taki sam. To może być przypadek, ale ponieważ plemniki mogą żyć wewnątrz ciała kobiety przez okres do trzech dni, koncepcja może się zdarzyć, trzy dni po stosunku, w zależności od tego, kiedy owulacja.

W tym czasie technologia medyczna nie ma możliwości pin wskazując dokładną datę poczęcia; prawie zawsze znane. Poczęcie musi nastąpić w ciągu 24 godzin po owulacji, gdy uwolnienie komórki jajowej do zapłodnienia. Jeśli zostały poddane sztucznego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro, jednak wiesz, kiedy nastąpiło poczęcie.

Określanie Poczęcia Data

Chociaż może nie być w stanie zmusić dokładnie, kiedy poczęcie nastąpiło z pełną dokładnością, istnieje kilka metod, których można użyć, aby pomóc Ci zrozumieć. Wystarczy trochę badań i wiedzy o swoje ciało.

Obliczanie Poczęcia oparciu o owulacji

Nie można sobie wyobrazić, dopóki nie owulacja, więc jeśli zostały wykresów datę owulacji, może być w stanie oszacować, kiedy nastąpiło poczęcie. Jeśli masz regularne cykle 28-dniowe, koncepcja pojawia się zwykle około dwóch tygodni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Na przykład, jeśli okres rozpoczął w dniu 11 października, by pojawić się wokół koncepcji 25 października.

Ustalenie Kiedy owulacja

Wiele kobiet nie ma dokładnej cykl 28-dniowy i nie owulacja po 14 dniach od pierwszego dnia ostatniego okresu. Jeśli zostały wykresów swój cykl i wiem, jak wiele dni pomiędzy okresami, powinieneś być w stanie określić owulację. Jeśli Twój cykl jest dłuższy niż 28 dni, wziąć numer 14 i dodać dodatkowy dzień dla każdego dnia twój cykl jest dłuższy niż 28 dni.

  • Jeśli masz cykl 30-dniowy, to około 16 dni po owulacji po pierwszym dniu ostatniej miesiączki.
  • Jeśli masz cykl 35-dniowy, masz owulacji około 20 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Jeśli Twój cykl jest krótszy niż 28 dni, wziąć numer 14 i odjąć dzień dla każdego dnia twój cykl jest krótszy niż 28 dni.

  • Jeśli masz cykl 24-dniowy, masz owulacji około 10 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
  • Jeśli masz cykl 26-dniowy, to około 12 dni po owulacji po pierwszym dniu ostatniej miesiączki.

Pierwsze USG

USG może być w stanie powiedzieć, datę poczęcia w ciągu tygodnia na podstawie wieku ciążowego. Jeśli wiesz lub podejrzewasz, datę poczęcia, można zauważyć, że nie pasuje z ilu tygodni wraz jesteś. To dlatego, że wiek ciążowy nie jest mierzona według daty poczęcia, ale od daty ostatniej miesiączki. Więc jeśli masz regularne cykle i są 6 tygodni razem, twoje dziecko jest tylko 4 tygodnie.

USG technika może mierzyć wielkość dziecka i korzystać z tych pomiarów, aby dać dość dokładny pomiar, gdy poczęła.

Znaki Poczęcia

Niestety, nie ma żadnych oznak koncepcji na swojej daty poczęcia. Można podejrzewać, jesteś w ciąży, zwłaszcza jeśli zostały następujące cykl owulacyjny i próbuje zajść w ciążę.

Około dwóch tygodni po ciebie wyobrazić, jeśli masz regularne cykle, można zauważyć pierwsze oznaki ciąży. Należą nieudanego okresu, tkliwość piersi, częstsze oddawanie moczu, nudności, wrażliwość na zapachy, żywności lub wyczerpania i wahania nastroju. Jednak wiele kobiet doświadcza kilka wczesne objawy ciąży. Jeśli nie masz pewności, czy jesteś w ciąży, wykonać test ciążowy.

Zrozumienie Poczęcia

Chociaż może to być zabawne, aby określić datę poczęcia w celu poznania dokładnego momentu dziecko zaczęło rosnąć, wiedząc, że nie jest niezbędne z medycznego. Twój termin jest zazwyczaj określana od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i cyklu tylko oszacowanie, kiedy urodzi się dziecko. Zrozumienie, gdy koncepcja może wystąpić może pomóc w dążeniu do zajścia w ciążę, ale nie ma wpływu na wynik ciąży.