grsail.com

Kod HTML do Dodawanie muzyki

Kod HTML do Dodawanie muzyki

Jeśli chcesz szybki i łatwy sposób na dodanie muzyki do swojej stronie internetowej, za pomocą kod HTML jest jeden sposób, aby osiągnąć to, jak długo, jak są świadomi ograniczeń. Ponieważ wszystkie przeglądarki nie rozpoznają te same formaty audio i starsze przeglądarki nie rozpoznają ulepszeń HTML5, musisz wiedzieć, jak dostosować te kwestie w przeglądarce aby osiągnąć swój cel.

Korzystanie kod HTML Dodawanie muzyki Via edytorze tekstu

Jeśli kod swojej stronie długą drogę i za pomocą edytora tekstu, takiego jak Notatnik, trzeba wiedzieć więcej kodu niż w przypadku używania edytorów HTML, takich jak Dreamweaver. Zakładając, że masz już podstawową wiedzę z kodu HTML, możesz podjąć następujące kroki, aby w prosty sposób dodać muzykę do każdej strony witryny:

 1. Po pierwsze, zdecydować, czy chcesz muzyka do gry, gdy strona się ładuje, lub tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie na link.
 2. Aby pomieścić większość przeglądarek i zgodne ze standardami HTML5, należy utworzyć dwa pliki audio: do .mp3 oraz .ogg. Wersja mp3 jest rozpoznawana przez prawie wszystkich przeglądarkach, natomiast wersja .ogg jest dla starszych wersji Firefoksa i Opery.
 3. Dodaj pliki muzyczne do serwera za pomocą programu, takiego jak FileZilla, lub w Panelu sterowania witryny. Większość paneli sterowania posiada funkcję o nazwie File Manager, który pozwala przesyłać pliki, foldery zip rozpakować, a nawet edytować pliki. To dobry pomysł, aby mieć specjalny katalog, w którym przechowywać pliki muzyczne. Możesz po prostu tytuł to "muzyka" lub "Audio", jeśli chcesz.
 4. Po przesłaniu muzyki, jesteś gotowy do czynienia z kodem HTML.

Jak osadzić Muzyka

Istnieje kilka różnych metod można użyć, aby umieścić muzykę, w zależności od tego, czy zdecydowaliśmy się mieć początek muzyki na stronie obciążenia, uruchomić, jeśli użytkownik uruchamia go, lub uruchomić tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie na link.

Kod podstawowy (dla HTML5)

Te metody były stosowane przed wprowadzeniem HTML5 jest w <dźwięku> tagu. Jeśli Twoja strona nie jest zgodny z HTML5, można korzystać z tych możliwości.

 • <Embed> Metoda: Ten tag HTML jest używany dla elementu nie-HTML. Za pomocą tego kodu pozwoli plików muzycznych do gry, gdy strona jest ładowana. Tag jest umieszczony wewnątrz znacznika <body> w kodzie HTML strony.
 • <Embed height = "50" width = "100" src = "YourMusicFile.mp3">
 • <Object> Metoda: Ten znacznik HTML może być również używany jako pojemnik na element non-HTML. Za pomocą tego kodu pozwala na odtwarzanie muzyki, gdy plik strona jest ładowana. Podobnie jak w tagu <embed>, ten jest umieszczony wewnątrz HTML Twojej strony.
 • <Object height = "50" width = "100" data = "YourMusicFile.mp3"> </ object>

Ewentualne problemy z wykorzystaniem jednego z tych znaczników jest to, że muzyka nie może grać w pewnych sytuacjach, ponieważ różne przeglądarki obsługują różne formaty audio. Na przykład, jeśli przeglądarce użytkownika nie obsługuje plików, takich jak pliku mp3, wtyczka jest wymagane w przypadku muzyki do pracy. Jeśli to plug-in nie jest zainstalowany na komputerze użytkownika, dźwięk nie będzie odtwarzany.

HTML5 <audio> Tag

<Audio> tag został wprowadzony w HTML5, i określa muzyki lub innych plików audio. Korzystanie z tego znacznika wewnątrz HTML wygląda tak:

<Kontrola audio>

<Source src = "YourMusicFile.mp3" type = "audio / mpeg">

<Source src = "YourMusicFile.ogg" type = "audio / ogg">

<P> Twoja przeglądarka nie obsługuje tego formatu audio. </ P>

</ Audio>

Musisz to zarówno formatów plików, aby pomieścić większe spektrum przeglądarek. <Audio> jest rozpoznawana i działa we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach. Jednakże, ponieważ starsze przeglądarki nie rozpoznają <audio> tag, użytkownik zobaczy "Twoja przeglądarka nie obsługuje tego formatu audio" w tych przeglądarkach.

Mieszanka starego z nowym

Korzystając z <audio> i <embed> razem, muzyka będzie grać w najszerszym zakresie przeglądarek. Poprzez włączenie plików .mp3 .ogg, powinien dotrzeć lwią część użytkowników. Jedynym minusem tej metody jest znacznik <embed> nie "degradacji", więc komunikat o błędzie, jak "Twoja przeglądarka nie obsługuje tego formatu audio" nie będzie wyświetlane w oknie przeglądarki.

<Kontrola audio>

<Source src = "YourMusicFile.mp3" type = "audio / mpeg">

<Source src = "YourMusicFile.ogg" type = "audio / ogg">

<Embed height = "50" width = "100" src = "YourMusicFile.mp3">

</ Audio>

Opcje Wewnątrz <Audio> Tag

Możesz kontrolować, gdy muzyka jest aktywowana przez dodawanie lub pomijając jeden lub więcej atrybutów.

 • Zagraj na obciążenia: Jeśli chcesz muzyki do gry, gdy strona ładuje dodać autoodtwarzanie atrybutu.

<Sterowanie systemem audio autoodtwarzania>

<Source src = "YourMusicFile.mp3" type = "audio / mpeg">

<Source src = "YourMusicFile.ogg" type = "audio / ogg">

<Embed height = "50" width = "100" src = "YourMusicFile.mp3">

</ Audio>

 • Zagraj przycisków / Stop / Pauza: Aby wyświetlić przyciski sterowania obejmują kontrole atrybutów.
 • Kompletne Loop: Jeśli chcesz muzykę do pętli bez końca, to pętlę atrybutu.
 • Wyciszony: Aby zmusić użytkownika, aby ponownie włączyć dźwięk tego słuchać, to atrybut wyciszona.

Wyświetlanie nut na Twojej stronie

Może się zdarzyć, gdy wyświetlanie nut na stronie jest bardzo dobry pomysł. Na przykład, jeśli uczysz gitarowe riffy, Twoja strona może zawierać film pokazujący, jak finger notatki jak również "partytur", który uczy widza, jak czytać nuty. Istnieje kilka sposobów, aby wyświetlić nuty w formacie HTML, a tutaj są trzy z nich.

Użyj kod HTML na uwadze

Kod HTML do Dodawanie muzyki

Tworzenie obrazu z Font

Użyj czcionki, która zawiera nuty i czcionkę, która skupia się wyłącznie na notatki dla swoich bohaterów.

Użyj programu

Programy kompilatora jak VexFlow zrobić wszystko, dźwiganie ciężarów, pozwalając na napisanie notatki w formie litery (a, b, c, itp), a następnie program kompiluje pracę i wysyła plik obrazu, który można wyświetlić na swojej stronie internetowej , Lilypond ma innej opcji programu oparte.

Dobre praktyki

Gust muzyczny jest bardzo osobiste, więc to, co myślisz, że brzmi świetnie może wydawać się bolesne dla kogoś innego. Od gust muzyczny jest tak subiektywne, to najlepiej jest dać użytkownikowi większą kontrolę nad muzyką, jak to możliwe. Więc nawet jeśli masz możliwość, aby rozpocząć muzyki podczas wczytywania strony lub do pętli audio, bez końca, dając użytkownikom kontroluje zrobić to sami mogą zachować je na stronie dłużej, zwłaszcza, jeśli muzyka jest muzyka w tle, który dodaje niewiele, jeśli w ogóle do zawartości. Umieszczanie muzyki na stronie powinny być o zwiększenie doświadczenia użytkownika.