grsail.com

Kobiety wolą doktora Google

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że jedna na cztery kobiety w tym kraju woli zdecydować się na diagnostyce na własną rękę, bez odwoływania się do lekarza o pomoc. Czy możemy ufać, "Doktor Google"?

Kobiety wolą doktora Google

Naukowcy, którzy przeprowadzili badanie, twierdzą, że ustawienie nieprawidłowego rozpoznania wiąże zakupu nieefektywnych i często nawet toksycznych substancji, które mogą powodować nieprzyjemne skutki uboczne. I to jest rzeczywiście prawda. Przypadki, gdy kobiety cierpią z powodu własnej "dowcip medycznej", są dość często (jedna na dziesięć kobiet ćwiczyć samoleczenie), a potem przychodzą do specjalisty z prośbą nie tylko leczy choroby, lecz skutków samoleczenie, jak również.

Badanie wykazało również, że jedna na dziesięć kobiet nie omówić swoje problemy w rodzinie, ponieważ "nie chce zamieszania." Co trzecia kobieta spędza co najmniej dwa tygodnie w bliskim towarzystwie swojego problemu medycznego przed zasięgnięcia porady. Jeden na dwudziestu nie szuka pomocy medycznej i czeka na co najmniej rok, mając nadzieję, że "problem może zniknąć."

Lista najczęstszych objawów, że Brytyjki próbują pozbyć się same z siebie obejmują zaburzenia snu, bóle głowy, depresja, bóle mięśni, świąd i uczucie zmęczenia. Co piąty z badanych podejrzanych mając dość poważnych chorób, takich jak rak piersi, a nie iść do szpitala, aby być zdiagnozowane. Wielu respondentów (jak się później okazało) nie udało się zdiagnozować drożdże, wysokie ciśnienie krwi, i astmy.