grsail.com

Kiełkowanie nasion gryki

Kiełkowanie nasion gryki

Jeśli jesteś zainteresowany w jedzeniu gryki kiełkujących nasion, dowiedzieć się więcej o tym, jak mogą poprawić swoje zdrowie. Nieważne, czy jesteś na diecie surowej żywności lub są po prostu staramy się jeść zdrowiej ogólna, kiełki gryki to świetny sposób, aby zwiększyć spożycie składników odżywczych.

Jakie są Gryka kiełkujących nasion?

Podczas gdy ludzie często myślą, gryki jako ziarna zbóż, są w błędzie. Gryka nasiona są w rzeczywistości owocem rośliny gryki i są uważane za niezwiązane z pszenicy Zboża rzekome. W rzeczywistości, gryka jest faktycznie związana z rabarbaru i szczawiu. Znany jest również jako "pszenicy bukowego," dzięki tej nazwy na fakt, że jej małe trójkątne nasiona bardzo przypominają duże orzechy z drzewa bukowego.

Gryka jest bezglutenowe

Od gryczana jest materiał siewny roślin i nie trawiasta ziarno, to nie jest związane z pszenicy. Gryka jest bezglutenowe, a więc tych, którzy cierpią na celiakię lub innych nietolerancji glutenu może cieszyć się tym małym ziarnem dowolny sposób chcą - kiełkującej, palone lub mielone na mąkę na wypieki. Gryczane naleśniki sprawiają niesamowite śniadanie uczta dla tych, którzy nie mogą mieć regularne połączenie naleśnik.

Gryka jest dobre dla Ciebie

To ziarno może być mały, ale znaczący cios pakiety zdrowia. Bogate w białko, aminokwasy, i wielu innych witamin, gryki sprawia, wspaniały dodatek do diety. Ponieważ jest to łatwe do strawienia, gryka jest doskonałym źródłem białka dla tych, którzy podążają wegańskiej diety wegetariańskiej lub / mają trudny czas z trawieniem białek zwierzęcych.

Gryka zawiera wszystkie osiem niezbędnych aminokwasów, co sprawia, że ​​prawie kompletne białka. Jego wysoka zawartość błonnika pokarmowego zdrowia i promuje to bardzo dobre jedzenie dla osób z celiakią, którzy na ogół unikają ziarna. Gryka jest znany także utrzymać ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i poziom glukozy w ryzach, więc jeśli szukasz, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, należy rozważyć dodanie żywności związane gryki do swojej diety.

Kiełkowanie nasion gryki
Kiełki są bardzo zdrowe uzupełnienie diety!

Oprócz swojej podstawowej wartości odżywczych, Gryka zawiera substancję chemiczną zwaną rutynę, która jest znana na wzmocnienie ścian naczyń włosowatych, zmniejszając wysokie ciśnienie krwi i zwiększenie obrotu. Może ona również złagodzenie stanów, takich jak cukrzyca typu II, zespół policystycznych jajników (PCOS), i przewlekłej niewydolności żylnej. (Kawa, et al) (Ihme et al)

Jak Rozwijaj gryczana kiełki?

Jeśli chcesz rozwijać własne nasiona gryki kiełkowania, to rzeczywiście proste. Znajdziesz wiele sposobów, aby przejść o rosnących pędów, ale dla tej metodzie wszystkie trzeba jest płytka i jasnym kolorze, 100% bawełna myjka!

Po pierwsze, będziemy chcieli, aby moczyć nasiona przez noc w wodzie słodkiej, wody chloru. Kiedy już nasączone przemyć je dobrze. Następnie wyrównać dużą płaskim dolną płytę czystą bawełnianą ściereczką, mokrego (tylko bawełna, proszę) i rozkłada nasiona płasko w środku płyty. Złożyć ściereczkę się tak, że nasiona są pokryte. Umieścić płytkę w jasnym, dobrze wentylowanym miejscu, które jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych; Licznik kuchnia działa dobrze na tym.

Dwa lub trzy razy dziennie, sprawdzić szmatki, aby upewnić się, że nie jest wysuszona - nie chcesz, aby stało się całkowicie suchy lub kapusty umrzeć. Jeśli tego potrzebuje, posypać szmatkę niewielką ilością wody chloru, dopóki nie jest wilgotny w całym. Nie chcesz, aby zanurzyć go zbyt dużo, a forma może tworzyć. Po kilku dniach, kiełki, aby sprawdzić, czy udało im się rozwinąć małe ogony. Można jeść je w dowolnym momencie po etapie wygrzewania, ponieważ są one oficjalnie kiełkowały w tym momencie, ale jeśli chcesz, możesz pozwolić im na stale rosnąć, aż ich ogony osiągnąć około pół cala. Zbioru swoje kiełki i korzystać z nich w sałatek, kanapek, lub przez siebie samych.

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kiełkowanie nasion gryki, oto kilka wielkich linki, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o gryki i kiełkuje w ogóle.

  • Sprout Ludzie są doskonałym źródłem informacji na porastanie, a nawet może dostarczyć sprzęt i nasion na dobry początek.
  • Życie i Raw Foods ma świetne wprowadzenie do podstaw uprawy własnych kiełki.
  • Renegade zdrowie ma film, który pokazuje, jak kiełkują nasiona gryki swoje.