grsail.com

Kaskadowe rozwijane JavaScript AJAX

Kaskadowe rozwijane JavaScript AJAX


Dodawanie JavaScript AJAX kaskadowych rozwijaną na swojej stronie to nie tylko funkcjonalny element interfejsu. Integruje również zaawansowanych technologii internetowych na swojej stronie.

Breaking Down JavaScript AJAX rozwijanej kaskadowych

Zanim będzie można umieścić tego narzędzia nawigacyjne na swojej stronie, należy upewnić się, że jest on naprawdę potrzebny. W internecie jest pełno miejsc z elementów, które są umieszczone nie tylko dlatego, że klient usłyszał gdzieś, że modne wykonany im myśleć, że chciała coś na swojej stronie internetowej, ponieważ "każdy ma go - to ostatni krzyk" Ten rodzaj funkcji pełzania jest frustrujące zarówno dla projektanta stron internetowych, jak i klienta.

"Kaskadowej rozwijana" to rodzaj menu, które jest wykorzystywane do miejsc, które mają części, które mogą być łatwo podzielone nawet na większej części. Na przykład strona może mieć strukturę, takich jak:

 • Strona główna
  • O naszych Założyciela
  • O naszych pracowników
  • Krótka historia
  • Informacje kontaktowe
 • Nasze usługi
  • Doradztwo
  • Ocena
  • Optymalizacja Therblig
 • Nasze produkty
  • Formy oceny
  • Zoptymalizowane Therbligs

W Web 1.0 świecie, tego rodzaju menu byłoby po prostu seria łączy w dół po lewej stronie strony. Jednak, jeśli masz listę rozwijaną kaskadowy, wystarczy jeden link, oznaczony coś takiego NAWIGACJA. Kliknięcie na który pokaże główne działy: Strona główna - Nasze usługi - Nasze produkty To "listy rozwijanej" część..

Wtedy, gdy użytkownik myszy nad jednym z tych pozycji, kolejne rozwijane kaskady pokazujące następny poziom linków. Na przykład, Usługi będą kaskadowo do Consulting Ocena -. Therblig Optimization Ta metoda nawigacji uwalnia wiele ekranie nieruchomości, i sprawia, że łatwiej jest zmienić miejsce później, jako elementy menu są zwykle sterowane z centralnego pliku ( Więcej o tym później).

UWAGA: Chociaż istnieje kilka rodzajów menu, które można kontrolować w pewnym stopniu przy użyciu "kaskadowych arkuszy stylów", które generalnie nie jest to, co "listy rozwijanej kaskadowych" odnosi się do. Jest to raczej sposób wyświetlania kaskady wdziękiem na różnych poziomach nawigacji w witrynie.

JavaScript i AJAX

To trochę zbędne powiedzieć "Javascript AJAX kaskadowych menu rozwijanego" od AJAX oznacza "Asynchronous JavaScript and XML". Jednak technicznie nie musisz użyć JavaScript lub XML podczas programowania w technologii AJAX, ani nie muszą być asynchroniczne. Termin odnosi się po prostu do grupy technik niektórych programistów w celu zwiększenia interakcji na stronie internetowej.

W przypadku listy rozwijanej kaskadowych, choć to nie używać zarówno JavaScript i XML. Drugi jest używany do określenia węzłów o kaskadowe menu (XML lub Extensible Markup Language, jest dla definiowania taksonomii danych), a pierwszy jest używany do załadowania pliku XML niezbędne do wypełnienia listy rozwijanej. W rzeczywistości, kod niezbędne do załadowania pliku jest stosunkowo prosta Javascript:

var XMLDoc = new ActiveXObject ("Microsoft.XMLDOM"); Funkcja loadXML (xmlFile) {Â xmlDoc.load (xmlFile); Â xmlObj = xmlDoc.documentElement; }

Jednak, gdy to wszystko, czego potrzebujesz, pełna technika wymaga dużo weryfikacji i wielu poziomach funkcji serwera, nie wspominając o bardzo ścisłej składni i informacje niezbędne do planowania architektury prawidłowo utworzyć plik XML. Jednak po utworzeniu XML, jeśli trzeba zmienić wraz z rozwojem strony internetowej, trzeba tylko zmienić go w jednym miejscu, na to, aby propagować na całym placu - w dowolnym miejscu funkcji JavaScript nazywa, w rzeczywistości. Jest to ogromna zaleta JavaScript na prostej HTML. Należy jednak pamiętać, że jeśli javascript jest wyłączona, Dropdowns nie będzie działać; jest to dobry pomysł, aby link do mapy strony w prosty HTML na swoich stronach, jak również.

Gdzie Dowiedz się

W ezoterika AJAX i JavaScript są poza zakres tego artykułu. Jednakże, istnieje wiele miejsc w sieci, gdzie można pogłębić swoją wiedzę na obu, a SkillFusion posiada obszerny artykuł na temat tej konkretnej metody, a także linki do tutoriali na innych aspektach AJAX, jak również.