grsail.com

Karmienie piersią prowadzi meksykańskie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi

Biomarkery i Zapobieganie czasopismo Cancer Epidemiology i czasopismo opublikowało dokument, którego autorzy twierdzą, że meksykańskie kobiety są wyjątkowe. Do czynników, które są uważane za te, przeciwnowotworowe mają odwrotny wpływ na mieszkańców tego kraju: szczególnie agresywną postać raka piersi rozwija. Czynniki te obejmują urodzeniu kilkorga dzieci, młody wiek matki i karmienia piersią niemowląt.

Karmienie piersią prowadzi meksykańskie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi

Maria Martinez z University of California w San Diego jest wiodącym autor badania. Ku jej zaskoczeniu, naukowcy odkryli, że karmienie piersią w meksykańskich kobiet może być związane z rozwojem raka piersi potrójnie ujemnego z fenotypem. Jest to zaskakujące, rzeczywiście. Nie pojedyncze badanie wykazało jednak takiego związku. Większość badań dowodzą korzyści z karmienia piersią dla zdrowia.

Podczas badań meksykańskich kobiet, okazało się, że ci, którzy nadal piersią swoje dzieci przez dwanaście miesięcy lub więcej, były dwa razy bardziej narażone na raka piersi. Ten sam typ nowotworu był związany z wiekiem stosunkowo młodym motherâ € ™ s, a trzy lub więcej dzieci. Warto zauważyć, że badania, które zostały przeprowadzone na kobiety niepochodzących meksykańskiego wykazały, że czynniki te zapobiegać rozwojowi raka piersi.