grsail.com

Karafki na wino

Karafki na wino


Chociaż niektórzy ludzie mogą myśleć, karafki do wina są za wygląd tylko nic nie może być dalsze od prawdy. Karafki są ważnym narzędziem, które może rzeczywiście zwiększyć przyjemność napoju.

Dlaczego warto skorzystać z karafki?

Karafki służą dwa podstawowe cele, poza tym wygląda świetnie na pasku lub w formie bufetu. Podczas nalewania wina do odstojnika z odpowiednio butelki pozwala osad oddziela się od wina. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych wina, ponieważ mają one tendencję do posiadania więcej osadu, który może nadawać gorzki smak. Mając na kawałki czegoś pływających wokół w szkła może być mniejsza niż apetyczny, jak również.

Innym powodem wine lepiej po dekantuje się, że podczas procesu zalewania ciecz miesza się z tlenem, dzięki czemu smaków i zapachów, aby w pełni rozwinąć. Wino powinno być dostanie się do karafki, pozwalając najwięcej kontaktu z tlenem możliwe.

Wreszcie, strąconych wino jest dość. Przezroczystego szkła prezentuje kolor wina. Osadnik nie mają być używane do przechowywania, jednak. Wino zmieni się bardzo szybko po jego zlewa.

Historia Karafki

Wino jest częścią ludzkiej kultury od tysięcy lat. Pierwsze wina były przechowywane i podawane w glinianych garnków. Z biegiem czasu, starożytne realizowane miłośników wina gliny nie robi nic na smak wina. Szybko wziął na smaków w glinie i zwrócił się do octu.

Pierwsze znane karafki szklane stosowane w Syrii w 5000 roku pne, ale nie weszły jeszcze w powszechnym użyciu aż do Imperium Rzymskiego. Od tego momentu, karafki rutynowo wykorzystywane do przechowywania i wykazujące wina. Jednak zastosowanie szkła praktycznie przestał po upadku Cesarstwa Rzymskiego i brązu, srebra lub karafki użyto gliny. Szkło nie wrócił do powszechnego użytku, aż do renesansu.

To było w okresie renesansu, że Wenecjanie opracowanej karafkę z długim otwór szyjki do szerokiej ciała. Ta zwiększona ilość tlenu do którego wino zostało odsłonięte. To ważne, ponieważ kontakt między winem i tlenu dozwolone uwalnianie aromatów wina i wzmocnienie jej smaków.

Zbyt dużo tlenu może powodować wino szybko się pogarszać. Na początku 1730 wprowadzona brytyjskie winnic dekantery korkami więc mogą kontrolować ilość tlenu w winie. Bardzo niewiele zmieniło się od tego czasu karafki.

Które Wina konieczność przelania powinien?

Wiele win będzie korzystać z niektórych dekantacji, ale technika i długość zmiany czasu z rodzaju pisania.

Młodzi Wina

Młode wina potrzebny jest dłuższy czas do dekantacji, z powodu ich właściwości organoleptyczne, nie są w pełni rozwinięte, w butelce. Są to wina, które chcesz uzyskać jak najwięcej tlenu, jak to możliwe w techniką zalewaniem. Jest to po prostu pozwalając wino wypaść z butelki, tak szybko jak to możliwe. Wystarczy przytrzymać go do góry nogami nad ujścia do karafki i niech płynie wino do niego. Po strąconych, zostaw korek off; Wino powinno być dozwolone do oddychania na godzinę przed wyprawą.

Stare Wina

Stare wina również skorzystać z przelewanie ale nie powinny być spryskane. Przeciwnie, ze względu na możliwość osad w winie, powinny być przechyleniu odstojnika i wlewa powoli do odstojnika, tworząc szczególnych starań, aby osad na dnie butelki. Zlać drobne, stare wina na 15 do 30 minut przed ich cieszy.

Rodzaje karafki

Jest to naprawdę tylko jeden rzeczywisty typ karafki i jaki styl używasz jest całkowicie wyborem estetycznym. Ołowiowego używane są bardzo popularne, ale stwierdzono, że przewód może zostać wymyty z kryształu i do wina. Zwykle jest wynikiem kilku dni przechowywania. Dodatkowo, teatr w krysztale mogą wpływać na zdolność do cieszyć się kolor i klarowność wina.

Karafka szklana równina jest idealny dla korzystających kolor i smak każdego wina.

Gdzie kupić

To nie jest trudne do znalezienia karafki do wina w lokalnych sklepach. Domy towarowe mają zwykle kilka karafki w magazynie. Jeśli szukasz możliwie najszerszego wyboru, a następnie chcesz wziąć wyszukiwanie w Internecie. Niektóre sklepy internetowe z karafki do wina są:

  • Wine Enthusiast
  • Decanters.com
  • Riedel
  • Williams Sonoma

Spróbuj!

Korzystanie z karafki jest prosta i każdy może to zrobić. Mimo, że wiele osób zostało skłonni uwierzyć, że trzeba specjalnych umiejętności i wiedzy, aby zlać wino to po prostu nie jest prawdą. Nawet zaczynając wina pijący łatwo zlać wino.

Daj przelewanie spróbować. Zabierz swoje ulubione wino, wlać go do karafki, pozwól jej oddychać trochę i stanąć na chwilę, a następnie wlać sobie kieliszek. Zobacz, jak zmienia się i rozwija wina natleniania, że ​​z karafki zapewnia. To jest zabawa i świetny sposób, aby spróbować nowych technik do picia wina.