grsail.com

Kajakarstwo: Kayak Porady Informacje

Części kajaku

W zależności od rodzaju kajaku kupić, będą wszystkie rodzaje załączników i znajdującą się na niej. Jego dobry pomysł, aby wiedzieć, co nazywa się tak, że nie czujesz się głupio, w obecności innych żeglarzy. Oto krótka lista niektórych częściach kajaku.

Grab Pętle: pętle Grab są uchwyty, liny lub taśmy dołączone do dziobie i rufie kajaku. Są one wykorzystywane do przenoszenia kajaka.

Kokpit: Kokpit jest duża dziura, która daje dostęp do dostania się do kajakarz kajaka. Siedzą na górze kajaki nie mają kokpitów.

Korek spustowy: korek spustowy jest przeważnie na Whitewater kajaki i służy do odprowadzania z wody, która może zdobyć w kajaku.

Steru: Stery znajdują się na morzu, wycieczki, a niektóre kajaków rekreacyjnych. Jest on dołączony do rufy kajaka i jest sterowany z nóg wioślarzy. Ster pomaga sterować kajakiem.

Grodzie: Grodzie odnoszą się do komór znajdujących się na morzu, wycieczki i niektórych przedziałach rekreacyjnych. Zwykle są wodoszczelne i wykorzystywane do przechowywania narzędzi.

Muszkieterki Szelki: Udo szelki są tam, aby pomóc wsparcia i zabezpieczenia kajakarzy nogi w kajaku dla lepszej kontroli i równowagi.

Pokład Oprzyrządowanie: Pokład takielunek są kable typu na bungie pokładach niektórych kajaków. Są one wykorzystywane do pasek w dół i przewozić narzędzia.

To tylko niektóre z terminologii dla części, które można znaleźć na niektórych kajaków. Pozostałe pozycje są wymowne, takie jak odpoczynków oraz siedzeń.

Wiem kierunkach na kajak

Ważne jest, aby wiedzieć kilka rzeczy o swoim kajaku i kierunku na kajaku, aby upewnić się, że można komunikować się z innymi żeglarzy jak i poza wodą.

Kajakarze mają tendencję do używania typowych terminów morskich w celu określenia części swojej łodzi. Na przykład łuk odnosi się do przodu kajaka podczas rufa tyłu. Jest to normalne nomenklatura kajakarzy. Wzór ten jednak nie jest używany w odniesieniu do boków kajaku. Po prawej stronie jest po prostu strona prawa i lewa strona jest lewa, a nie prawej burcie lub rufie strony. Prawa i lewa strona są z perspektywy osoby siedzącej w kajaku, a nie od osoby, patrząc na niego.

Znając te proste zasady mogą uczynić życie dużo łatwiejsze dla Ciebie i nikogo mówisz ze kiedy załadunku lub rozładunku kajak z bagażnika, mówiąc to, gdzie i jak uruchomić swój kajak, a po prostu w trakcie rozmowy na wody.