grsail.com

Joga: Podstawy jogi Porady

Poprawa Czas

Początkujący często zastanawiam się, jak długo to potrwa, zanim postawy się łatwiejsze. Chociaż nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, można zauważyć, że jeśli praktyka konsekwentnie (na podstawie dziennego lub tygodniowego harmonogramu), a nie z przerwami postawy stopniowo stają się mniej trudne. Jeśli okaże się, boli po praktyce, spróbować zrobić krótsze, częstsze sesje, aby poprawić elastyczność.

Osiem Kończyny

Tradycyjna joga ma osiem stopni, lub kończyn, dla orientacji w żywych znaczący i celowe życie. Są to: Yama, dyscypliny moralne; Niyama, dyscypliny własny; Asana, postawy; Pranajama, kontrola oddechu; Pratyahara, wycofanie sensorycznej; Dharana, koncentracji; Dhyana, medytacja; Samadhi, transcendencja.

Podstawy jogi: oddechowe

Oddech jest uważany źródło życia w ciele. Dlatego też, techniki oddechowe w jodze - nauka kontrolowania swojego oddechu - mają na celu poprawę zdrowia i funkcji ciała i umysłu. Te specjalnie opracowane techniki - lub pranajamy - kiedy praktykowane regularnie, poprawić funkcjonowanie mózgu i zwiększają eliminację toksyn z systemu.

Korzyści

Joga zwiększa elastyczność, siłę i wytrzymałość podczas uspokojenie umysłu i poprawę koncentracji.

Wschodnia i Zachodnia Joga

Joga jest powszechną praktyką, wspólne zarówno na wschodzie, gdzie powstały, i na zachód, gdzie został już przyjęty i dalej rozwijane. Joga zaczyna się od umysłu, w którym zaczyna zdrowie, jak nasze psychiczne wyborów żywności, ćwiczenia, emocji, i bardziej wpływają na organizm. Tradycyjna joga w Indiach zawiera zestaw etycznych i moralnych nakazów, w tym diety, ćwiczeń i aspektów medytacji. Na zachodzie, joga skupia się głównie na pozycjach, ćwiczeń oddechowych i medytacji. Teraz bardziej niż kiedykolwiek, joga jest często używany w zachodniej medycyny w leczeniu przewlekłej choroby i wyeliminować stres.

Kto może jogę

Każdy - młodych i starych, na każdym poziomie sprawności - będzie korzystać z jogi. W przeciwieństwie do innych zajęć sportowych i fitness, joga jest niekonkurencyjny i nie powoduje stresu mięśni lub stawów.

Podstawy Ćwiczenia jogi:

Jeden z trzech głównych aspektach uprawiania jogi są ćwiczenia. Ponieważ ciało jest postrzegane jako głównego instrumentu, który pozwala nam na postęp w życiu - zarówno fizycznie jak i duchowo - praktyków jogi traktują swoje ciało z wielkim szacunkiem. Ćwiczenia fizyczne jogi (dalej postawy lub asany) działa w celu poprawy gruczołów systemów organizmu. Prowadzi to do poprawy skuteczności i lepszego ogólnego zdrowia.

Unikanie Urazy

Istnieją dwa ważne aspekty każdej praktyki jogi, które pomogą Ci uniknąć obrażeń. Po pierwsze, należy pamiętać, aby delikatnie rozciągnąć przed i podczas pozycjach. Nie rozciągaj się zbyt szybko lub forsuj się. Po drugie, należy pamiętać, że o ile to możliwe, należy zrobić stwarzają / przeciwstawiamy (na przykład, do tyłu zakręt po niej do przodu zakręcie). To pomoże rozciągnąć i równowagi mięśni.

Oddechowy

Joga podkreśla pełną, kompletną wydech. Jest to ważne, aby wyeliminować wszystkie zużyte powietrze i zwiększenie zdolności do inhalacji więcej świeżego powietrza.

Należy również wdychać powoli napełniając brzuch, a następnie klatki piersiowej, a następnie na krótko wstrzymać przed wydechu całkowicie.

Pre-klasycznej jogi

Między 1800 a 1500 pne, w odległości około 200 tekstów gnostyckich nazywany Upaniszady Powstało. Wyjaśnili pojęcia transcendentalne siebie i ich stosunku do ostatecznej rzeczywistości. Doktryna Karma Uważa się, że pochodzi z Upaniszad, jak również. Od tego momentu, inne powiązane systemy wierzeń rozgałęzione tym dżinizmu i buddyzmu. Wszystko praktyce ideę transcendencji i współzależności wszystkich istot.

Joga vs Pilates

Jakie są różnice między jogi i pilates? Ma to wiele wspólnego z rzeczywistą praktyką każdego ćwiczenia. Co ciekawe podobieństwa, ale i jak ze sobą dwie prace. Joga daje elastyczność Pilates i bezruchu, a Pilates oferuje stabilność i spokój w czasie ruchu. Pilates jest więcej o wydłużenie i wzmocnienie ciała, podczas gdy Joga pomaga zwiększyć zdolności elastyczność. Obaj wspólnie oferują zintegrowane praktyki dla ciała i umysłu.

Medytacja: Jeden z ośmiu kończyn jogi

Medytacja jest uważany za jednego z "Ośmiu kończyn jogi." Praktyka jest krokiem w kierunku "Samadhi" lub oświecenia. Coraz więcej dowodów wykazało też, że joga medytacja ma praktyczne korzyści poprzez poprawę nasze fizyczne i psychiczne samopoczucie. To może zmniejszyć ciśnienie krwi, stres i zmniejszyć ból. Rozmyślając przynosi również nasz umysł na poziomie świadomości, który promuje gojenie i to, co jest znane jako stan alfa. W tym stanie, problemy emocjonalne, takie jak lęk, depresja i ogólne niezgody może być zredukowane lub wyeliminowane.

Wedy & Joga

Cywilizacji Indusu-Saraswati stworzone najstarsze pisma na świecie: Wed. W tych zbiorów modlitw i pieśni, które mówią do wyższej władzy zawierają najstarsze zapisane jogiczne nauki. Oto dlaczego nauki w Wedach są również określane jako Vedic lub Pre-klasycznej jogi.

Filozofia jogi

Starożytne Jogini używany obraz pojazdu, aby opisać miejsce człowieka w harmonijnego życia. Umysł jest kierowcą tego pojazdu. Dusza jest prawdziwa natura człowieka. Trzy energie, które sprawiają, że w połowie ciała "pojazdu" ruchu są działania, emocji i inteligencji. Dla pełnego zorientowania, te trzy energie muszą być w równowadze. Joga, zatem łączy w sobie techniki w ruchu dla zdrowia fizycznego, jak i umiejętności oddychania i medytacji, które przynoszą zdrowie psychiczne.

Starożytny Joga

Wielu uczonych uważa, że ​​joga pochodzi z szamańskich praktyk epoki kamienia. Są w nim podobieństwa pomiędzy współczesną hinduizmu i Mehrgarh, osady neolitycznej (w jakiej jest teraz Afganistan). Wiele dogmatów hinduizmu wydaje się mieć swoje korzenie w kulturze Mehrgarh szamańskiej. Wczesne Joga i archaiczne szamanizm miał wiele wspólnego. Obaj pracowali przekroczyć kondycję ludzką w sposób osobisty, ale jako praktyki społecznej. Później, jogini zwrócił praktykę w kierunku bardziej indywidualnego rozwoju z założeniem, że im bardziej rozwinięta osoba jest, że staje się bardziej zjednoczona z całym stworzeniem.

Podstawy jogi: Medytacja

W celu integracji fizycznego z duchowym podczas praktyki jogi, medytacja jest zatrudniony. Zazwyczaj wiąże się to z pozycji siedzącej lub leżącej spokojnie, wyczyszczenie swój umysł ze wszystkich myśli. W ten sposób stres codziennego życia rozpuści, pozwalając, aby otworzyć kanał między nasze ciała, duszy i stałego połączenia są / wszyscy mamy do wszystkiego wokół nas we wszechświecie. Ponadto przewodnikiem medytacji lub wizualizacje mogą być stosowane, gdy konkretne obszary ciała zostały uzdrowione, takich jak urazy lub usuwania uzależnień.

Classical Yoga / Ścieżka Ośmiokrotnie

W II wieku ne, Patańdżali skomponował tekst nasienny, joga-sutry i zdefiniowany jogi klasycznej. W 195 aforyzmów lub sutry, które obejmują Sutra Joga, wyłożyć na Raja-jogi, która jest ośmiokrotnie ścieżki Jogi. Osiem Kończyny Classical Yoga są: 1) Yama / Powściągliwość, 2) Niyama / przestrzeganie czystości, tolerancji i badań, 3) Asana / Ćwiczenia fizyczne, 4) kontroli Pranajama / Oddech, 5) pratyahara / Przygotowanie do medytacji 6) Dharana / Koncentracja, 7) Dhjana / Medytacja i 8) Samadhi / Oświecenie.

Joga Pilates Dla Zdrowia

Pochodzi od setek asan jogi, Joseph Pilates stworzył podstawowy system 34 ćwiczeń, które pomogą wyrównać kręgosłupa i otwarte kanały energetyczne w naszym ciele. Jak joga, ćwiczenia mają trzy podstawowe funkcje: ruch w kierunku, z dala od centrum i rotacji wokół niego. Jednak w przeciwieństwie do jogi, pilates polega na ciągłym ruchu, a nie posiadających pozy, jak ma to miejsce w jodze. Choć obie jogi i pilates ruchy są wykonywane z naciskiem na oddech i wyrównanie, pilates właściwe brakuje elementu duchowego. Dlatego wiele szkół oferuje teraz coś w rodzaju hybryd trakcie Joga Pilates.

Sześć oddziałów

Hatha Joga jest gałęzią jogi najczęściej praktykowane na Zachodzie. Jest to w zasadzie fizyczna forma jogi z naciskiem na postawy, oddychania i medytacji.

Jednakże, istnieje pięć innych oddziałów: Raja Joga, Karma Joga, Bhakti Jogi, Dźńanajoga i Tantra Joga, każdy przypisuje nieco innej filozofii. Na przykład, Raja Joga jest także znany jako klasycznej jogi, a jego centralnym punktem jest medytacja.

Przegląd Joga

Joga powstała tysiące lat temu w Indiach. Ta starożytna praktyka dąży do zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. W podstawowych pojęć, praktyki jogi szkoli lekarzy, aby pogodzić się z osobistą świadomość powszechnej świadomości. Nigdy nie byliśmy naprawdę oddzielone, jogini uwierzyć, ale w tym życiu często zapominamy nasze wzajemne ze wszystkich żywych istot. Praktykowanie jogi pomaga nam pamiętać, że zarówno świadomie jak i fizycznie. W rzeczywistości, słowo "joga" oznacza "przynieść lub jarzmo razem."

W przypadku, gdy do praktyki

Możesz ćwiczyć jogę w dowolnym miejscu, wewnątrz lub na zewnątrz. Wszystko czego potrzebujesz to dobre miejsca na płaskiej powierzchni i bez przeszkód poruszać. Dywan lub mata do jogi jest pomocne w zapewnieniu antypoślizgową powierzchnię, ale nie jest to absolutnie konieczne.

Przed rozpoczęciem pracy

Joga może wydawać się proste, ale potężne forma ćwiczeń.

Tak, jak w przypadku każdego programu ćwiczeń, należy skonsultować się z lekarzem przed podjąć program jogi, jeśli masz jakiekolwiek istniejące medycznych lub wątpliwości.