grsail.com

Joga Kundalini

Joga Kundalini

Podstawą praktyki jogi jest zakorzenione w duchowej głównego, ale jeden styl, który czerpie przede wszystkim ze studni oświecenia jest Joga Kundalini. W sanskrycie słowo kundalini zwykle odwołuje się do cewki lub pozwijane. Lekarze uważają, Kundalini Joga zwolni niewykorzystany energii mistyczne.

Zrozumienie Practice

Wymowa "kun-da-lee-domu", to bardzo starożytny indyjski sposób joga zawiera wszystkie aspekty jogi, w tym konkretnych technik oddychania, postawy, śpiewanie i co najważniejsze, medytacji, wszystkie zaprojektowane, aby obudzić ukrytą energię.

Według The Times of India, wizualne najbardziej związane z Kundalini Jogi w celu poszerzenia zrozumienia jest odpoczynek wąż u podstawy kręgosłupa, w odniesieniu do zwiniętej mocy dostępnej w ramach każdego. Ponieważ energia jest stymulowane poprzez dokładne ćwiczeń lub Krija, wąż rośnie wzdłuż kręgosłupa, przechodzi przez czakry w organizmie i uwolnień duchowej świadomości przez czubku głowy, osiągnięcia ostatecznego celu, jakim jest zwiększenie oświecenia.

Yogi Bhajan, mistrz Kundalini oznacza, że ​​jogini musiał wykonać serię Krija dokładnie tak, jak pierwotnie napisane. Z innych ścieżek jogi, instruktorzy często modyfikować pozy. Ćwiczenia nie są tak intensywne lub skomplikowane, jak innych stylów jogi, takich jak Bikram lub Ashtanga, ale niektóre nowe w praktyce wystąpiły lekkie mdłości lub zawroty głowy, dopóki nie przyzwyczajają się do ruchów. Praktycy korzystać z tej formy jogi jako bardziej boskiego doświadczenia, podłączenia do nieprzytomnego potencjału wyższego oświecenia. Z powodu tej duchowej konotacji, każdy z teologów do psychiatrów studiował teorię kundalini, jego praktyki i jej skutków.

Kto jest Yogi Bhajan?

Nazwa, która często pojawia się w związku z kundalini jest Yogi Bhajan. Według jego biografii na stronie Kundalini Badania Instiute, on uważany za jeden z pierwszych joginów wprowadzenia praktyki do Stanów Zjednoczonych. Przybył do Ameryki pod koniec 1960 roku. Przed tym, Kundalini było święte, prywatny rytuał, przekazywane z nauczycieli tylko dzięki dedykowanym dyscypliny i poświęcenia w imieniu studenta.

Yogi Bhajan wierzył w Kundalini joga dzielenie z masami, ponieważ, jak sam kiedyś zauważył, "Dzielę te nauki do tworzenia nauki ogólnej siebie. To jest przyrodzonym prawem każdego człowieka, aby być zdrowym, szczęśliwym i święte".

Skutki Kundalini Jogi

Podobnie jak wielu jogi postawy, Krija są w podziale na poszczególnych zestawów ruchów celowych. W granicach rozsądku, każdy w każdym wieku mogą wykonać pozy. Choć nie tak koncentruje się na zdrowiu fizycznym i stabilności w Hatha Jogi, informuje Instytut Badań Kundalini ten styl jest nadal korzystne, fizycznie, emocjonalnie i psychicznie. Fizycznie, ludzie twierdzą, że ten styl może:

 • Oczyścić wątrobę i inne narządy i gruczoły.
 • Rozwiń serce.
 • Pobudzają układ nerwowy i reakcje chemiczne w mózgu.
 • Sprzyjać rozluźnieniu.
 • "Rozwiń" odpoczynku energii.

Mentalne i emocjonalne skutki tej praktyki są dość zróżnicowane. Poprzez dedykowany i zdyscyplinowane podejście do ćwiczeń, wiele zastrzeżeń do doświadczeń:

 • Nieustraszoność
 • Radość
 • Pokój
 • Ekstaza
 • Uspokoił umysł i zadowolenie
 • Zwiększona świadomość tego, co jest interpretowane jako boska
 • Rozszerzone świadomość

W praktyce pogłębia, kombinacja oddechu, mantry i zwiększyć ruch etapach świadomości, wyjątkowe doświadczenie do każdego lekarza.

Kundalini Ćwiczenia, DVD i Książki

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek formie ćwiczeń, porozmawiać z lekarzem i badań w praktyce. Ponadto, to zawsze najlepiej jest najpierw wykonać dowolną ścieżkę jogi pod okiem doświadczonego nauczyciela, który będzie nie tylko uczyć o historii i teorii stylu, ale również pouczać i poprawić ważne do praktyki asan i inne właściwości fizyczne i aby uniknąć obrażeń.

Można znaleźć nauczycieli i klas w Twojej okolicy przeszukując Yoga Teachers katalogu Kripalu.

Nikt źródło może kiedykolwiek dostarczyć kompletny, niezmienioną widok określonej metody jogi. Jednakże następujące książki i media elektroniczne może pomóc w dalszej pracy:

 • Joga Kundalini: Kompletny Kurs obejmuje podstawy, takie jak oddychanie, ćwiczeń fizycznych, medytacji i relaksu. Zestaw, zaprojektowany przez instruktora Nirvair Singh, zawiera osiem płyt DVD i dwie książki.
 • Kundalini Joga dla początkujących i Beyond Ana Ravi Singh i Bretta posiada dwa zestawy 25-minut, które można łączyć w jednym pełnym treningu lub praktykowane oddzielnie.
 • Joga Kundalini Doświadczenie przez Dharam S. Khalsa i Darryl O'Keeffe jest ilustrowany przewodnik "doprowadzenie umysłu, ciała i ducha razem."
 • Kundalini Księga żyć i umierać: Wyższej Świadomości do bram o Ravindra Kumar bada bardziej duchowe aspekty Kundalini.


Praktyka jogi jest podróż z wielu kroków. Poświęć trochę czasu, aby nauczyć swoje ciało ruchy i umysł metodologii.