grsail.com

Jemioła

Jemioła
Kiedykolwiek spojrzał w przestrzeniach drzewa w zimie i widać kępy zieleni wśród nagich gałęzi? Są kępy jemioły. Jemioła jest rośliną pasożytniczą, która częściowo jest często zebrane w Boże Narodzenie użyć do dekoracji. Wiele osób zna "stoi pod jemiołą" do pocałowania. Roślina ma ciemnozielone, owalne liście i rośnie w okrągłym buszu tak samo, jak dwa stóp średnicy. W październiku do grudnia, kobiet roślina pokryta jest białym, lepkie jagody. Mężczyzna roślina jest po prostu pokryte pyłkiem wtedy.

Ptaki spożywają jagody jemioła, strawić wysłodków i wydalają nasiona na innym drzewie. Nie, kiełkowania nasion i rośnie przez kory i do konstrukcji nośnej wody drzewa, gdzie rozwija struktury root jak nazywa haustoria. Zaczynają rosnąć w całej części łożyska wody drzewa, wchłaniając składniki odżywcze i wodę, powodując obrzęki na drzewie. Drzewo może tolerować zakład jemioły lub dwa, ale gałęzie jemioły są na są mocno osłabione. Zbyt dużo jemioła może zabić drzewo.

Najlepszym sposobem na kontrolowanie jemioła jest po prostu, żeby ją wyłączyć dokonywane oddziałów. Ponieważ często odrastają, powtarzane usunięcie może być konieczne. To może być spowolnione przez pokrycie koniec cięcia jemiołą z czarnego plastiku. Jemioła wymaga światła do wzrostu i czarne plastikowe klocki lekkie. Jeśli to możliwe, przycinać się zainfekowaną kończynę co najmniej jedną nogą pod jemiołą, aby rośliny i cały haustoria. Zapobiegnie to jemioły od powrotu do tego miejsca. Czasami nie jest możliwe w celu oczyszczenia, ponieważ drzewo gdzie mistletoe rośnie. Następnie użyć czarnego metody sztucznego. Źle porażone drzewa należy usunąć, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu jemioły do ​​innych drzew.

Kontrola chemiczna składa się z leczenia jemioły z etefonu. Ten związek chemiczny jest stosowane po to jest co najmniej 65 F w sprężyny, ale przed drzewem zaczyna rosnąć liści. Jest rozpylana tylko na jemioły. Ogólnie rzecz biorąc, to puka z powrotem jemioły, ale nie ma go zabić w całości. Jemioła prostu regrows.

Podczas gdy ptaki i dzika przyroda uwielbiam jagody produkowane przez jemiołą, są trujące dla ludzi. Należy zachować ostrożność, aby zobaczyć, że zwierzęta i dzieci nie spożywać je, gdy jemioła jest wniesione do dekoracji.