grsail.com

Jakie witaminy są dla mnie

Jakie witaminy są dla mnie
Czy biorąc prawo witamin?

Jeśli masz problemy ze zdrowiem lub po prostu na ogół chcą jeść lepiej, jedno pytanie należy zadać jest "to, co witaminy są dla mnie?" Najlepszy bilans odżywczy witamin, minerałów i składników odżywczych, będą się różnić od osoby do osoby i zrozumienie tego, co osobiste jest saldo pomoże Ci zaplanować dietę do swoich potrzeb żywieniowych.

Czynniki wpływające na witaminę balansu

Każdy potrzebuje różne ilości witamin i składników mineralnych w oparciu o kilka czynników dotyczących ich zdrowia i życia. Zrozumienie elementów, które mogą mieć wpływ witamin są dla Ciebie jest pierwszym krokiem w kierunku planowania zdrowe, bogate w witaminy diety.

  • Styl życia: życia prowadzisz drastycznie wpływa witamin najbardziej potrzebujesz. Sportowiec, na przykład, mogą potrzebować więcej witamin, które są dobre dla energii, podczas gdy ktoś, kto pracuje w pomieszczeniach i rzadko angażuje się w zajęcia na świeżym powietrzu mogą wymagać uzupełnienia swojego organizmu naturalną podaż witaminy D poprzez tabletek lub witaminy D źródeł żywności. Kobiety w ciąży potrzebują dodatkowych suplementów witaminowych w celu wspierania ich rosnącego dziecka, takie jak dodatkowa kwasu foliowego, aby pomóc zapobiec wady wrodzone.
  • Wiek: Wiek danej osoby znacznie wpływa witamin są dla nich najlepsze. Małe dzieci i młodzież na ogół potrzebują wyższych dawek witaminy, ponieważ ich ciała rośnie, a osoby starsze mogą również wymagać wyższych dawek, ponieważ ich ciała nie dłuższych witamin procesowych tak skutecznie.
  • Płeć: Wymagania witaminowe dla kobiet i mężczyzn są różne, ponieważ ich organizm przetwarza witaminy inaczej ze względu na różne poziomy hormonów i potrzeb energetycznych. Wybór witamin specjalnie dla płci pomoże Ci znaleźć właściwą równowagę istotnego żywienia.
  • Zdrowie: Twój ogólny stan zdrowia jest kolejnym kluczowym czynnikiem w odkrywaniu tego, co witaminy są właśnie dla Ciebie. Niektóre osoby mają przetwarzanie trudności, syntezy, lub przechowywania różnych witamin i składników odżywczych, a ich dieta powinna odzwierciedlać te indywidualne potrzeby. Niedobór witamin może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych, dlatego niektórzy ludzie podjęcia dodatkowych suplementów, aby uniknąć choroby lub innych problemów, takich jak zapobieganie przeziębieniom z witaminą C
  • Dieta: Najlepszym źródłem witamin są jesz, ale osoba z istotnych alergii mogą cierpieć z powodu niezamierzonych uchybień. Co więcej, osoby, które regularnie jedzą wysoko przetworzonej żywności nie są prawdopodobne do ich potrzeb żywieniowych poprzez ich regularnej diety.

Zadawanie Doktor Jakie witaminy są dla mnie

Jedyna osoba, która może dokładnie zdiagnozować niedobory witamin i oferują informacje dotyczące odpowiednich suplementów diety jest lekarz lub dietetyk. Jeśli wystąpią problemy zdrowotne, ogólne letarg lub inne problemy, które nie mogą być powiązane z innymi warunkami, dieta i witaminy spożycie może być przyczyną. Ważne jest, aby być uczciwym z lekarzem na temat diety, leków i witamin, które aktualnie podjąć, aby uzyskać odpowiednie leczenie, aby pomóc przywrócić równowagę organizmu do optymalnego zdrowia. Mogą one przybierać przeprowadzenia badania krwi lub innych badań, aby znaleźć przyczynę objawów i mogą ustalić suplementy tymczasowych, aby zobaczyć, czy mogą przeciwdziałać złe skutki można doświadczają.

Planowanie odpowiedniego witaminy dieta

Jakie witaminy są dla mnie
Zdrowa dieta jest najlepsza.

Gdy już wiemy co witaminy potrzebne, to jest czas, aby zaplanować dietę, która spełnia potrzeby żywieniowe organizmu.

Zdrowe odżywianie

Najlepszym sposobem, aby dostać się organizmu ważnych składników odżywczych i witamin jest przez odpowiednie zdrowej, zbilansowanej diety. Źródła takie jak chude mięso, świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, mleka i produktów wzbogaconych są bogate w witaminy i składniki odżywcze, ale może to nie zawsze jest możliwe, aby zaspokoić potrzeby organizmu poprzez samą dietą. Często mrożone lub mikrofalowe żywności mają niższą wartość odżywczą niż świeżej żywności, a jeśli twoja dieta zawiera duże ilości przetworzonej żywności, a następnie mogą być wymagane suplementy witaminowe.

Suplementy

Dla wielu ludzi, codzienne suplementy witaminy są niezbędne. Wybór multiwitamina to dobry początek i może pomóc przywrócić równowagę podstawowej diety, ale często dodatkowe będą konieczne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem w celu określenia, jakie dodatkowe suplementy trzeba, i unikać niepotrzebnego suplementów. Zbyt duża dawka różnych witamin może prowadzić do niezamierzonych problemów zdrowotnych z toksyczności witaminy.Kluczem do odkrycia ", co witaminy są dla mnie" jest mieć wiedzę o tym, co witaminy potrzebne dla zdrowia i stylu życia i kształcić się na temat potrzeby różnych witamin w diecie. Witaminy Zakład Logiki Stosowanej jest tutaj, aby pomóc w nauce witamin, suplementów i ich skutków, a więcej informacji na temat zdrowego odżywiania, odwiedź Logiki Stosowanej Diet.