grsail.com

Jak zrozumieć reakcji chemicznych w programie Fireworks

Jak zrozumieć reakcji chemicznych w programie Fireworks

Tak, to jest 04 lipca. Ty i twoi kumple stoją na dachu budynku oglądania olśniewający wyświetlacz od centrum miasta. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co stawia pęknięcia w tych crackerjacks? Jeśli tak, oto jak zrozumieć, jak one działają.

Każdy fajerwerków jest inny związek chemiczny lub podobne związki z nieco różnych składach. Te spadające gwiazdy są różne od jasnych, zimnych ogni gdakanie. Zielenie, błękity, czerwienie, fiolety są te wykonane z różnych składach chemicznych. Trochę zrozumienia podstaw chemii przechodzi długą drogę!

Istnieją trzy podstawowe rodzaje energii produkowanej przez fajerwerków: dźwięk, światło i ciepło. Są one wytwarzane w kilku różnych reakcjach chemicznych.

Ogromne wysięgniki można usłyszeć na ziemi wynika z szybkiego uwolnienia energii do powietrza, co powoduje, że powietrze, aby rozwinąć się szybciej niż prędkość dźwięku, powodując Sonic Boom! Gwizdy słychać w niektórych fajerwerków wynika z powietrza rozszerza się z maleńkich otworów jak wnętrza oparzenia fajerwerków - to dużo jak Whistlin "Dixie.

Kolory i ogólne "ognia" ogni pochodzą z reakcji chemicznej różnego rodzaju soli metali, które są dodawane do siebie w określonych kombinacjach dla pożądanej reakcji. Wybuchy i kolory fajerwerków są ze względu na ogrzewanie te różne elementy w połączeniu z czarnym proszkiem i innych środków chemicznych.

Same kolory są częścią zabawy. Każdy element dodano do ogni sztucznych ma unikalną kompozycję chemiczną, która po ogrzaniu wydzielają różne barwy widma.

Na przykład: aby dostać czerwoną zarazę, należy dodać sole strontu i razem wraz z węglanem litu strontu. Te środki chemiczne są następnie pakowane w małe grudki zwane "gwiazdy", które są co dają fajerwerków swój wzór i wygląd. Gwiazdy są dodatkowo pakowane w karton, a następnie umieszcza się wewnątrz skorupy fajerwerków, gdzie czekają bezpiecznik czas opóźnienia. Po początkowym zapłonu fajerwerków, czasowy daje ten mały fabrykę spalania, chemicznego szansę dostać się do nieba, zanim pokazuje całą swoją chwałę.

Oczywiście, jest znacznie więcej, aby zrozumieć i dowiedzieć się o reakcji chemicznych w fajerwerków. Miejmy nadzieję, że następne 04 lipca wszyscy możemy patrzeć w niebo na mieć trochę lepsze zrozumienie tego, co widzimy.