grsail.com

Jak zrozumieć Leczenie pacjentów chorych na raka w Colon

Rak jelita grubego jest szóstym najczęściej ze wszystkich nowotworów. Mówi się, że jest bardziej dominujący u mężczyzn niż u kobiet jest. Większość ludzi, którzy są z rozpoznaniem raka jelita grubego mają zazwyczaj w rodzinie na raka jelita grubego. Mają też wysokie spożycie tłuszczu w diecie.

Dwukropek jest częścią układu pokarmowego naszego organizmu. Wraz z jelit - zarówno dużych jak i małych, ich przechowywania odpadów przed ich wydzielania. Raka jelita grubego zazwyczaj rozpoczyna się nowotwory, które rozwijają się w jelicie grubym, które, jeśli nie są usunięte chirurgicznie lub kolonoskopię może rozwinąć się substancjami rakotwórczymi (komórki nowotworowe). Co gorsze jest to, że jeśli te łagodne polipy nie są usuwane, mogą rozprzestrzeniać się do innych narządów i infekują je dobrze. Proces ten nazywany jest przerzutów.

Oto jak rozumiem niektórych zabiegów:

  1. Chirurgia. Odbywa się to przy polipy są nadal łagodne. Co oznacza, komórki nie tworzą się te nowotworowych i może być bardzo dobrze usunięte z kolonoskopii. Jeśli nie, należy zaplanować zabieg, aby uniknąć przerzutów. Dopóki te guzy miejscowe, mogą być łatwo usunięte chirurgicznie.
  2. Chemioterapii. Zaleca się, aby osoby, które chcą uniknąć wzrostu guza lub przynajmniej spowolnić jej postęp. Zmniejsza on również ryzyko wystąpienia przerzutów, rozprzestrzeniania się guzów do innych części lub narządów ciała.
  3. Radioterapia. Proces ten nie jest powszechnie stosowany u pacjentów z rakiem jelita grubego. Są czasy jednak, że szpitale użyciu chemioterapeutyków razem z radioterapią w celu zwiększenia skuteczności promieniowania.
  4. Immunoterapia. Jest to rodzaj terapii, w którym środek zewnętrzna jest wprowadzony do układu odpornościowego pacjenta, aby pomóc budować przeciwciała, które mogą zapobiec lub pracy, aby wyeliminować komórki nowotworowe.

Rak jelita grubego, lub wszelkiego rodzaju raka o to chodzi, to nie tylko fizyczna walka. Posiada również duży wpływ na emocje ludzi. Oto dwa popularne sposoby, aby pomóc na raka jelita grubego pacjenta wrócić na tor:

  1. Doradztwo. Większość obiektów raka i szpitale oferują poradnictwo dla swoich pacjentów. Lekarze upewnić się, że pacjenci są pewni, że wciąż można je wyleczyć. Pogodne usposobienie często pomaga w odzyskiwaniu.
  2. Grupy wsparcia raka. Zawsze jest miło mieć kogoś do rozmowy o rzeczach, takich jak ten. Najlepiej jest, jeśli pacjent raka angażuje się w grupach wsparcia. Kto lepiej je zrozumieć, niż ludzi, którzy Będziemy również przez to samo, prawda?

Większość objawów raka jelita grubego są pomijane, ponieważ mogą one brzmieć normalnie lub mogą być przekazywane jako coś innego. Regularne badania są niezbędne, ponieważ nie są czasy, że rak nie wykazują objawów, które mogą być wykryte na wczesnym etapie, aby można leczyć.

Przechodząc przez to nigdy nie jest łatwe, czy jest to ktoś, kogo znasz lub jeśli masz zamiar przez to sam. Najlepiej, aby zawsze być czujnym możliwych objawów, a także mieszkać i jeść zdrowo, w celu uniknięcia wszelkiego rodzaju choroby!