grsail.com

Jak zrozumieć dojrzewania u chłopców

Dojrzewanie, u chłopców, zwykle przychodzi w wieku od 9 do 14. W tym czasie dziecko doświadcza zmiany fizyczne i emocjonalne. W tym procesie, dziecko przekształca dorosłego się dojrzałe i gotowe do rozmnażania. Zmiany te przejawiają się w różny sposób w obu płci. Zmiany chłopców w okresie dojrzewania zostaną omówione w tym artykule.

Oto jak zrozumieć zmiany, które w okresie dojrzewania chłopcy ulegają:

  1. Rozszerzenie jąder. To, że początkowy znak fizyczne znaki boysâ € wpis ™ do dojrzewania. Przed początkiem okresu dojrzewania, jąder nieco zmienić rozmiar i wzrost ten nadal stopniowo przez lat do dojrzewania, podczas której jąder osiągnięcia maksymalnej wielkości. Po tym okresie jądra Dona € ™ t rośnie już, jak to już w pełni rozwinięte. Jądra pracować na dwa sposoby, a mianowicie: generują one hormonów i produkcję spermy. Spośród hormonów testosteronu wytwarzana, który jest odpowiedzialny za utrzymanie popędu płciowego u mężczyzn. Większość chłopców stają się płodne w wieku 13 lat, jednak mogą one tylko całkowicie osiągnąć płodność kiedy z kolei od 14 do 16 lat. Jest to również w tym czasie, kiedy chłopcy zaczynają przeżywać erekcji ich członków i okazjonalnych wybuchów nasienia.
  2. Wzrost włosów. Chłopcy zaczynają rosnąć włosy łonowe u podstawy penisa tak szybko, jak rozwijać ich genitaliów, zwykle w etapie 2. Po upływie sześciu miesięcy do jednego roku, włosy stają się grubsze, a do czasu rozwój ten osiągnie Etap 4, łonowe włosy zakrywają całkowicie trójkąt łonowy. W etapie 5, wzrostu owłosienia łonowego rozciąga się do ud i do dolnej części żołądka, a czasem nawet osiągnięcie do pępka. Tymczasem, brzucha, klatki piersiowej i twarzy włosy zaczną się pojawiać jednocześnie z włosów łonowych. Innych części ciała, gdzie są włosy gęstnieje pachy, górna warga, boki twarzy i podbródka. Z drugiej strony, włosy mogą także zwiększać się z ramion i nóg though cieńsza niż na klatkę piersiową i pachy.
  3. Zmiana głosu. Obniżenie głosu jest bardziej widoczne u chłopców niż u dziewcząt. Jest to spowodowane przez androgeny, które powodują krtani rozwinąć. Rozwój ten odbywa się z reguły w etapie 3 lub 4 dojrzewania u chłopców.
  4. Pogrubienie mięśni i kości. Łopatki i startu w klatce piersiowej rozwijać, stając muskularne i szerokie. Kości szczęki stają się bardziej widoczne, a przez Adama € ™ s jabłko jest już widoczne w okresie dojrzewania osiąga swój cel.
  5. Wygląd trądziku i zmian zapachu ciała. W okresie dojrzewania, poziom androgenów zwiększają, a końcowy wynik jest bardziej tłusta i zmiana zapachu ciała. Tłusta skóra często powoduje trądzik, dla których powodem wielu chłopców w okresie dojrzewania zaczynają rosnąć trądzik na twarzy, co powoduje ostrzejsze tekstury skóry. Chłopcy zaczynają zapachu jak dorośli, co skłoniło ich do korzystania dezodoranty i inne produkty do pielęgnacji ciała orzeźwiający.

Dojrzewanie jest zazwyczaj faza w życiu niezręcznie Boya € ™ s. Czasami powoduje zakłopotanie podczas niezręcznych momentów. Na przykład, może się zdarzyć w każdej chwili erekcję, zwłaszcza, gdy obrazy seksualne grać w umyśle. Mokre sny mogą wystąpić również podczas snu. To jest powód, dlaczego chłopcy należy oświecony i wykształconych o normalnych zmian w ich ciała w okresie dojrzewania. Jeśli rozumiesz, co się z nimi dzieje w tej fazie, będą one uniknąć niepotrzebnego wstydu i dowiedzą się, jak radzić sobie z tymi zmianami, aż do osiągnięcia pełnej dojrzałości.