grsail.com

Jak zrobić tybetański buddyjski Robe

Jak zrobić tybetański buddyjski Robe

Buddyjska szata jest naprawdę zestaw potrójnych szaty, które zawierają jedną warstwę wewnętrzną płaszcz pod dwuwarstwowej zewnętrznej szacie. Aby te szaty istnieją szczególne tradycyjne kroki, które powinny być podjęte. Jeśli chcesz, aby szatę buddyzmu tybetańskiego, wykonaj następujące czynności.

Materiały:

  • Resztki tkaniny z lnu, bawełny, jedwabiu, wełny, konopi, lub płótnie
  • Igła
  • Wątek
  1. Wybierz szmatki. Tybetańskie szaty nie może być wykonana z jednego kawałka materiału, jak tego bogactwa by wskazywał. Zamiast tego należy zacząć od kilku sztuk lub pozostałości tej samej tkaniny. Szaty są często w kolorze żółtym na podstawie warstwy i czerwony na warstwę zewnętrzną, ale istnieją pewne różnice regionalne w tym.
  2. Dodać waistcloth. Waistcloth jest podobny w wyglądzie do spódnicy i wisi od pasa do kolan. Jest to często z żółty szmatką. Za pomocą igły i nici, ręcznie szyć resztki tkanin w luźną waistcloth okucia z płaskim pasie. Dno waistcloth powinna być nawet wszystkie odwrotnie.
  3. Dodać górne i zewnętrzne szaty. Górne i zewnętrzne szaty wykonane są w ten sam sposób. Zewnętrzna szatę dodaje się trzecią warstwę, w chłodniejszych klimatach. Zamontować kawałki materiału stworzyć prostokątny kształt, który mierzy sześć stóp dziewięć stóp. Będziemy chcieli, dwa z nich.
  4. Barwienia tkanin. W większości przypadków nie będzie w stanie znaleźć pozostałości z tego samego materiału w odpowiednim kolorze. Więc barwienia tkaniny dla zewnętrznych szaty zamiast. Uzyskać naturalny barwnik w czerwono-brązową prawie rdzy cienia, która wykonana jest z korzeni, kory, kwiatów, liści i owoców. Zagotować składniki barwnika w wodzie, a następnie moczyć tkaniny aż do zestawów barwników. Płukanie zimną wodą.
  5. Nosić szaty. Aby zobaczyć majestat tybetańskich szaty muszą być noszone. Pierwszy nosi waistcloth. Następnie dodać górną szatę. Aby założyć górną szatę, owinąć szatę wokół ciała i ramion. Dołącz do góry do narożników jednocześnie. Rzuć krawędzie razem i przytrzymaj rolki mocno w jednej ręce. Następnie wcisnąć rolkę na ramieniu i na grzbiecie. Wyciągnąć rolkę pod pachą na tej samej stronie i naciśnij z ramieniem. Następnie oddziela zwój z przodu tak, że drugie ramię może być używany między fałdami. Podczas korzystania z zewnętrzną szatę oraz najłatwiej umieścić górną i zewnętrzna wraz następnie postępować zgodnie z instrukcjami, aby owinąć wokół ciała.

Instrukcje zawarte zrobić szatę buddyzmu tybetańskiego obejmują również najczęstszą sposób noszenia szaty. Istnieje kilka innych opcji na sobie szaty, które są często związane z wspólnoty i klasztor, do którego mnich należy. Korzystanie z tych wskazówek można zrobić szatę.