grsail.com

Jak zrobic Sprawdź Reference

Jak zrobic Sprawdź Reference

Przy zatrudnianiu pracowników, że to dobry pomysł, aby sprawdzić ich referencje. Zgłoszenia do pracy zazwyczaj obejmują miejsca na nazwiska i dane kontaktowe do 04:57 referencji zawodowych. Jeśli formularz używasz nie żądać tego typu informacji, możesz poprosić kandydatów do składania listę referencji zawodowych jako dodatek do ich stosowania.

Jak Kontakt Referencje

Kontrole prowadzone są zazwyczaj odniesienia przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Telefon

Jest to na ogół najlepiej skontaktować odniesienia przez telefon. Johanna Rothman grupy konsultingowej Rothmana mówi, że rozmowy telefoniczne są najlepsze dla referencji "od-do mankietów", wskazując, że "ludzie mówią rzeczy w rozmowie telefonicznej, że nie będzie napisać w e-mailu."

Plusy:

 • W trakcie rozmowy z referencjami na telefon, to często się ich bezpośrednich wrażeń oparty na pytania zadać.
 • Będzie można odebrać na niewerbalne sygnały, które mogą być znaczące, takie jak to, czy brzmią niepewne lub niektórych informacji, które przekazują.

Wady

 • Choć można (i należy) robić notatki podczas mówienia do ludzi, w tym kontekście, nie będzie miał niezaprzeczalną dosłownie zapis tego, co druga osoba mówi.
 • Nie każdy jest gotów podjąć telefony od ludzi, których nie znają.

E-mail

Dopuszczalne jest również, aby sprawdzić referencje poprzez e-mail.

Plusy:

 • Metoda ta może być szczególnie skuteczne z wnioskodawcami, którzy mają referencje, którzy mieszkają w innym kraju, który jest kilka stref czasowych dalej, jak to może być trudne do nadrobienia z kimś przez telefon w tej sytuacji.
 • Jest to także korzystne dla celów dokumentacji; masz zapis o tym, co i kiedy został zapytany, wraz z odpowiedzią.

Wady:

 • Nie każdy będzie odpowiadał za pośrednictwem poczty elektronicznej. Niektórzy ludzie nie mogą nawet otworzyć e-maile od ludzi, nie wiedzą, a inni nie będą wygodne umieszczenie tego rodzaju informacji w formie pisemnej.
 • Kiedy ludzie nie odpowiem przez e-mail, nie dostaniesz poczucie ich natychmiastowego odpowiedzi na pytania; zamiast tego, oni mają czas, aby dokładnie rozważyć, co chcą powiedzieć. Mogą nawet kontakt z kandydatem do wejścia.

Podwójny Metoda

Ponieważ są plusy i minusy metody zarówno telefonu i e-mail, to jest dobry pomysł, aby rozważyć zastosowanie obu metod, jeśli to możliwe. Zacznij się telefonicznie kontaktując odniesienia, przy założeniu, że jest to uzasadnione do tego w świetle różnic stref czasowych.

Jeśli nie są w stanie dotrzeć do osoby, a nie odbierać połączenia zwrotnego po trzech lub więcej prób ponad rozpiętości kilku dni, wyślij e-mail, który zawiera wszystkie pytania, które planowane zadać w rozmowie telefonicznej.

Co się zapytać

Podczas sprawdzania referencji - czy rozmawiasz z ludźmi, którzy znają kandydata na poziomie osobistym lub zawodowym - utrzymać pracę zapytanie związane. Zadawaj pytania starannie wybrane, aby uzyskać wrażenie danej osoby, jak wnioskodawca może wykonywać w określonej pracy, na które osoba jest rozpatrywana.

Przykładowy kwestionariusz

Jak zrobic Sprawdź Reference

Pobierz formularz wyboru referencyjny próbki.

Kliknij na obrazek w tej sekcji, aby pobrać kwestionariusz próbki wyboru odniesienia. Dokument jest ustawiona jako wypełnienia-w formie, dzięki czemu można dostosować go z nazwiska kandydata oraz tytuł pracy pod uwagę, a także robić notatki bezpośrednio na formularz dla rekordów. Można również edytować pytania jeśli twoje potrzeby są inne niż przykładowych pytań dostarczonych tutaj i zapisać go do późniejszego wykorzystania. Możesz wydrukować formularz do wykorzystania podczas rozmowy z referencji, lub wypełnić go elektronicznie i zapisać na dysk twardy lub inne urządzenia do przechowywania danych.

Przykładowe pytania

Przykłady pytań do:

 • Pobierz odniesienie poinformować swojego stosunku do wnioskodawcy, w odniesieniu do kontekstu, w którym znają się nawzajem i jak długo one zostały zapoznał.
 • Wyjaśnij, co jest zaangażowany w pracę osoba towarowego i poprosić, aby podzielić się spostrzeżeniami odwołanie dotyczące jak się czują kandydat zrobi.
 • Zapytaj odniesienia do określenia ich wrażenia, jak dobrze nadaje osoba jest do pracy, na przykład za pomocą skali ocen od jeden do pięciu, z pięciu jest "bardzo udane" i jeden jest "nie może zrobić dobrze."
 • Zapytaj, czy jest dodatkowe istotne informacje związane z zadaniem, osoba czuje należy wiedzieć przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu.

Czego unikać

Unikać prośbą niczego, co mogłoby doprowadzić do odwołania, aby zapewnić Państwu informacji, że nie można legalnie wykorzystać przy ocenie kandydata, który zawiera wszystko związane z charakterystyką klasy chronionych.

Nie pytaj o nic odniesienia, że ​​nie należy poprosić rozmówcę. Jest to ważne w całej wnioskodawca proces przeglądu chronić organizację przed zarzutami dyskryminacyjnych praktyk zatrudniania. Jeśli odwołanie zaczyna dzielić tego typu informacji, zatrzymać osobę, zanim on lub ona rozwija, wyjaśniając, że wasze interesy są koncentruje się na ustaleniu zdolności człowieka, aby wykonać zadanie, a nie cech osobowych.

Ważne Rozpatrzenie

Nawet wtedy, gdy wnioskodawcy przynieść wcześniej napisane listy polecające, nadal jest najlepsza praktyka, by sprawdzić referencje siebie. Jednym z powodów jest to, że ważne jest, aby stosować te same procedury, z każdym zastanawiasz się na to stanowisko. Dodatkowo, gdy ktoś aktywnie dostarcza list referencyjny, tak naprawdę nie ma żadnego sposobu, wiedząc, że to jest prawdziwe, chyba że rozmowy z osobą, która go napisała.