grsail.com

Jak zostać pielęgniarka

Jak zostać pielęgniarka

Jeśli jesteś zainteresowany pielęgniarka, jesteś w dobrym towarzystwie. Zapotrzebowanie na lekarzy pielęgniarki do pracy w gabinetach lekarskich, klinik i innych placówkach medycznych nigdy nie była większa. Zaawansowane szkolenia z pielęgniarka umożliwia lekarzom zostawić wiele zadań w wykwalifikowanych rękach lekarza. Zgodnie z Mayo Clinic, opieki jest jednym z najszybciej rozwijających się w dziedzinie medycyny, z zapotrzebowaniem na lekarzy pielęgniarki wzrosnąć w ciągu najbliższych kilku lat. Średni NP sprawia 80000 dolarów rocznie, a także, co bardzo dobrze płacą opieki zdrowotnej pracy.

Jak zostać pielęgniarka

Według Amerykańskiej Akademii pielęgniarka lekarzy, nie więcej niż 135.000 NPS praktykujący w Stanach Zjednoczonych. Specjalizacja rozpoczęła się w 1960 roku, kiedy w polu medycznym uznaje rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia do przesunięcia rosnącego niedoboru lekarzy. Lekarzy pielęgniarki są RNS, którzy otrzymują dodatkowe szkolenie kliniczne i zaawansowanej edukacji w ostrej opieki i profilaktyki zdrowotnej. Większość NPS otrzymują tytuł magistra pielęgniarstwa i mają duże doświadczenie w specjalności, takich jak pediatrii i medycyny rodzinnej.

Rola pielęgniarka

Lekarzy pielęgniarki mają te same podstawowe szkolenie jako zarejestrowanych pielęgniarek, ale otrzymują zaawansowane szkolenia w wielu aspektach intensywnej terapii i umiejętności klinicznych. Lekarzy pielęgniarki mogą współpracować z lekarzem w klinice lub ustawienia biurze lub w innym zakładzie opieki zdrowotnej. Mogą one mieć historie zdrowotne, wyjaśnić leki, przepisać leki, interpretują rentgenowskie i inne wyniki badań laboratoryjnych, oraz zapewnienie edukacji zdrowotnej. Wiele NPS pracować z ludźmi, którzy mają poważne, przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca czy choroby serca, prowadzenie poradnictwa i edukacji umożliwienie pacjentom, aby zatroszczyć się o własne zdrowie.

Edukacja

Lekarzy pielęgniarki musi najpierw uzyskać ich oznaczenie RN. Zarabiają Bachelor of Science w zakresie pielęgniarstwa z akredytowanego cztery lata college'u lub na uniwersytecie. Muszą zdać państwowy egzamin pielęgniarski, Krajowa Rada Licensure Examination (NCLEX-RN) i wszystkie egzaminy państwowe wymagane do uzyskania licencji pielęgniarskiej.

Po zdobywając RN, muszą zarejestrować się w programie, a następnie magistra lub specjalistycznego programu do uzyskania Practitioner oznaczenie pielęgniarki. Według Amerykańskiej Akademii pielęgniarka lekarzy, obecnie istnieje 325 szkół wyższych i uniwersytetów oferujących studiów NP. Niektóre państwa wymaga dalszego szkolenia przed przyznaniem oznaczenie NP. Po zakończeniu nauki, NPS musi podjąć jeden dodatkowy egzamin, aby otrzymać certyfikat. Powszechne lub wyższe Program, w którym można zapisać się nauczyć jak być NP może Cię w jaki sposób ubiegać się i przystąpienie do egzaminu. Dodatkowe kursy mogą prowadzić do wyspecjalizowanych kariery w takich dziedzinach jak onkologii, geriatrii, pediatrii i wiele innych dyscyplin.

Kariera

NPS pracy w wielu ustawień i specjalności. Chociaż wiele osób napotyka pierwszy NP w gabinecie lekarskim, inni pracują w szpitalach psychiatrycznych, jednostek onkologicznych, geriatrii i więcej. Wiele pracy niezależnie, oferujących usługi w społecznościach wiejskich do edukacji i opieki dla osób w społeczności, którzy potrzebują opieki i pomocy ostrego zarządzania chorobami przewlekłymi.

Powody do Zostań pielęgniarka

Po uczenia się, jak stać się pielęgniarka, myśleć o wielu powodów, które mogą motywować do podjęcia tego satysfakcjonującego karierze:

  • Praktycy Nurse czerpać z opieki, wiedzy i doświadczenia ich RN tle zapewnić zaawansowaną opiekę.
  • Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na tego zadania, z wieloma otworami, niż może być wypełniona.
  • Możliwości edukowania pacjentów i nauczyć pacjentów, jak zarządzać własnego zdrowia.
  • Wielka autonomii i podejmowania decyzji w opiece nad pacjentem.

Aby uzyskać więcej informacji na temat coraz pielęgniarka, odwiedź American Academy of Nurse lekarzy.