grsail.com

Jak zostać konsultantem

Jak zostać konsultantem

Czy jesteś zainteresowany dowiedzieć się, jak zostać konsultantem? Evan Keene, wiceprezes Hudson rekrutacji w branży doradztwa finansowego, dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami w Praca Zakład Logiki Stosowanej tym ekskluzywnym wywiadzie ekspertów. Hudson jest wiodącą firmą rekrutacji, dopasowując konsultantów i innych specjalistów z firm, które potrzebują ich usług na całym świecie.

O Jak zostać Konsultantką

Dlaczego niektóre firmy zdecydują się na współpracę z konsultantami do wykonywania niektórych zadań zamiast zatrudniać pracowników?

Firmy zdecydować się na współpracę z konsultantami do wykonywania niektórych zadań zamiast zatrudniać pracowników z wielu powodów. Przykłady obejmują, ale nie są ograniczone do:

 • Niektóre zadania lub funkcje mogą nie wymagać wynajem w pełnym wymiarze czasu. Na przykład, firma może wymagać technicznych umiejętności rachunkowych do pomocy w SEC sprawozdawczości na kwartał lub na koniec roku, ale nie ma potrzeby zasobu w pełnym wymiarze godzin w ciągu roku.
 • Mogą mieć projekt z konkretnej długości życia za kilka tygodni lub miesięcy, które nie wymaga wynajem w pełnym wymiarze czasu.
 • Mogą one wymagać specjalistycznej wiedzy, umiejętności lub doświadczenie poziom doradzanie im. Przykłady obejmują firma chce wdrożyć specjalny pakiet oprogramowania, inicjatywy doskonalenia procesów biznesowych lub wymagających specjalistycznej wiedzy, aby pomóc usprawnić łańcuch dostaw.
 • Wierzcie lub nie, firmy często wykorzystują konsultantów zewnętrznych w porównaniu z zatrudnieniem, gdyż pochodzą z okresu recesji. Zatrudnienie jest znany jako wskaźnik indukcyjnym firmy czyli powoli zwalniać będzie w recesji i wolno ponownie zatrudnić wychodzi z recesji. Weź firmę, że 5000 pracowników określonego w dążeniu do obniżenia kosztów jako przychody spadły. To może stać się firma bardzo ostrożne, a także przychody zaczynają rosnąć, nadal są wolne, aby ponownie zatrudnić, ponieważ czekają na oznaki, że ożywienie na pewno uchwycone. Jednak, ilość pracy w produkcji, księgowości, IT, marketing. , , praktycznie każdy obszar firmy. , , wzrosło. Wykorzystując konsultanci z zewnątrz jest bardziej elastyczna, a przez to mniej ryzykowny.

Jakie rodzaje umiejętności są popytu z firm zatrudniających doradców?

Firmy wykorzystują konsultantów w praktycznie każdym obszarze. Poszczególne obszary z nawracającym popytu obejmują:

 • Technologia informacyjna
 • Rachunkowość i Finanse
 • Prawny
 • Supply Chain
 • Operacje
 • Zasoby ludzkie
 • Marketing

Jakie zalety i cechy są firmy szukają przy zatrudnianiu konsultantów?

Najlepsze konsultanci zazwyczaj posiadają następujące:

 • Znaczne specjalistyczne doświadczenie w konkretnej branży, obszar funkcjonalny i środowiska technologii (trochę siwych włosów jest dobre dla konsultanta)
 • Poświadczenia stałe (edukacja i certyfikaty) to plus
 • Silne umiejętności komunikacyjne - zarówno w formie pisemnej i ustnej
 • Opanowanie i pewność siebie - Dobry konsultant nie musi mieć wszystkie odpowiedzi, ale musi wiedzieć, jak znaleźć odpowiedzi i rozwiązać problem, i mają zdolność do przekazania, że ​​zaufanie do klienta.

Należy pamiętać, że wartości niematerialne i prawne są tak samo ważne, jak materialnych. Dobry konsultant musi być w stanie zidentyfikować problemu klienta, opracowanie rozwiązania i prowadzić klienta do właściwej odpowiedzi na ten problem.

Pozytywów i negatywów Consulting

Jakie są korzyści z decydując się na konsultacji pracę, a nie szuka "stałe" zatrudnienia?

Konsultanci zazwyczaj bardziej za godzinę, niż byłoby w podobnej roli w przemyśle. Mają też wiele ekspozycji, i nie trzeba iść do kostek tego samego dnia w dzień. Są one narażone na obu najlepszych i najgorszych praktyk, stale dodając do bazy wiedzy i dodanie ich wartości jako konsultant.

Czy istnieją wady związane z doradztwem? Jeśli tak, to jakie?

Tak. Doradcze mogą być bardziej ryzykowne. Jeśli pracujesz w firmie doradczej, jesteś w grupie ryzyka, jeśli nie są one sprzedawać swoje specyficzne umiejętności zestaw, czy też wychodzi z popytem na rynku.

Ci, którzy zdecydują się być niezależni konsultanci, pracujący głównie dla siebie, podlegają roller-coaster "wzór" zarobków. Gdy oni sprzedają swoje usługi, nie są dane do faktury i kiedy są one rozliczeniowy, nie sprzedają swoje usługi. Wiele osób uważa, że ​​jest to zbyt stresujące.

Jednak, konsultanci, którzy zdecydują się pracować w firmie, jak Hudson może uniknąć tej stresującej zarobkowania wzór. Hudson ma ogólnopolską Salesforce składa się z osób, które koncentrują się na miejscu w oparciu o rynek przez rynek, eliminując że wałek coaster wspomniano powyżej zarobki dla tych osób z najbardziej umiejętności i zdolności w żądanie.

Znalezienie Pozycje konsultingu

Jaki jest najlepszy sposób dla osób poszukujących pracy, aby dowiedzieć się o konsultacji możliwości?

Badanie dla wiodących firm konsultingowych w swoich funkcjonalnych lub branżowych specjalizacji i bezpośredni kontakt, nawet jeśli tylko składanie pokładzie pracy kancelarii, prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby znaleźć odpowiednią firmę. Ponadto, większość firm konsultingowych wykorzystują te same metody, takie jak ogłoszenia o pracy, wysyłania na ich stronach internetowych, itp, jak każdego innego potencjalnego pracownika.

Jak można pracować w firmie, jak ludzi Hudson świadczeń, które chcą znaleźć konsultacji możliwości?

Hudson ma "Konsultant Programu Troska", poprzez które staramy się, by poszczególni konsultanci pola poczuć się częścią większej organizacji. Rekrutujący Hudson utrzymać również kandydatów na bieżąco z trendami w branży i umiejętności poszukiwania pracy poprzez bezpośredni kontakt i innych mediów, takich jak ITHireWire blogu Hudsona.

Ponadto, jak już wspomniano, Hudson ma ogólnopolską siły sprzedaży składa się z osób, które koncentrują się na miejscu w oparciu o rynek przez rynek, eliminując że roller coaster wspomniano powyżej zarobki dla tych osób z najbardziej umiejętności i zdolności w żądanie. Aby dowiedzieć się więcej o pracy konsultanta Hudsona odwiedź jobs.hudson.com.

Zakład Logiki Stosowanej Praca pragnie podziękować Evan Keene od podejmowania czas z jego napiętego harmonogramu, aby dzielić się swoją wiedzą z czytelnikami w potrzebie informacje, jak zostać konsultantem.

,