grsail.com

Jak zmniejszyć spożycie soli Twoje Dzienne

Ograniczenie spożycia soli może dostarczyć istotnych korzyści zdrowotnych. To zmniejsza ryzyko nadciśnienia i pomaga w kontroli ciśnienia tętniczego. Zalecane spożycie sodu dla dorosłych wynosi 2,3 g na dobę. Co jest równoważne około 6 g lub 1 łyżeczka. soli kuchennej. Sól jest minerałem diety składa się głównie z 40 procentami chlorku sodu i 60 procent. Jako uniwersalny żywności przyprawy i doskonałej żywności konserwujący, sól występuje w niemal wszystkich produktów spożywczych, które można jeść. Jest to istotne dla codziennej działalności, ponieważ reguluje równowagę wodną wewnątrz ciała. Jednak zbyt mało lub zbyt dużo soli może powodować zaburzenia równowagi elektrolitowej w organizmie. Może to powodować zawroty głowy i mięśni, skurcze.

Jak zmniejszyć spożycie soli Twoje Dzienne

O niskiej zawartości soli i owoców, takie jak świeże owoce i warzywa, są te, które zawierają mniej niż 0,25 g soli, lub mniejszy niż 0,1 g sodu w 100 g pokarmu. Pokarmy niewielkich ilości soli, takich jak ser, masło i drobiu, są te, które zawierają 0,25 do 1,25 g soli i od 0,1 do 0,5 g sodu w 100 g pokarmu. Wysoka zawartość soli, takich jak żywność przetworzona żywność i przyprawy, są te, które zawierają więcej niż 1,25 g soli lub więcej niż 0,5 g sodu na 100 g pokarmu.

Zdecyduj się na coś świeżego

Jeść więcej świeżych owoców i warzyw jest najlepszym sposobem na zmniejszenie spożycia soli. Mrożone lub puszkowane owoce i warzywa zrobi tak długo, jak oznakowane są niskie sodu lub nie dodatkiem soli. Zamiast używać przetworzone lub utwardzone źródeł białka (takich jak boczek, konserw mięsnych i ryb wędzonych), należy użyć świeżych i chude alternatywy z rynku (takich jak świeżo złowione ryby, świeże drobiu i chudego mięsa). Zastosowanie utwardzonych produktów spożywczych (takich jak szynki), środków spożywczych pakowanych w solance (takie jak marynowanych warzyw) i przypraw (na przykład ketchup i sos sojowy) powinny być ograniczone, jeśli nie całkowicie uniknąć. Ryż, makaron i gorące zbóż mogą być gotowane bez soli. Rozpuszczalne lub aromatyzowane odpowiedniki zazwyczaj dodaniu soli, więc lepiej jest wyciąć z powrotem na tych opcji.

Użyj Podobne do Soli

Mogą wystąpić sytuacje, w których naprawdę nie można unikać soli. Nie martw się, bo zawsze będą lepsze alternatywy. Są gotowe do spożycia płatki śniadaniowe i garmażeryjnych o niskiej zawartości sodu. Spróbuj usunąć niektóre z sodem z żywności konserwowanej, takich jak tuńczyk, fasola, przez ich płukania. Dodaj skórkę do smaku i posiłków z wykorzystaniem przypraw zamiast soli. Liście bazylii, czosnku, cebuli, soki cytrusowe i ocet mogą być mieszane i dopasowywane zaspokoić swoje kubki smakowe.

Wniosek o mniej soli w żywności

Większość restauracji są gotowi przyjąć wnioski, więc poprosić ich, aby przygotować potrawy bez dodatku soli, glutaminianu sodu lub składników zawierających sól. Przesuń saltshaker z dala od stołu, aby uniknąć pokusy.