grsail.com

Jak zminimalizować ryzyko i zagrożenia dla pracownicze letniskowe Stron

Jak zminimalizować ryzyko i zagrożenia dla pracownicze letniskowe Stron


Laura Kerekes, ThinkHR

Czy jesteś odpowiedzialny za planowanie pracowników Twojej firmy partię wakacje? Podczas strony wakacyjne pracownik mają być zabawne wydarzenia, które przynoszą współpracowników razem w sytuacjach towarzyskich, to fakt, że istnieje ryzyko związane z tego rodzaju wydarzeń. Laura Kerekes, główny informatyk w ThinkHR, zapewnia to, co opisuje jako "kilka środków ostrożności, aby impreza się bezpieczniej i ewentualnie zmniejszyć zaangażowanie potencjalnych" koszty ukryte "w imprezach sponsorowanych przez pracodawcę".

Pięć Porady dla Bezpieczniejsze pracownicze letniskowe Stron

Rzucanie bezpieczne pracowników imprezę wakacje wymaga wykraczające poza "planowanie zabawy część partii", mówi Kerekes. Praktyczne wskazówki dla kierownictwa firmy, które pomogą dokonać stroną wakacje bezpieczniej dla wszystkich zainteresowanych to:

1. Nie zapomnij te wydarzenia są Pracodawca Linki

Kerekes radzi, "Zawsze pamiętaj, że strona jest impreza sponsorowana przez pracodawcę. Należy pamiętać, że pracodawca może być odpowiedzialna za cokolwiek dzieje się na imprezie, a czasami do wydarzeń, które nastąpiły po przyjęciu. "

2. Wykonaj wszystkie firmy Polityka

Kerekes podkreśla znaczenie następujących zasad firmy. Ona mówi: "Od strony wakacje to wydarzenie sponsorowane przez firmy, wszystkie polityki w podręczniku pracowników pozostają w mocy. W szczególności przepisy dotyczące molestowania seksualnego i rasowej nadal obowiązują. Oznacza to, że rasowe lub seksualne dowcipy, gossiping o związkach biurowych, jak również niepożądany dotykania części ciała innego, jeszcze nie są dozwolone nawet w wakacje stron. Molestowanie na imprezie wakacje wciąż molestowanie. Niektórzy ludzie, którzy piją i czuć się mniej zahamowań może zapomnieć, że zastrzeżenie. "

Kerekes wskazuje "Niektóre zainteresowane pracodawcy redystrybucji seksualnej polityki molestowanie swojej firmy przed impreza święto odbywa się, podkreślając, że wszystkie wytyczne stosuje się na imprezie, nawet jeśli jest poza miejsce i po godzinach pracy." Ona mówi: "Polecam Więcej podejście, zdroworozsądkowy przypominając nadzorujących, aby dawać dobry przykład, miej oko na zachowanie pracownika, który wymaga zarządzania i nie zaprosić współpracowników do nieformalnego spotkania po każdej strony pracodawcy, który utrzymuje alkoholu płynącej ".

Podkreśla, "najważniejszym czynnikiem jest zapewnienie, że firma bada wszelkie skargi wynikające z przyjęcia w odniesieniu do niewłaściwego zachowania. Brak odpowiedzi na pojedynczej skargi może prowadzić do większej odpowiedzialności niż domniemanego wykroczenia. Nie oddalenie skarg związanych z strony firmy wypoczynkowego bez przeprowadzenia szczegółowego dochodzenia. "

3. Zdecyduj, jak obchodzić Alkohol

Ustal przed opłaceniem jak obsługiwać pytanie alkoholu, zwłaszcza w odniesieniu do miejsca, gdzie i kiedy odbędzie się impreza. Zobacz przypadku gdyby Alkohol być dozwolone w firmie Stron zaleceń Kerekeš 'na obsługę tej ważnej kwestii.

4. Sprawdź Liability Coverage

Kerekes radzi, "Przegląd polityki odpowiedzialności ubezpieczeniowej spółki z brokera ubezpieczeniowego przed partii wakacyjnym. Klienci często pytają nas, czy szkody związane imprezowy może być uznane do odszkodowania w ramach odszkodowań. Najlepszą odpowiedzią jest zawsze skonsultować się z brokerem ubezpieczeniowym firmy, która jest specjalistą w tej dziedzinie, jak również kluczowym partnerem firmy w zrozumieniu polisę ubezpieczeniową dla wyłączeń związanych z alkoholem. Zazwyczaj jednak pracowników odszkodowania nie stosuje się w większości sytuacji firm firma, ponieważ szkody "poniesione w prowadzenia działalności, głównym celem jest społeczna lub rekreacyjnej," nie związanych z pracą. "

Sugeruje ona kilka rzeczy pracodawca może zrobić, aby strona wakacje wyglądają mniej związane z pracą:

  • "Nie wymaga pracowników do udziału jako warunek zatrudnienia."
  • "Nie bierz uczestnictwo w imprezie."
  • "Trzymaj imprezę na miejscu poza siedzibą firmy."
  • "Make Stronie romans rodziny, włączając małżonków, zaproszeni goście i dzieci."
  • "Zaplanuj imprezę na wieczorami po normalnych godzinach pracy, kiedy pracownicy są mniej prawdopodobne, aby overindulge."

5. Użyj lokalizacji poza siedzibą

Stany Kerekeš, "Od idei ograniczania ryzyka wymienionych powyżej, ogólny konsensus jest, że strony przeprowadziły poza siedzibą firmy może mieć lekką przewagę w stosunku do ryzyka, bo wtedy strona wygląda i czuje się bardziej jak funkcja czysto społecznego w przeciwieństwie do sprawy związane z pracą. To rozróżnienie może być przydatne, jeśli kwestie odszkodowań kompensacyjnych, bezpieczeństwo, czy pracownicy powstać. Pracownicy mogą czuć, że obecność jest obowiązkowa, jeśli odbywają się na terenie firmy. "

Pracownicy powinni mieć możliwość Przynieś Goście?

Według Kerekes, "kwestia pracownika tylko w porównaniu zapraszając gości zależy w dużej mierze od preferencji firmy i kosztów." Ona mówi: "Jeżeli impreza ma być świętem kamieni milowych firmy, dobrze jest przynieść gości dzielić uczucia sukcesu z pracownikiem. Niektórzy praktycy HR wierzą, że gdy pracownik przynosi zaprosił gości na imprezę firmy istnieje mniejsze ryzyko molestowania lub nieodpowiednie zachowanie wobec współpracowników. "