grsail.com

Jak zmienić w Saltwater Pool

Utrzymanie basenu może być świetną zabawą, ale także wielka odpowiedzialność. Jeśli masz basen ze słodką wodą, trzeba będzie traktować go z odpowiednimi chemikaliami w celu zapobiegania glonów i bakterii od budowania. W przeciwnym razie trzeba będzie mroczny i zielony basen, który jest niezdrowe dla pływania. Jeśli nie lubią za pomocą środków chemicznych czyszczenia basenu, choć, trzeba przyjazną dla środowiska alternatywę. Można używać soli.

System napędzany chemicznie basen może być zamienione na basen ze słoną wodą łatwo. Będziesz mieć oszczędności i tam są również korzyści dla środowiska. Baseny ze słoną wodą stają się coraz bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych, i można to wykorzystać poprzez łatwy konwersji.

  • Zainstaluj generator chloru obok węzłem sanitarnym basenu znajduje. Działa to ze słonej wody w utrzymaniu odpowiedniej ilości aktywnego chloru wymagane zachowa czyste basen. Oznacza to, że nie trzeba już regularnie dodać chlor lub inne substancje chemiczne ręcznie. Musisz podłączyć generator chloru z obwodu pompy, tak że będzie zasilać w górę iw dół wraz z pompą.
  • Generator chloru powinny być instalowane wzdłuż linii powrotnej wody w basenie z. Powinien to być po filtrze i grzejnika. Pokroić na linii powrotnej i ustawić rur PVC, tak że woda będzie przebiegać przez generator chloru przed powrotem do przewodu powrotnego.
  • Możesz rozpocząć konwersję swój basen na basen ze słoną wodą, dodając sól. Odpowiednia ilość zależy od tego jak duża pula jest. Dobre oszacowanie jest, że trzeba będzie około 50 kilogramów soli dla każdego zdolności basenie 1200 galonów.
  • Po włączeniu pompy, morskich powinny krążyć przez system, który zawierać będzie generator chloru. Cząsteczki soli oddzieli się sodu i chloru przez elektrolizę. Tę reakcję atomy wodoru są uwolnione z wody, co ułatwia naturalnie czystą wodę. Atom wodoru, chloru, w międzyczasie, łączą się tworząc chlor, który jest podchloryn sodu, który oczyszcza się z wody w basenie.
  • Chlor będzie chemicznie połączone z sodem i cofnąć się w sól, proces zaczyna się od nowa.

Sól do użytku basen ze słoną wodą jest łatwo dostępne w domu poprawy sprzętu i sklepach. Zazwyczaj można zaoszczędzić sporo pieniędzy z basenem ze słoną wodą, ponieważ sól pozostaje w wodzie i jest po prostu połączone i rekombinacji w procesie chlorowania. Być może trzeba zatrudnić elektryka, aby połączyć generator chloru, choć większość entuzjastów zrobić to sam może zrobić rzeczywisty rurociągów i instalacji generatora.

Przed wykonaniem jakichkolwiek konwersji, sprawdź czy Twój sprzęt, w tym basen pompy i filtracji systemu, są przystosowane do użytku w basenach morskich. Zawartość soli w basenie jest to generalnie zbyt mały, że wciąż klasyfikowane jako słodkowodne (a nie wody morskiej). Jednak niektóre urządzenia mogą być podatne na korozję, gdy sól występuje.

Konwersja ta jest łatwy i szybki proces przeznaczona na oszczędności kosztów i efektywności. Będziesz bardziej przyjazne dla środowiska, też, jak baseny ze słoną wodą używać mniej chemikaliów do uzdatniania i oczyszczania wody.