grsail.com

Jak zasadzić drzewo

Jak zasadzić drzewo


Przy podejmowaniu decyzji, jak zasadzić drzewo, najważniejsze rozważania wyborze drzewa i umieszczenie go w odpowiednim miejscu. Drzewa są bardzo zróżnicowane w swoich potrzebach w zakresie przestrzeni, światła, wilgoci i warunków glebowych. Poświęć trochę czasu, aby wybrać drzewo, które będzie się rozwijać w warunkach można dostarczyć. Skonsultuj przewodników specyficznych dla danego regionu lub skorzystać z pomocy specjalistów w lokalnym przedszkolu lub w ogrodzie centrum.

Jak zasadzić drzewo

Po wybraniu drzewa, trzeba przygotować miejsce do sadzenia. Przed kopanie, skontaktuj się z dostawcą energii, dzięki czemu mogą one oznaczenia umiejscowienia linii metra.

Sadzenie drzewa

  • Wykopać dziurę stóp głębsze niż i dwa razy tak szeroki jak w spotkaniu głównym nowego drzewa. Odkręć gleby na dole i po bokach otworu, więc korzenie będą mogli z łatwością przenikają do gleby.
  • Delikatnie usunąć drzewa z pojemnika. Jeśli korzenie rosną w kole wokół bryły korzeniowej, ciąć korzeni na kilku stronach bryły korzeniowej. Dla drzew owinięte w konopie, usuń sznurki i druty do usunięcia jutowe. Delikatnie oddzielić krąży korzenie na ziemią.
  • Delikatnie kieruje drzewem do otworu. Budowanie gleby i wokół korzeni, jeśli jest to konieczne, to drzewo jest na tym samym poziomie gruntu tak, że początkowo wzrosła.
  • Wyprostuj drzewo w otwór. Przed rozpoczęciem zasypywania ktoś wyświetlić drzewo z kilku kierunków, aby potwierdzić, że drzewo jest proste. Po rozpoczęciu obsypki, trudno jest zmienić położenie drzewa.
  • Zasypanie dziury z istniejących gleby, który został zmieniony z mchu torfowego lub kompostu. W tym czasie można również dodać nawóz takich jak mączka kostna lub innego nawozu sformułowane, aby stymulować wzrost korzeni, gdy przesadzania.
  • Podlewać drzewa. Włożyć wąż ogrodowy do zasypanego gleby i pozwalają woda ścieknie do gleby, aby wypełnić dziurę.

Dbanie o Drzewie

Jak dbać o drzewa po jego obsadzone, jest ważnym krokiem w jak zasadzić drzewo.

  • Chochoł wokół drzewa. Zastosuj około trzech centymetrów mulczu w średnicy trzech stóp wokół podstawy drzewa, ale nie pozwalają mulczu dotknąć pnia drzewa w. Mulczu oszczędzamy wilgoć i chronią tułów od przechodząc kosiarki.
  • Stawka drzewo, tylko w razie potrzeby. Jeśli drzewo jest uprawiana i wykopał prawidłowo w przedszkolu, tyczenia na ogół nie jest konieczne. Drzewa nawiązać i rozwijać szybciej bagażnik i silniejszych systemów korzeniowych, jeśli nie są one postawione, gdy posadzone. Jeśli tyczenia jest konieczne do wsparcia, korzystać z dwóch tyczkach i szeroki, elastyczny materiał wiążący trzymać drzewo w pozycji pionowej, zapewniają elastyczność i zminimalizowanie obrażeń tułowia. Usuń wytyczania wsparcia i więzi po pierwszym roku wzrostu.
  • Zapewnienie regularnego podlewania. Trzymaj glebę wokół drzewa wilgotne, ale nie moczy. Zawsze czuję gleby przed podlewania, jako zbyt podlewania może również zaszkodzić drzewo. Gdy gleba jest sucha poniżej powierzchni mulczu, nadszedł czas na wodzie. Prawdopodobnie trzeba będzie podlewać co najmniej raz w tygodniu, o ile nie ulewa, a częściej w czasie upałów. Kontynuuj aż do połowy jesieni, zwężający się przy niższych temperaturach wymagają częstego podlewania mniej.

Kiedy zasadzić drzewo

Teraz, gdy wiesz, jak zasadzić drzewo, następnym krokiem jest zdecydowanie, kiedy sadzić. Wiosna i jesień są zazwyczaj najlepsze czasy, aby posadzić drzewo. To daje czas drzewo do aklimatyzacji przed przybyciem intensywne ciepło latem i zimą zimno. Na obszarach bez mroźne zimy, drzewa mogą być sadzone w okresie zimowym. W północnym klimacie, wiosenne sadzenie daje więcej czasu na drzewo się ustaloną przed srogą zimą.