grsail.com

Jak zaprojektować Potager Garden

Jak zaprojektować Potager Garden

Możesz dowiedzieć się, jak zaprojektować ogród Potager i odtworzyć ogródki Europy w prawo w swoim własnym podwórku. Ogrody potager oferują zarówno użyteczne mieszankę warzyw, ziół, owoców i kwiatów, a także piękny ogród. Pochodzący z czasów baroku i renesansu, ogrody potager faktycznie pochodną ogrodów chłopskich i dziś mają ten sam cel; zapewniając zarówno przyjemny i użyteczne rośliny dla mieszaniny potrzeb gospodarstwa domowego.

Historia Potager Gardens

Słowo "potager" w języku francuskim oznacza po prostu "kuchnia ogród" lub "warzywa". Ogród potager to przestrzeń ogrodu uchylenie rosnąć mieszaninę spożywczymi. Ścieżki wyłożone cegłą lub miękką nawierzchnią rozdzielenia łóżka ogród. Ogrody potager wąskie łóżka mają zazwyczaj do ułatwiają rośliny, mają tendencję i warzywa żniwa. Pomyśl o nich jak piękne warzywa ogrodów.

Pierwsze ogrody były skromne ogrody potager chłopskich uprawy do celów użytkowych. Prawie w każdym domu w dawnych czasach miał małą przestrzeń na zewnątrz drzwi uchylił uprawiać warzywa i zioła. Proste ogrody potager zawiera mnóstwo ziół, wykorzystywane zarówno w lecznictwie oraz do przyprawiania potraw. Niektóre zioła, takie jak fiołków i lawendy, hodowano używać do posypywania lub rozprzestrzeniania stopami na podłodze domku. Kiedy ludzie podszedł ziół, ich kruszyć je i wydał zapach, co było przydatne do maskowania nieprzyjemnych zapachów. Okopowe odcinkowych żywności były również uprawiane w ogrodzie Potager wraz z owoców, które stanowiło powitanie słodki upominek w czasie żniw.

Rise of Formal Potager Garden

Chociaż ogrody przydomowe były powszechne wśród wszystkich klas społecznych w Europie, nie było do baroku i renesansu i że formalne projektowanie ogrodów zwany Potager Garden pojawiła się we Francji. W tym czasie Francja panował uosobienie władzy w całej Europie. Pomyśl Ludwika XIV, z "Króla Słońce" Sądu Wersalu, i ozdobne wille, pałace i innych osiedli budowanych w czasie tego okresu. Proste chłopskie ogród nie zrobi. Zamiast tego, projektantów ogrodów stworzone wyszukane ogrody formalne Potager z linii podobnej do formalnych ogrodów rekreacyjnych stworzonych w Europie w tym czasie. Ogrody ciekawe wzory geometryczne w łóżkach ustawionych poza niskimi żywopłotami z lawendy, bukszpanu lub kwitnących fiołków. Nacisk zarówno na formie, jak i funkcji.

Jak zaprojektować Potager Garden

Obecnie nowoczesne ogrody potager mieszanka zarówno formalne i proste, i słuchajcie więcej do skromnych ogrodów chłopskich schowany za dachem krytym strzechą domki. Możesz dowiedzieć się, jak zaprojektować ogród Potager w kilku prostych krokach.

Zmierz obszar

Ogrody potager polegać równowagi, symetrii i proporcji, aby zrównoważyć często pomieszane charakter nasadzeń. Zmierz obszar, który ma być używany do ogrodu Potager. Tradycyjne ogrody potager to za dom, schowany na miejscu, ale na przedmieściach, nowoczesne Homesteaders często zawierają Potager ogrody zamiast przedni trawnik racjonalnego zużycia słoneczne miejsca.

Po zmierzyć powierzchnię, weź kawałek papieru milimetrowego i ołówek. Użyć linijki i zaznaczać obszar już zmierzony, licząc jeden kwadrat papierze milimetrowym jako jeden cal przestrzeni ogrodu. Prosty plan projektu potager ogród może zawierać cztery Square Garden. Cztery kwadratowych łóżka ogrodowe są w rogach z dróg wiodących wśród nich. Tradycyjnie, albo okrągłe łóżko lub łóżko centrum placu jest centralnym punktem na środku ogrodu Potager. Drzewa owocowe mogą być sadzone w pobliżu centrum.

Pamiętaj, aby dokonać ścieżek na tyle szeroki, aby można wypchnąć taczki poprzez łatwo. Jak w każdym ogrodzie warzywnym, ogrody potager powinna zostać zwiększona z liberalnymi aplikacji kompostu i obornika przed i po sezonie wegetacyjnym uzupełnienia gleby. Zdrowe gleby zachęcić zdrowe rośliny, które z kolei wytwarzają obfite owoce na stole.

Rośliny Uwzględnij

Ogrody potager są idealne dla osób, które chcą uprawiać warzywa scheda. Cały projekt echa minionych czasów; czy jest lepszy sposób, aby wzmocnić konstrukcję, niż to miły mieszankę scheda pomidorów, kapusty, brokuły, fasola, sałata, boćwina, ziół i kwiatów?

3-Tier Piramida Ogród

Rozwijać to, co kochasz, i nie bój się mieszać piękne rośliny ozdobne z spożywczymi. Przechowywać z węższą roślin, takich jak pomidory w pobliżu tyłu łóżka ogród, i używać pięknych roślin jadalnych, takich jak kapusta, kapusta lub radicchio nakreślenie ścieżki. Można też sadzić kwitnienia zioła takie jak nagietka i lawendy wzdłuż ścieżek. Oni przyciągają pszczoły i innych zapylaczy, zapewniają plamy koloru i oferują swoje kwiaty dla preparatów leczniczych i aromatycznych. Ogrody potager często zawierają warzywa z niezwykłych kolorach, takich jak czerwony liść sałaty lub wielo-zabarwionego szwajcarskiej boćwina "Bright Lights", aby dodać kolor i piękno. Eksperymentować z ulubionych i tworzenia schematów kolorów w każdym łóżku.

Wiele ogrodów potager to owoc, a jeśli nie używać cztery rundy planie kwadratu o centrum, piramidy truskawki jest idealny w centrum miejsca. Możesz kupić zestawy do budowy w kształcie piramid, wielowarstwowe łóżka truskawek. Innym pomysłem, zamiast okrągłego łóżka w środku układu potager ogrodzie jest to karzeł drzew owocowych, takich jak gruszki lub jabłoń. Ponieważ wiele drzew owocowych wymaga innego zapylacz pobliżu, możesz także sadzić drzewa owocowe w każdym z czterech rogów ogrodu lub co najmniej w jednym lub w dwóch innych miejscach, aby zapewnić zapylanie i dobry owoc plon.

Więcej Potager Garden Pomysły

To jest zawsze pomocny, aby spojrzeć na zdjęcia pięknych ogrodów inspiracji i projektowania pomysłów. Niektóre miejsca do obejrzenia zdjęć ogrodów Potager to:

  • Powiat Living Magazine, która oferuje kompleksowe plany potager ogród.
  • Ogrodnictwo Know How oferuje więcej porad na temat wyboru oryginalnych roślin potager ogród.