grsail.com

Jak Zapomnieć Things To boli?

Lekarze z Montrealu wojnę do bolesnych wspomnień. Ich głównym broń jest lekiem, który obniża poziom hormonu kortyzolu we krwi. Hormon ten jest związany ze stresem - a więc z pamięci ludzi chętnie by pozbyć.

Jak Zapomnieć Things To boli?

Naukowcy uważają, że uczenie się do kontroli hormonu może osłabić złe wspomnienia. 33 wolontariuszy wzięło udział w eksperymencie. Pytano pamiętać historię - ciąg zdarzeń neutralnych i negatywnych. Trzy dni później uczestników podzielono na trzy grupy. Wolontariusze z pierwszej grupy miały metirapone (lek, który hamuje syntezę kortyzolu). Druga grupa otrzymała podwójną dawkę tych samych leków. Ludzie z trzeciej grupy podawano placebo.

Po otrzymaniu metirapone, uczestnicy zostali poproszeni o sobie przypomnieć i opowiedzieć historię zapamiętany przez nich. Cztery dni po zażyciu leku, metirapone został już usunięty z organizmu, a wolontariusze zadano przypomnieć historię. Okazało się, że uczestnicy badania, którzy zostali otrzymujących podwójną dawkę "leku do złych wspomnień", nie mógł sobie przypomnieć odcinki negatywne historie, ale łatwo przypomnieć neutralne zdarzenia. Po 4 dniach, wspomnienia nie wrócił.

Naukowcy zamierzają kontynuować studia leki, które mogą mieć wpływ na pamięć. Powinno to pomóc w leczeniu poważnych urazów psychicznych.