grsail.com

Jak zapisać się na wczesnej Edukacji Specjalnej

Dla wielu dzieci, edukacja specjalna rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie. Zaleca się, że dziecko w wieku w wieku przedszkolnym, a nawet młodsi, który wykazuje zachowania lub opóźnienia rozwojowe, rozpocząć proces wczesnej interwencji w ramach kształcenia specjalnego, jeśli to możliwe. Zapewnienie odbywa się to jest klucz do sukcesu dla dziecka!

  1. Czy moje dziecko kandydat? W większości państw, wczesnego dzieciństwa edukacja specjalna rozpoczyna się trzy i trwa przez pięć lat, zwykle w momencie uruchomienia przedszkola. Jeśli dziecko jest opóźnione o około 30 procent lub więcej w równoważności wiekowej w porównaniu do rówieśników w umiejętności społeczne, emocjonalne, rozwój fizyczny, mowy i języka, umiejętności samopomocy, to może on mieć prawo do wczesnej edukacji specjalnej. Jeśli dziecko nie jest w przedszkolu, to często razy rodzic zauważy opóźnienie i dostosowania go do lekarskim uwagi. Jeśli dziecko jest w przedszkolu, wiele razy przedszkola to pierwszy zauważył znaczne opóźnienie, a następnie omówić zaniepokojenie rodziców dziecka. Najczęściej przedszkola może zrobić pokaz do określania, czy opóźnienie jest na tyle istotne, aby uzasadnić wczesnego dzieciństwa kształcenia specjalnego lub lekarz może polecić stronę testową, aby zakończyć pokaz.
  2. Procesu kontroli. Dziecko, które mogą mieć opóźnienia będą zalecane, aby mieć pełny przesiewowe wykonywane w celu ustalenia, czy edukacja specjalna jest konieczne. Następujące umiejętności będą sprawdzane dla dziecka: mowy, języka, zdolności poznawczych, gotowość do szkoły, umiejętności samopomocy, umiejętności motorycznych, umiejętności społecznych i wzrok i słuch. Najczęściej dziecko będzie obserwowany podczas jego klasie ustawienie, jeśli dziecko jest w przedszkolu lub w domu w otoczeniu, w którym dziecko jest swobodnie i można zaobserwować, nie powodując stres dla dziecka. Szkoła będzie miała wyznaczoną osobę, która robi na pokaz, często razy, psycholog, dyrektor przedszkola, a nawet kogoś z stowarzyszenia edukacji szkolnej wyszkoloną w przesiewowych dzieci w wieku przedszkolnym do kształcenia specjalnego.
  3. Dodatkowej oceny. Po pokaz został zakończony, wyniki powinny być wspólne z rodzicami, lekarzem dziecka i szkoły i personelu w szkole. Jeżeli istnieją uzasadnione obawy, to nie będzie więcej ocen ukończone przed zapisaniem się, że dziecko w szkolnictwie specjalnym. Ta dodatkowa ocena zostanie około dwóch godzin i zazwyczaj odbywa się w miejscu, takim jak wczesnoszkolnej specjalnym pomieszczeniu lub budynku edukacji z lokalnym okręgu szkolnego. Ocena ta odbywa się zwykle z dzieckiem, dwóch specjalistów wczesnego dzieciństwa i rodziny dziecka. Wybierz pokój, który jest wygodny dla dziecka i zapewnić zabawki dla dziecka do zabawy. Specjaliści, w tym czasie oceny, poda standardowych testów do dziecka. Te badania i obserwacje, które odbywają się w trakcie oceny będą wykorzystane do ustalenia raz na zawsze, czy dziecko powinno być zapisane wczesnoszkolnej edukacji specjalnej.
  4. Spotkanie w celu omówienia wyników. Po ocenie miało miejsce specjaliści oświatowe strzelił znormalizowane testy i recenzje na obserwacje, kolejne spotkanie odbędzie się. Rodzice dziecka, nauczyciele w szkole, inny personel pomocniczy z przedszkola i specjalne specjalistów wczesnej edukacji spotkają się w celu omówienia wyników. Jeżeli szczególne specjaliści szkolnictwa zalecają dziecko kwalifikuje się do kształcenia specjalnego, a następnie proces rekrutacji rozpocznie, powinny rodzic daje "w porządku", aby kontynuować.
  5. Zindywidualizowany plan edukacji. Gdy dziecko zostało zatwierdzone do wczesnoszkolnej edukacji specjalnej, IPN lub indywidualny program edukacji, będą zapisywane na to dziecko. Te cele powinny być bezpośrednio związane z opóźnień określonych przez oceny i muszą być napisane w IPN. Usługi, które są zalecane w IPN nie zawsze to dziecko jest umieszczony w specjalnej klasy edukacji przedszkolnej. Zamiast tego, dziecko może otrzymywać usługi poprzez program terapii, integracyjnego klasy przedszkolnej, a nawet może być umieszczone w klasie przedszkolnej z młodszymi kolegami. To określa, co jest napisane w IPN i to, co zostało uzgodnione na spotkaniu grupy napisać IEP.
  6. Zapisy. Po formalności oraz kwalifikowalność ustalono, dziecko jest oficjalnie uczestniczących w wczesnoszkolnej edukacji specjalnej. Ważne jest to, że wszyscy zaangażowani w edukację dziecka śledzić IEP i że IPN jest weryfikowana często przez nauczycieli. Rodzice powinni regularnie zwracają się do aktualizacji na niego.

Zapisaniem dziecka we wczesnym dzieciństwie kształcenia specjalnego mogą być bardzo emocjonalne proces rodziców. Podczas tego długiego procesu, ważne jest, aby pamiętać, że im wcześniej dziecko otrzymuje pomoc może on mieć, tym większa szansa, że ​​dziecko będzie mieć udane szkolną karierę w dół drogi. Wczesna interwencja jest kluczem!

Szybkie porady:

  • Jeśli dziecko jest zdecydowany potrzebują specjalnej edukacji we wczesnym dzieciństwie, transport może być dostarczone przez okręgu szkolnego.
  • Testowanie dla najmłodszych jest bezpłatny i powinny być oferowane przez powiat szkoły bez żadnych opłat.