grsail.com

Jak zajść w ciążę Po wazektomii Odwrócenie

Jak zajść w ciążę Po wazektomii Odwrócenie
Może to trochę czasu, aby zajść w ciążę po odwrócenia wazektomii.

Jeśli twój partner jest po wazektomii odwrócenie, istnieje kilka czynników, które mogą zwiększyć swoje prawdopodobieństwo na uzyskanie ciąży.

Wazektomia

Podczas wazektomii, chirurg odłączenie rurki-lub nasieniowodów - które przenoszą plemniki z jąder do nasienia. Procedura ta wymaga zwykle kilka małych nacięć chirurgicznych i można zrobić w biurze; może także być wykonywane za pomocą lasera. Przez około dwa miesiące po zabiegu, wtórna forma antykoncepcji powinny być wykorzystywane; W tym czasie, chirurg zażądać nasienia próbki do spermy. Jeśli liczba plemników z próbki wynosi zero, wazektomia jest sukces i ciąża jest mało prawdopodobne.

Ale co się stanie, jeśli ty i twój partner zmienisz zdanie na temat posiadania dzieci po udanej procedury wazektomii? Procedura ta może zostać odwrócona, ale odsetek udanych ciąż maleje więcej czasu minęło od wazektomii pierwotnie wykonywane.

Szanse na Udane Vasectomy Odwrócenie

Nawet jeśli człowiek miał wazektomii ponad 15 lat temu, nadal jest możliwe, aby mieć udane odwrócenie. Według dużym badaniu przez Vasectomy Study Group, naukowcy ustalili, że wskaźnik sukcesu z Wazektomia wykonywana:

  • Mniej niż 3 lata temu: Szanse na sukces są najwyższe, a około 97 procent mężczyzn ponownie o plemników w nasieniu prezent. Ciąż jest siedemdziesiąt sześć procent dla tej grupy.
  • Między 3-8 lat temu: Osiemdziesiąt osiem procent tych ludzi ma plemników w nasieniu, ale ciąż spada do 53 procent.
  • Między 9-14 lat temu: Prawie 80 procent mężczyzn w tej grupie mają plemników w nasieniu obecne, ale ciąż jest tylko około 44 proc.
  • Ponad 15 lat temu: Siedemdziesiąt jeden procent mężczyzn ma plemników w nasieniu; jednak udanych ciąż tylko 30 procent w tej populacji.

Badanie to jest postrzegane jako podstawa do oszacowania sukcesu, mimo że jest starszy badaniu cytowanym przez wielu urologów w ich literaturze pacjenta.

Lekarz może również być w stanie podać ogólny szacunek tempa sukcesu procedury podczas wstępnego badania, ale nie ma sposobu, aby upewnić się przed czasem. Od czasu do czasu, człowiek może potrzebować drugi odwrotność jeśli pierwszy nie działa.

Jak zajść w ciążę Po wazektomii Odwrócenie

Ważne jest, aby upewnić się, że kobiet w partnerstwie jest w stanie zajść w ciążę w sposób naturalny. Jeśli ona ma problemy z płodnością, inne sposoby pojmowania jak IVF lub aspiracja plemników może być lepszym rozwiązaniem na początek. Planowanie seks w czasie płodnym miesiąca może poprawić swoje szanse na ciążę. Korzystanie testy owulacji, wykresów podstawowej temperatury ciała lub szyjki macicy badanie śluzu może pomóc zaplanować stosunek seksualny dla najbardziej płodnych dni.

Inne czynniki mogą odgrywać rolę w udanych ciąż po człowiek ma odwrócenia wazektomii. Poniższe ponownie są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na udaną ciążę.

Zmiana What You Wear

  • Moszna zwolennikiem: Noszenie zwolennikiem moszny w okresie zdrowienia może zwiększyć szanse na uzyskanie ciąży po zabiegu odwrócenia. Można je otrzymać z magazynu medycznego zasilającego.
  • Nosić bokserki zamiast majtek: Po sześciu tygodni gojenia jest zakończony, człowiek powinien nosić bokserki, aby umożliwić bardziej swobodny przepływ powietrza wokół jądra. To również utrzymuje chłodnicę jąder, co może zwiększyć liczbę plemników.

Zmiana diety

  • Dodatkowe opłaty: Niektóre badania sugerują, że suplementy takie jak witaminy E, C, B-12, i cynku może pomóc w ilości plemników. Preparaty te są dostępne bez recepty.
  • Unikanie produktów sojowych: Produkty sojowe zawierają słabe estrogeny, które mogą być szkodliwe dla plemników. Niektórzy eksperci sugerują unikanie może podczas próby produkty sojowe w ciążę.
  • Zmiana napoje: maleje spożycie kofeiny i alkoholu może być również korzystne, gdy próbuje zajść w ciążę. Obie substancje mogą zmniejszyć liczbę plemników.

Możliwe problemy Po wazektomii Odwrócenie

Przeciwciała ASA: Po wazektomii, większość ludzi będzie rozwijać przeciwciała anty-spermy, bo plemniki wciąż ma być produkowane, ale ciało postrzegane, że są "obce" i wytwarza przeciwciała, aby ich zaatakować. Po odwróceniu, przeciwciała są często nadal istnieje i może powodować problemy. Przeciwciała te mogą wiązać się z plemnikiem i kompromis zdolność plemników do podróżowania w żeńskich narządów rozrodczych; te plemniki są też w stanie związać się z kobiet jajkiem, jak również.

Najądrza Przeszkoda: Jeśli liczba plemników nie wracają po odwrócenia wazektomii, może to być spowodowane niedrożnością najądrza. Najądrza zbiera spermę jak jest tworzona i przenosi je do nasieniowodów. Blokada może zapobiec spermy z opuszczenia ciała.

Opcje Jeśli Wazektomia Odwrócenie nie działa

To może zająć trochę czasu, aby zajść w ciążę po wazektomii odwrócenia w wielu przypadkach może potrwać co najmniej sześć miesięcy. Dla innych par, może trwać do 24 miesięcy. Nie istnieje specyficzne ramy czasowe, jak długo należy spróbować wyobrazić, jednak należy omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem, ponieważ sytuacje mogą się różnić dla każdej pary. Starsze pary mogą rozważyć pomoc płodności wcześniej, ponieważ okno pojmowania jest krótszy.

Wspomagany formy reprodukcji jak docytoplazmatycznego iniekcja plemnika lub zapłodnienia in vitro może być udany dla tych par.

Zrozumienie, jak zajść w ciążę po odwrócenia wazektomii może wymagać pewnych zmian badawczych i stylu życia, ale wiele par w ciążę i nosić ciążę do terminu porodu.