grsail.com

Jak zabezpieczyć się D-Link DI-524 Router

Jak zabezpieczyć się D-Link DI-524 Router

Zabezpieczanie połączenia bezprzewodowego Internetu jest niezwykle ważne, aby chronić wszelkie dane osobowe mogą być przechowywane na komputerze. Nie chcesz, aby skończyć z rejestrator klawiszy w systemie - lub, aż tak źle, by skończyć konieczności uruchamiania czyszczenia rejestru, ponieważ system został zagrożony! Jeśli okaże się, że nie trzeba do czyszczenia rejestru, choć, bardzo polecam Error Nuker; ten program skanuje i naprawy rejestru za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszy.

Domyślnie, bezprzewodowy router DI-524 nie jest zabezpieczona i tak jest do użytkownika, aby zabezpieczyć router przed podłączeniem do niego. Wykonaj następujące kroki w celu zabezpieczenia się D-Link DI-524:

 1. Podłącz komputer do routera za pomocą kabla sieciowego fizycznej, jeśli jesteś w stanie. Jeśli nie, to po prostu podłącz do routera za pomocą połączenia bezprzewodowego.
 2. Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz: http://192.168.0.1 w adresie przeglądarki. Jest to wewnętrzny adres IP do konfiguracji routera.
 3. Gdy zostanie wyświetlony monit, wpisz nazwę użytkownika i hasło do routera. Domyślnie, identyfikator użytkownika to admin a hasło jest puste.
 4. Zanim cokolwiek innego, hasło administracyjne musi być zmieniony. Kliknij kartę Narzędzia, aby wyświetlić stronę administratora.
 5. W ustawieniach administratora na prawo, wprowadź nowe hasło administratora, obok nowego hasła. Potwierdź hasło wprowadzając go po raz drugi, obok Potwierdź hasło.
 6. Aby zapisać nowe hasło, kliknij przycisk Zastosuj na dole strony. Gdy dostęp do ustawień administracyjnych routera, wpisz admin jako identyfikator użytkownika i nowe hasło w polu Password.
 7. Będziemy teraz ograniczyć liczbę adresów IP zarządzanych przez router. Kliknij zakładkę Home, a następnie wybierz opcję DHCP po prawej stronie. Strona serwer DHCP powinien być wyświetlany.
 8. Policz liczbę komputerów, które będą łączyć się z routerem, a zmiany końcowy adres IP, aby umożliwić, że wiele komputerów do połączenia.

  Na przykład, jeśli masz dwa komputery, które muszą łączyć się z routerem bezprzewodowym, wprowadź 101 w polu tekstowym. Pierwszy komputer dostanie 192.168.0.101 adres IP, a drugi komputer będzie przypisany 192.168.101.
 9. Kliknij przycisk Zastosuj na dole, aby zapisać zmiany.
 10. Teraz będziemy zabezpieczyć połączenia bezprzewodowego, aby uniemożliwić innym podłączenia do systemu. Na karcie Strona główna kliknij opcję bezprzewodowej z lewej strony.
 11. Obok opcji SSID, wprowadź nazwę połączenia z siecią bezprzewodową. To jest rozróżnienie sieci bezprzewodowej z innych sieci bezprzewodowych w okolicy.
 12. Oprócz bezpieczeństwa, wybierz WPA. Jeśli masz cana € ™ t connect WPA, a następnie wybierz opcję WEP; jednak WPA zapewni o wiele więcej, niż za pomocą bezpiecznego połączenia WEP.
 13. Kliknij AES obok pola Typ Cypher.
 14. Upewnij się, że wybrana jest obok PSK PSK / EAP.
 15. Teraz trzeba się bardzo kreatywny. Określ długą znaki ASCII z mieszanki liter wielkie i małe litery, cyfry i znaki interpunkcyjne. Hasło jest jak hasło, które użytkownik będzie musiał wprowadzić, aby uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej. Upewnij się, czy napisać ten hasło gdzieś, albo na kartce papieru lub w dokumencie tekstowym w komputerze. Trzeba będzie tę informację podczas łączenia się z siecią bezprzewodową.
 16. Wpisz swoje hasło obok hasła, i znów obok Potwierdzony długie hasło, aby potwierdzić passphase.
 17. Kliknij przycisk Zastosuj, aby zapisać ustawienia zabezpieczeń.

W tym momencie Twój D-Link DI-524 router bezprzewodowy, a sieć, powinien być zabezpieczony. Wystarczy podłączyć do sieci bezprzewodowej za pomocą hasła, aby korzystać z sieci.

Wymagane narzędzia:

 • D-Link DI-524 Wireless Router
 • Przeglądarka internetowa

Szybkie porady:

 • Zapisz swoje hasło, więc jest łatwy do znalezienia.