grsail.com

Jak zabezpieczyć połączenia bezprzewodowego Internetu

Internet szybko staje się jednym z podstawowych usług, że ludzie potrzebują w ich codziennym życiu. Internet jest niezbędne nie tylko do pracy, ale także do komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi, za pobyt w dotyku i dla rozrywki. Wiele domów i biur mają teraz bezprzewodowych połączeń internetowych włączone w ich domu. Mimo, że te bezprzewodowe połączenia internetowe są bardzo wygodne, należy pamiętać, że są one również bardzo łatwo włamać się. Herea € ™ s jak można zabezpieczyć połączenie.

  • Zaloguj się informacji. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, po skonfigurowaniu połączenia internetowego jest, aby zmienić informacje logowania. Jest to szczególnie ważne, jeśli technika jest skonfigurować komputer dla Ciebie. Upewnij się, że tylko wiesz, co dziennik w informacji jest. Oprócz zmiany dziennik w informacji, należy również zmienić punkty dostępu SSID do osobistego nazwy swojego wyboru.
  • Wyłącz transmisji. Następnie trzeba zapobiec SSID przed automatycznie nadawane. W hotspotów publicznych, SSID jest automatycznie rozdzielone tak, że różne urządzenia mogą łączyć się z Internetem. Jeśli pozwalają na automatyczne SSID emitowany, jednak to w gruncie informowanie innych osób, które masz niezabezpieczonych bezprzewodowego połączenia z Internetem.
  • Wsparcie WPE. upewnij się, że Twój sprzęt są w stanie obsługiwać WPE, która jest najbardziej podstawowy typ protokołu bezpieczeństwa danych, które można wykorzystać do ochrony informacji, który przechodzi od posiadanego sprzętu. Jak to możliwe, jednak należy wybrać urządzenia z wyższej ochrony, takie jak te, które są w stanie obsłużyć co najmniej WPA2 lub WPA. , Należy pamiętać, że to tylko jedno urządzenie przenikać całą sieć bezprzewodową.
  • Pozycjonowanie. Podczas konfigurowania routera do bezprzewodowej sieci Internet, należy również wziąć pod uwagę położenie i położenie. Niektórzy ludzie oddają swoje routery w dachu lub w wysokich miejscach takich jak balkon. Jak to możliwe, jednak należy umieścić router tylko w pomieszczeniach, w których trzeba z internetu, lub w środku domu. W ten sposób sygnał będzie zbyt słaby, aby były dostępne dla osób mieszkających poza domem.
  • Adresy. Dynamiczny adres IP jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze, dlatego większość ludzi dynamicznych adresów IP. Te typy adresów, jednak są również jednym z najłatwiejszych do włamać. Staraj się używać statycznych adresów IP w miarę możliwości. Upewnij się także, że podano adresy MAC tylko urządzeń, które regularnie korzystają.
  • Wyłącz. Jeśli wychodząc z domu, pamiętaj, aby wyłączyć router. Wiele osób się tak przyzwyczajeni do wychodzenia router cały czas, że Zapominają, że to sprawia, że ​​ich sieci bardziej narażone. Przez obracanie sprzęt off, można zapewnić, że nikt nie będzie w stanie włamać się do systemu. Upewnij się także, że wyłączenie zdalną administrację, tak, że haker z zewnątrz nie może działać sieć.

Z tych na uwadze, powinieneś być w stanie zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę dla bezprzewodowego połączenia z Internetem.