grsail.com

Jak zabezpieczyć D-Link DI-524 Routery

D-Link jest jedną z marek, premier, jeśli chodzi o sieci i technologii routingu. Mają całą linię routerów dostępnych zarówno dla domu i biznesu użytkowania. Jednym z ich routerów jest DI-524, który jest routerem bezprzewodowym, który pochodzi z 4 portami Ethernet i 1 port WAN (używane do dostępu do Internetu). Teraz oprócz swojej funkcji do podłączenia komputerów zarówno przewodowych i bezprzewodowych w jednej sieci, router ma fantastyczne zapory i zabezpieczenia, aby chronić prywatność w sieci, jej zdaniem, i działa. Najlepsze jest to, że jest łatwy w konfiguracji i nie musisz być świst komputera, aby tak było. Jeżeli chcesz zabezpieczyć router DI-524, a następnie wykonaj następujące kroki.

  • Podłącz komputer do routera. Pierwszym krokiem w konfiguracji routera jako głównego punktu kontaktowego w sieci jest podłączenie komputera do routera fizycznie. Zasadniczo, router jest wyposażony w standardowy kabel Ethernet. Podłącz jeden koniec do portu LAN w komputerze (znajdujący się z tyłu urządzenia), a drugi koniec do jednego z 4 portów LAN routera. Zasilać urządzenie i uruchomić komputer.
  • Otwórz routera za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Aby dokonać konfiguracji, będziemy chcieli, aby otworzyć przeglądarkę internetową na komputerze i wpisz adres IP routera w pasku przeglądarki. Teraz domyślny adres IP routera będzie 192.168.0.1. Wpisz je w pasku przeglądarki i naciśnij enter. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła do zalogowania. Użyj "admin" jako nazwa użytkownika, a dla pola hasła, pozostaw puste. Wciśnij enter, aby przejść do strony konfiguracji routera.
  • Bezpieczny dostęp do strony konfiguracji. Aby upewnić się, że nikt poza Tobą nie może uzyskać dostęp do strony konfiguracji routera, uruchom kreatora który znajduje się na płycie CD dołączonej do routera po zakupie. Uruchom CD i uruchomić tam kreatora. Zmiana nazwy użytkownika i hasła, gdy jest pytany przez kreatora. Kliknij przycisk "zapisz" i przejść klikając "Dalej".
  • Skonfiguruj router więcej. Wykonaj procedury kreatora i pozwalają wykryć połączenie z Internetem automatycznie. Jeśli wiesz, dane adresowe IP połączenia internetowego, możesz zrobić to ręcznie, jak również, jednak zaleca się, aby po prostu nie jest zautomatyzowane w tym momencie. Po tym etapie, będzie o wiele rzeczy, takich jak ponownie klonowania adresu MAC i nazywania router wprowadzając nazwę w polu SSID. Wykonaj te procesy, dopóki nie są w stanie kontynuować.
  • Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej. Na ekranie kreatora, zostaniesz poproszony, aby skonfigurować zabezpieczenia sieci bezprzewodowej. Jest to główna kwestia bezpieczeństwa już teraz, a chcesz tylko te z autoryzowanego dostępu do zalogowania się do sieci. Wybierz, aby włączyć funkcję zabezpieczeń klucz WEP i kodować klucz WEP, którego chcesz użyć. Będzie to służyć jako hasło dla każdego, kto będzie chciał, aby połączyć się z siecią bezprzewodową. Każdy, kto próbuje się połączyć bez klucza WEP zostanie odrzucony.

Po zakończeniu pracy kreatora, router uruchomi się ponownie i zapisać wszystkie ustawienia skonfigurowane. Po ponownym uruchomieniu routera, wszystkie zmiany zostaną wprowadzone, a router będzie teraz bezpieczne. Aby dodać więcej bezpieczeństwa, możesz zalogować się na stronie konfiguracji i majstrować przy funkcji zapory w routerze, który zasadniczo blokuje niektóre adresy IP można zidentyfikować, blokuje niektóre strony internetowe nie ma dostępu do sieci, a nawet tylko pozwala konkretne adresy IP z komputera w sieci, aby uzyskać dostęp do routera.