grsail.com

Jak Wytypuj najlepszy obraz do Oscara zwycięzców

Jak możemy przewidzieć laureatów Oscara? Założę się, że jest warta więcej niż trochę kieszeni zmianie niektórych z was o Oscar nocy. Aby przewidzieć powodzeniem, należy pozbyć osobisty sentyment i preferencji dla niektórych kandydatów, zbliża się do pola beznamiętnie.

Zdobywców Oscarów nie są wybierane przez ogół społeczeństwa, ale raczej przez grupę 6000 wraz specjalistów show-biznesu (głównie ze Stanów Zjednoczonych, choć względnej kilku grad z innych źródeł). Przedsiębiorstwa te należą do Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. Akademia jest elitarnego klubu rodzaju - musisz zostać zaproszony w celu ubiegania się o członkostwo, a wysiłek członków jest konkurencyjna. Co do oficjalnych członków, ich tożsamości są poufne ......

Na szczęście, nie musisz wiedzieć, kim są w stanie przewidzieć, co się będzie wybrać obraz jako tegorocznego laureata Oscara. Oto kilka dobrych wskazówek.

  1. Dyrektor. Oskary dla reżysera i obrazu zwykle idą ręka w rękę. Tylko garstka laureatów Oscara zdobył najlepszy film bez ich dyrektorów biorących domu nagrodę, jak również. Ale jak możemy wytypować zwycięzcę Oscara dla najlepszego reżysera?

To miejsce, gdzie Guild Awards reżysera wejść na naszą uwagę. Nagrody te są zawsze podane przed Oscarów, i ostatnie 57 laureatów nagrody Gildii dyrektora, tylko sześć nie przystąpił zdobył Oskara tego roku, jak również. Jeśli zwrócić uwagę na Guild zwycięzcy Dyrektora dla najlepszego reżysera, są szanse, że jego obraz będzie zdobywca Oscara, choć nic nie jest pewne.

  • Szereg innych nominacji. Statystycznie, zdobywca Oscara za najlepszy film ma zwykle większą asortyment nominacji niż jego konkurenci.
  • Złote Globy. Chociaż są wyjątki od tej reguły, na ogół Akademia lubi nagradzać film "seeeriooous". Złoty Glob dla najlepszego zwycięzcy Musical / Komedia tylko zdobywa Oscara o jedną piątą czasu. Więc jeśli zwycięzca najlepszy musical / komedia z Globów staje się kandydatem do Oscara, szanse są lepsze, jeśli przewidują zwycięzcę Oscara od części dramatu rywali.

Jednakże, jest to trudne do przewidzenia, zdobywca Oscara na podstawie której obraz wygrywa Złoty Glob dla najlepszego dramatu, gdyż tylko około połowa laureatów Złotego Globu dramat zabrać do domu Oscara. Ale w latach kiedy ani laureat Złotego Globu (dramat lub musicalu / komedii) zdobył Oscara, zdecydowana większość zwycięzców były inne dramatyczne zdjęcia.

  • Pieniądze-maker vs sztuki. Jest to fałszywa dychotomia się na wiele sposobów, ale wciąż przenika myślenie większości Amerykanów. Gdy "Titanic" wygrywa najlepszy film, wielu widzów Oscar są zachwyceni, ale wiele jeszcze zaakceptować korkociąg teoretyków ", że Akademia wybrała wielkie pieniądze do kawy zamiast mniej znanych i bardziej artystycznie nagradzanie, filmu. Zabrali się "film" zamiast "film", innymi słowy.

Jak powiedziałem wcześniej, fałszywa dychotomia - wiele kasowych filmów osiągnąć intensywne wysokości artystycznych, a niejasność niektórych filmach niskobudżetowych jest kredyt na dobrą wyroku movie-upublicznieniem. Wiele osób uważa, że ​​nie ma oscylacji pomiędzy wyborze filmu sztuki dom jednego roku i tłum-pleaser następny. Teoria jest taka, że ​​Akademia stara się zaspokoić ich pragnienie pozytywnych ocen, a jednocześnie uspokaja się (i społeczeństwa), że Oscary są bardziej istotne niż artystycznym konkursu popularności. Choć teoria może posiadać wodę, częstotliwość drgań jest trudny do przewidzenia. Jest to znacznie bezpieczniejsze przewidzieć laureatów Oscara w oparciu o kryteria wymienione powyżej (reżyser, duża liczba nominacji i Złotych Globów), niż to, tworząc swoje prognozy wokół liczb kasowych.

Powodzenia przewidywania laureatów Oscara w tym roku! Sprawdź nasz inny artykuł o wskazówki, jak planować wielkie przyjęcie do Oscara.