grsail.com

Jak wypełnić formularze wniosku o ubezpieczenie

Jak wypełnić formularze wniosku o ubezpieczenie

Formularze ubezpieczeniowe mogą być mylące, aby wypełnić, ale robi tak właściwie jest kluczem do posiadania roszczeń płatnego niezwłocznie.

Jak wypełniać formularze roszczeń ubezpieczeniowych

Przed rozpoczęciem wypełnić formularz wniosku o ubezpieczenie, trochę czasu na zapoznanie się z dokumentem pierwszy. Układ formularz wniosku mogą się różnić w zależności od firmy ubezpieczeniowej, ale jest kilka informacji, które muszą być dostarczone bez względu na to, który przewoźnik.

  • Nazwa Ubezpieczonego
  • Adres Ubezpieczonego
  • Numer telefonu
  • Numer polisy
  • Powód reklamacji

Jeżeli reklamacja jest dokonywana w imieniu małoletniego dziecka lub małżonka, firma ubezpieczeniowa będzie potrzebował tej informacji, jak również, w tym jego imię, nazwisko i datę urodzenia.

Dokumentacja pomocnicza

Jeśli powodem reklamacji jest do opieki medycznej i stomatologicznej, ubezpieczony będzie musiał również przedstawić dokumentów uzupełniających. Wpływy z lekarza, szpitala lub lekarza dentysty pokazujący rodzaj świadczonych usług oraz kwotę zapłaconego musi być zapewnione. Firma ubezpieczeniowa będzie musiała wyraźnie zobaczyć datę usługi zostały wykonane, aby potwierdzić, że zasięg był na miejscu w tym czasie.

Oceń formularz

Po formularz został wypełniony, przejrzeć ją bardzo dokładnie przed wysłaniem go do firmy ubezpieczeniowej. Jeśli jest to forma papieru, upewnij się, że pismo jest czytelny. Jeśli pracownicy firmy nie jest w stanie odczytać informacji w formularzu, roszczenie zostanie dłużej przetwarzać.

Formularze ubezpieczenia może być również dostępny do pobrania w Internecie. Chociaż może to być kuszące, aby wydrukować kilka kopii form na raz, lepszym wyborem może być, aby pobrać formularz na miarę potrzeb. Formularze mogą być zmieniane i aktualizowane w czasie, a wnioskodawca będzie chciał korzystać z wersji najbardziej up-to-date przy składaniu formularza.

Twórz kopie

Przed przekazaniem formularz wniosku do przedsiębiorstwa, to jest dobry pomysł, aby wykonać kopie formularza i dokumentacji wspierającej. W ten sposób, jeśli oryginalne dokumenty są tracone w tranzycie lub po dotarciu do biura zakładu ubezpieczeń, ubezpieczony może przekazania kopii i uzyskać roszczenie przetwarzane.

Gdzie można uzyskać formularze ubezpieczeniowe

Klient może uzyskać formy ubezpieczenia z wielu źródeł. Mogą skontaktować się z firmą bezpośrednio mieć kopie wysłanych do nich. Niektóre firmy mogą mieć formularzy dostępnych na stronie internetowej. W przypadku osoby, która jest ubezpieczona przez sponsorowanych przez pracodawcę planu, twierdzą, formy mogą być dostępne od administratora planu w siedzibie pracodawcy.

Uzyskiwanie pomocy z formularzy ubezpieczeniowych

Jeśli wypełnianie formularzy ubezpieczenia jest trudne, nie jest pomoc. W przypadku planu ubezpieczeń zdrowotnych, sponsorowanych przez pracodawcę, zbliżyć się do osoby odpowiedzialnej za świadczenia o pomoc. Dział obsługi klienta firmy ubezpieczeniowej powinny również być w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące zgłoszenia roszczenia.

Innym rozwiązaniem dla klientów, którzy mają pytania lub wątpliwości dotyczące zgłoszenia roszczenia, którzy pracowali z agentem ubezpieczeniowym jest, aby zbliżyć się do tego osobę o pomoc. On lub ona powinna być dobrze zorientowany w sprawach ubezpieczeniowych, i może zapewnić pomoc przy wypełnianiu formularzy.

Skontaktować się z ubezpieczycielem Po nadsyłania

Niektórzy klienci ubezpieczenia kontakt z działem roszczeń spółki, aby wyjaśnić, że są one przesyłania formularzy. Jest to okazja, aby potwierdzić, która dokumentuje ubezpieczyciel musi przetworzyć żądania i dowiedzieć się, jak długo proces może potrwać. W ten sposób, jeżeli roszczenie nie jest przetwarzany i płatności dokonane w zwykłym terminie, ubezpieczony może skontaktować się z firmą w celu kontynuacji.