grsail.com

Jak wykryć uzależnienia seksualnego?

Energia seksualna jest siłą napędową ludzkości. To była opinia doktora Freuda i indyjskiego jogina. Jednak wielu psychologów powiedzieć, że jest za dużo seksu wokół.

Jak wykryć uzależnienia seksualnego?

Teledyski są nasycone erotyzmem, seksualność jest szeroko wykorzystywana w reklamach. Kultura masowa stawia seks nie tylko w czołówce, ale nawet w centrum wszechświata. Tak więc seks i motorem libido zamienia się obsesją. Przy okazji, alternatywa arte oferuje inne podejście - po prostu uważam całkiem tragicznego filmu Shame przez Steve'a McQueena, który jest dedykowany do przewlekłego sexoholic.

Problemem jest to, że trudno jest określić, kiedy dokładnie sex okazuje od zdrowego zapotrzebowanie na zaburzenie. Jednak eksperci z Uniwersytetu Kalifornijskiego próbował to zrobić. Twierdzą, że uzależnienie seksualne powinny być dodawane do listy zaburzeń psychicznych.

W najnowszym wydaniu Journal of Sexual Medicine informuje o kryteria oceny uzależnienia seksualnego proponowanych przez Rory Reid, profesor nadzwyczajny w Instytucie Neuroscience and Human Behavior. Uważa on, że kompulsywne fantazje seksualne, pożądanie i wyzywające zachowanie to główne sygnały alarmowe, których pojawienie się jest nie do opanowania, a ostatnia z sześciu miesięcy lub więcej. Inne objawy to niemożność odrzucenia stosunek seksualny, stosowanie płci jako sposób wywyższenia własnego nastroju i radzenia sobie ze stresem.

Badanie, w którym wzięło udział 207 pacjentów z rozpoznaniem uzależnienia od seksu "", wykazały, że powyższe objawy występowały u większości pacjentów. Sexoholics są często poważnie narażony na ich uzależnienia: trudno jest im budować silne relacje, ich nawyki prowadzić do problemów w pracy, i mają zwiększone ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.