grsail.com

Jak wybrać suplement likopenu: Korzyści Likopen Zdrowia

Jak wybrać suplement likopenu: Korzyści Likopen Zdrowia

Likopen jest pochodna z pomidorów, który jest odpowiedzialny za zapewnienie dojrzałych czerwony kolor. Likopen jest ważnym i silnym przeciwutleniaczem dodatek w tym, że nie tylko przynosi korzyści na całe ciało, ale może również pomóc osobom z określonych warunków, takich jak astma wywołanej wysiłkiem, stan przedrzucawkowy, raka prostaty, oparzenia słoneczne i zwyrodnienia plamki żółtej. Suplementów likopenu może ewentualnie pomóc w zapobieganiu miażdżycy, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i poprawę funkcji układu immunologicznego.

Silne działanie przeciwutleniające likopen może zapobiegania stresowi oksydacyjnemu i uszkodzenia DNA. Ze względu na jego aktywność przeciwutleniającą, likopen jest badany na jego rolę w prostaty, płuc, trzustki i rak żołądka zapobieganiu. Są niższe przypadki chorób serca u kobiet, które mają wyższy poziom likopenu i ogólny spadek nowotworów wśród kultur o wysokim wykorzystaniu pasty z pomidorów i sosów. Ponieważ likopen ma tak wiele korzyści, zapobiegawczych i nie ma znanych problemów przedawkowania, że ​​jest to dobry suplement, aby dodać do schematu witaminy. Oto jak wybrać suplement likopenu:

  1. Zidentyfikuj swoje naturalne źródło likopenu i określić, czy trzeba więcej. Żywności, które zawierają likopen obejmują pomidory, arbuzy, różowy grejpfrut, guawa, ale jest ogólnie słabo wchłania się z świeżej żywności. Dziwnie, żywności, takich jak ketchup, sok pomidorowy, koncentrat pomidorowy i sos do pizzy zapewnić bardziej przyswajalną postać likopenu niż zrobić świeże pomidory, więc można spróbować pić sok pomidorowy i zrobić sos pomidorowy częściej. Jeśli nie otrzymuje wystarczającej ilości likopenu poprzez żywność, można łatwo dodać suplementy likopenu w diecie poprzez witamin.
  2. Wybierz potrzebną dawkę dla Twoich potrzeb medycznych. Mimo, że optymalna dawka likopenu nie jest znana, dostępne badania wskazują, jedzenie 10 porcji produktów z pomidorów w tygodniu, lub 6-15 mg likopenu codziennie do ogólnych korzyści antyoksydacyjne.
    Dawki zmieniać, gdy stosuje się specjalne warunki zdrowotne. Na przykład, dla ochrony raka, zalecane jest minimalna dawka wynosi 6,5 mg na dzień. W odniesieniu astmę warunkach suplementacja likopen Wykazano pomóc astmę wywołaną u tych, którzy wzięli 30 mg / dobę. Prostaty Heath obawy wymagają od 6 do 7 mg likopenu dziennie. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem suplementów likopenu.
  3. Ustal zakres cen. Likopen jest łatwo dostępne w większości aptek i jest zawarta w wielu witamin. Ponieważ nie istnieją żadne specjalne względy dotyczące jakości lub witamin, które muszą być podjęte w parze z likopenu, aby były skuteczne, każda witamina marki ufasz jest dopuszczalna forma likopenu. Istnieje kilka dobrze wycenione męskie multiwitaminy zdrowia z likopenu.
  4. Sprawdź, skutków ubocznych, reakcji alergicznych i interakcji. Nie obserwowano działań niepożądanych odnotowano ze stosowania likopenu i nie są znane żadne interakcje z innymi lekami. Niektóre substancje, takie jak cholestyramina, kolestypol, olej mineralny i orlistat może zmniejszyć wchłanianie likopenu, jeśli są przyjmowane w tym samym czasie. Niektóre kapsułki witaminy zawierają soi, drożdże, pszenica, cukier, sól, serwatka, glutenu, orzechów lub owoców morza; jeśli masz uczulenie na którykolwiek z tych elementów, należy dokładnie sprawdzić etykietę witaminy butelki.

Teraz już wiesz, jak wybrać to uzupełnienie zdrowia. Zacznij korzystających ze świadczeń zdrowotnych likopenu już dziś!

Przestroga:

  • Podczas gdy pomidory są bogate w likopen, trudno jest uzyskać wystarczająco wchłanianie lyopene tylko z żywności.

Szybkie porady:

  • Niektóre substancje, takie jak cholestyramina, kolestypol, olej mineralny i orlistat może zmniejszyć wchłanianie likopenu.
  • Likopen jest przeciwutleniaczem wiele korzyści zdrowotnych.