grsail.com

Jak wybrać odpowiedni program nauczania

Jak wybrać odpowiedni program nauczania
Z homeschooling, nauka może się zdarzyć wszędzie!

Wiele nowych (i weterani) homeschoolers często zastanawiam się, jak wybrać odpowiedni program. Istnieje kilka czynników, które należy uwzględnić przy wyborze programu nauczania - ale gdy okaże się, że pasuje to wiesz!

Zastanów się ich stylu uczenia

Po pierwszym uruchomieniu programu badawczego, aby rozważyć, co najlepiej pasuje do stylu uczenia się dziecka. Nauka styl nie jest najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o wybór programów nauczania. Jednakże, jeśli wiesz, że masz kinestetycznych naukę na rękach i wybrać program, który wymaga godzin siedzi i czytanie - ustawiasz swoje dziecko na porażkę. Aby określić styl uczenia się wygląd dominującą dziecka w poniższych cech. Może się okazać, że Twoje dziecko pasuje do wielu, lub może się okazać, że dziecko wyraźnie preferuje jednego stylu nad drugim.

Charakterystyka stylów uczenia się

 • Słuchowcy najlepiej uczą się poprzez słuchanie. Robią dobrze z wykładów lub może dobrze zrobić z programu komputerowego opartego na które wymaga ich słuchać. Mogą też zrobić dobrze słuchać rzeczy są odczytywane na głos - czy to przez ciebie lub na taśmie.
 • Kinestetycznych uczniowie najlepiej uczą się poprzez działanie. Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci kinestetyczne coś takiego lapbooking. Zapewniają mnóstwo praktycznych zajęć dla każdego przedmiotu, aby pomóc wzmocnić pojęć nauczanych.
 • Wzrokowcy nauczyć widząc. Czytanie informacji, kojarzenia informacji ze zdjęciami, lub oglądania pokazu są doskonałe sposoby dotarcia wzrokowcem.

Większość dzieci nie należą do jednej kategorii wyłącznie. Przeciwnie, większość dzieci będzie w stanie wykorzystać wszystkie trzy style uczenia się, ale nadal preferują jeden nad innymi. Biorąc pod uwagę styl uczenia się dziecka jest ważne, ale nie jest najważniejszym czynnikiem w podejmowaniu decyzji w sprawie programu.

Twój Nauczanie Filozofia jest ważnym czynnikiem

Można często usłyszeć, że należy wziąć pod uwagę styl uczenia się dziecka po raz pierwszy przy wyborze programów nauczania, ale wręcz przeciwnie, to jest twoja filozofia nauczania, które najczęściej prowadzą swoją podróż homeschooling. Pomyśl o następujących kwestiach:

 • Czy czujesz, że studenci powinni podejść do szkoły za pomocą podręczników?
 • Są komfortowe tworzących własny program nauczania, lub przy użyciu różnych wydawców?
 • Jaką rolę myślisz literatura powinna odgrywać w instrukcji - należy studenci uczą się większość historii z biografii lub podręcznik?
 • Jak wiele czasu i energii chcesz umieścić w "hands-on" projektów?
 • Czy uważają Państwo, wszystkie doświadczenia życiowe wyrównywanie szans edukacyjnych?
 • Jak się czujesz się najbardziej komfortowo nauczania?
 • Czy Twoje dzieci uczą się samodzielnie, czy sądzisz, że potrzebują kierunku rodzica?

Po wyborze programu nauczania, myśleć o programie nauczania w zakresie, jak dobrze pasuje do Twoich powyższe odpowiedzi. Jeśli nie są wygodne tworzenie programów nauczania lub wyciągając z różnych źródeł, to być może trzeba pudełkową programu nauczania, a nawet akademii internetowy! Jeśli czujesz się jak dziecko będzie korzystać z czytania biografii najbardziej dla historii, prawdopodobnie chcesz szukać podejścia opartego na literaturze lub użyć podejście w stylu Charlotte Mason.

Zastanów się sytuacji rodzinnej

Wiele osób nie myśleć o swojej sytuacji rodzinnej przy wyborze programów nauczania, ale w rzeczywistości jest istotnym czynnikiem. Nie chcesz kupić zbyt wiele, a następnie w końcu nie jest w stanie go używać.

Wielkie Rodziny

Wiele dużych rodzin mają tendencję, aby przejść albo do bardzo niezależny program, że dzieci mogą zrobić na własną rękę, bez wielu kierunku dominującego, lub w kierunku czegoś takiego badania jednostkowych, które mogą być wykonane z różnych grup wiekowych. Realistycznie, nie można nauczyć kilku różnych klas, bez łączenia coś.

Zobowiązania razem

To ważne, aby być realistyczne o ilości czasu trzeba zobowiązać się do homeschooling. Jeśli wiesz, że można popełnić tylko rano, albo przejść na pracę w godzinach wieczornych, warto spojrzeć na coś, co jest bardziej samodzielna.

Życie Zmiana Wydarzenia

Czasami Narodziny dziecka, duży ruch, lub jakiegoś innego "dużego" przypadku zmiany przebiegu drogi homeschooling. Nie można przewidzieć wszystkiego, ale jeśli jesteś w stanie przewidzieć coś (jak narodziny dziecka), zaplanować swój program wokół imprezy. Nie istnieją żadne przepisy mówią, trzeba zdjąć lata lub harmonogramu szkoły od ósmej rano do godzina piętnasta

Jeszcze kilka porad, jak wybrać odpowiedni program nauczania

Veteran homeschoolers często powiedzieć kilka rzeczy o tym, jak wybrać odpowiedni program:

 • "Doskonały" program nie istnieje. Większość ludzi, którzy przełączyć, a następnie przełączyć się ponownie, szkoda, że oni skazani na to, co zaczęło się. Tylko zastanów się duże przełączniki, jeśli naprawdę nie działa.
 • Nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Biblioteki, społeczeństwo lokalne historyczne i muzea wszyscy chcą wychowywać swoje dziecko! Często są one więcej niż chętnych do pracy z homeschoolers i zrobić dla nich specjalne miejsca noclegowe.
 • Śmieci jednego człowieka są skarbem innego człowieka. Nie zakładaj, że ponieważ wszystkie znajomych kocham pewien program, który będzie też!
 • Odwiedź konferencję homeschooling. Często są warte czasu i wysiłku. To jedyne miejsce, gdzie można dostać się w ręce wielu programów nauczania, które bierzesz pod uwagę. Na dodatek, wiele konferencji będą mieli wielkie inspirujących mówców i dobrej sprzedaży programowe używane.