grsail.com

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Sadzenie drzew jest duża inwestycja w przyszłość swojego krajobrazu, dlatego tak ważne jest, aby wybrać mądrze. Z setki odmian dostępnych do wyboru w szkółkach w każdej części kraju, zadanie wybranie jednej może wydawać się trudne. Poniższy przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku przez najważniejsze kryteria, które uważają, pomaga znaleźć odpowiednie drzewa dla stoczni.

Big Picture Planowania

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Plan ogrodu w oparciu o dojrzałej wielkości drzewa.

Penelope O'Sullivan, autor pełne drzewo i Krzew podręcznika W domu jest: The Essential Guide to Wybór, Sadzenie i obsługa idealny krajobraz Rośliny, mówi, że "przed zakupem roślin lub rozpocząć kopanie dziur dla nowych drzew i krzewów, dowiedzieć się, co dokładnie chcesz nowych nasadzeń zrobić dla ciebie. "

Szkic nieruchomości

O'Sullivan sugeruje, że można rozpocząć proces szkicując główne cechy nieruchomości na kawałku papieru. Mapa z domu, linii partii i wszystkie istniejące lub planowane hardscaping, jak podjazdy i ścian oraz softscaping jak drzew, żywopłotów, sadzenie itp

Gole

Następnie zanotuj swoje cele na sadzenie drzew (lub drzewa). Szukasz:

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Drzewa kwitnienia wiśni sprawia, że ​​oświadczenie.

 • Cień?
 • Kwiaty?
 • Spadek liści?
 • Badania przesiewowe?
 • Owoce?
 • Siedliska dzikiej przyrody?

Ograniczenia własności

Następnie pod uwagę wszelkie ograniczenia lub ograniczenia, że ​​istniejące warunki nieruchomości mogą stanowić:

 • Dostępne miejsce
 • Bliskość do rur podziemnych (kanalizacja, szambo, woda, gaz)
 • Położenie linii napowietrznych
 • Lokalnych przepisów o tym, jak daleko od drzew drogowych muszą być umieszczone
 • Jak drzewa sadzenia mój wpływ sąsiadów (widoki, ściółce, cień, itp)

Wszystkie te rozważania są niezbędne do końca się z drzewa, które w zależności od potrzeb i celów dziesięć lat, gdy zaczyna dojrzewać. "Jeśli posadzić ogromne drzewo zbyt blisko domu, być może trzeba będzie wymienić go szybko i wydać dużo pieniędzy, aby utrzymać przycinanie drzewa małe lub zachować oddziały z dala od domu", mówi O'Sullivan.

Kryteria szczegółowe

Zanim będziesz mógł wybrać dokładny wybór roślin, należy określić cechy drzewa, które będzie pasować do Twoich potrzeb, które mogą być wypełnione przez prawdopodobnie więcej niż jednego gatunku. Proces ten jest w dużej mierze o wykluczeniu, co nie jest dobrym wyborem do roślin, aby ostatecznie wylądować na najlepszego wyboru spośród opcji, które będą pracować.

Gdy wiesz dokładnie formularz, którego szukasz i kilka opcji, że wykona, można udać się do przedszkola, aby zobaczyć, co jest rzeczywiście dostępne i w ramach budżetu. Albo, możesz skorzystać z tej informacji do przedszkola i je powiedzieć, co drzewa mają dostępne, że będzie działać w danej sytuacji.

Rozmiar

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Duży dom zasługuje na dużą cieniu drzewa.

Generalnie, chcesz nasadzenia drzew być proporcjonalna do wielkości parceli. Ogromne cieniu drzew na małej partii miejskim czuje złowrogi i przytłaczające - plus nie pozwalają słońce do domu lub ogrodu.

Ważne jest również, aby nie sadzić drzewa, gdzie ich korzenie mogą uszkodzić fundamenty, tarasy, ścieżki, pola wymywania, itp Ogólną zasadą jest, aby wybrać drzewa, które zmieszczą się w przestrzeniach dostępnych bez nieruchomości mniej niż 30 procent ich wysokości od każda z tych obiektów. Na przykład drzewo wzrośnie do 100 metrów wysokości powinna wynosić co najmniej 30 metrów z dowolnych z nich.

 • Małe drzewa (10 do 30 metrów wysokości) są odpowiednie dla najmniejszych części miejskich i jako punktów w różnych częściach krajobraz na większych właściwości. Drzewa tej wielkości zapewniają bardzo mało cienia, jednak.
 • Średnie drzewa (30 do 60 metrów wysokości) zapewniają znaczący cień i są łatwo zmieścić się na typowym-hektarowej parceli kwartał - będą całkowicie zmienić wygląd swojej własności raz dojrzały i na ogół wymagają profesjonalnej pomocy przycinanie i szkodnikami.
 • Duże drzewa (ponad 60 metrów wysokości) będzie trwać wiele lat, aby dojrzeć, ale bezcenny atut dla przyszłych pokoleń i zwiększa wartość domu, jeśli wybrana mądrze. Zazwyczaj są one dobrym rozwiązaniem tylko na pół akra lub większych partii.

Należy pamiętać, że istnieją również drzewa karłowate (mniej niż 10 metrów wysokości), które są odpowiednie dla ludzi, którzy mają tylko patio lub taras do uprawy rzeczy. Większość drzew owocowych są dostępne jako karły i niektóre gatunki ozdobne są powszechnie uprawiane w ten sposób, jak również, takich jak japońskich klonów.

Tolerancja w zakresie ochrony środowiska

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Płaczące wierzby pracy w pomieszczeniach mokrych.

Różne drzewa mają różne wymagania rosnących, dlatego tak ważne jest, aby wziąć spis warunków twoje wybrane próbki będą podlegały. Niektóre z nich można łatwo zmienić, podczas gdy inne są bardziej rzeczywista.

Temperatura

 • Znajdź swoje Strefy mrozoodporności USDA roślin, który jest oparty na najzimniejszej rocznej temperatury w danym obszarze, aby określić, które drzewa przetrwają zimę.
 • Tolerancja ciepła jest równie ważnym czynnikiem, dla którego amerykańskie Towarzystwo Ogrodnicze zapewnia interaktywną mapę.
 • Jeśli mieszkasz na zachodnim wybrzeżu, można skonsultować się z systemem strefie klimatycznej Sunset Magazine, który zawiera, ciepło, zimno i inne czynniki środowiskowe wszystkie na raz.

Opad deszczu

Niektóre drzewa trzeba tylko trochę wody, aby ustalone w swoich pierwszych dwóch lat, podczas gdy inni będą cierpieć bez cal wody na tydzień przez całe życie. Grunty, które są naturalnie wilgotna przez cały czas, jak obok stawu, wymagają użycia bardzo konkretnych gatunków; zawsze możesz nawadniania, jeśli trzeba, ale warto zastanowić się, jak praktyczne, które będą (czyli jak daleko od kurek lub istniejącego systemu nawadniania). W imię nie jest marnotrawstwem, zawsze brać pod uwagę swój klimat i spróbować posadzić odpowiednie gatunki, które wykonują dobrze z naturalnej strukturze opadów.

Rodzaj gleby

 • Niektóre drzewa znoszą ciężkie gliny, podczas gdy inne są przystosowane do uprawy w lekkiej glebie piaszczystej.
 • Bogaty, żyzna gleba jest niezbędne dla niektórych gatunków, ale są też drzewa, które rozwijają się w warunkach jałowych, skalnych.
 • Niektóre specjalizują się w glebach kwaśnych glebach zasadowych lub inni dobrze się albo.

Wszystkie te czynniki mogą być modyfikowane w pewnym stopniu przez budowę kopce poprawić drenaż, dodając kompostu i nawozów, zmieniające się z substancjami, które zmieniają pH i innych metod, ale łatwiej pracować z tym, co masz. Skontaktuj się z lokalnym biurem serwisowym rozszerzenie współpracy o pomoc w zrozumieniu rodzaju gleby. Będą one również miło przedstawić listę najlepszych drzew na danym obszarze.

Versus liściaste zimozielone

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Hollies Evergreen zapewnić zainteresowanie zimowy.

Wybór, czy chcesz to wiecznie zielone drzewo liściaste lub jest wielkim krokiem w procesie selekcji.

 • Evergreeny wyglądać bujne i zielone w zimie, kiedy większość roślin są w stanie uśpienia i wznieść się na szczycie listy, gdy pokaz jest głównym czynnikiem. Ale ogólnie rzecz biorąc, istnieje stosunkowo niewiele zimozielone drzewa dostępne, zwłaszcza dla północnych klimatach.
 • Drzewa liściaste, choć tracą liście, często pochodzą z zaletami pięknej spadek liści i uderzający strukturze branżowej, która jest widoczna tylko w zimie. Drzewa liściaste pozwala również na słońcu w porze roku, kiedy jest najbardziej potrzebna.

Wymagania dotyczące pielęgnacji i konserwacji

Dopasowane drzewo z warunkami nieruchomości przechodzi długą drogę w kierunku minimalizacji konserwacji. Jeśli posadzić coś lubi wilgoć i bogate gleby w suchym, skalistym terenie będzie potrzeba dużo nawozu i nawadniania, aby wykonać dobrze. Podobnie, drzewo, które rośnie zbyt duży przestrzeni wymaga dużo przycinania, aby utrzymać rozmiar. Ale jeśli naprawdę pragniesz pewnego drzewa, które nie jest idealne dopasowanie do otoczenia trzeba go zaoferować, to może okazać się warte dodatkowych konserwacji dla satysfakcji posiadania tego szczególnego drzewa.

Większość drzew wymagać konserwacji - to bardziej kwestia wyboru, który pasuje do Twojego stylu życia i kontekst miejsca sadzenia.

Spadły liście, owoce i orzechy

Wszystkie drzewa spadek liści (lub igły, jeżeli są drzewa iglaste), ale niektóre nasiona upuść, owoce, orzechy i inne rzeczy, które mogłyby być postrzegane jako uciążliwe. Zimozielone drzewa spaść nawet liści, to po prostu nie wszystkie na raz, jak drzew liściastych. Jednak rośliny z małe liście naturalnie wymagają mniej grabienie niż te o dużych liściach.

Bałagan i zagrożenia Obawy

Drzewa z owoców może poplamić bałagan powierzchnie pod nimi, więc najlepiej, aby uniknąć sadzenia tych gatunków na patio, pokłady lub parkingów. Orzechy mogą być niebezpieczne na twardych powierzchniach, jak rzucić pod nogi jak kulki. Niektóre drzewa są również znane ociekający sok lub pochodzących ogromne pióropusze pyłku.

Estetyczna postaci

Ten punkt może być najważniejsze dla wielu ogrodników. To nisko na liście nie dlatego, że nie ma znaczenia, ale dlatego, że łatwiej jest wyeliminować niewłaściwe gatunki na podstawie wymagań funkcjonalnych, a następnie rozważyć wygląd. Jest to kwestia osobistych preferencji i wyczuwając, co będzie najlepiej pasował do istniejącego krajobrazu lub utworzyć specjalny wygląd, który chcesz osiągnąć.

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Japońskie klony mają Zen Garden estetyczne.

 • Kwiaty - Kolor, rozmiar, zapach, a sezon są wszystkie istotne czynniki.
 • Pokrój - kolumny, piramidalne, lizak w kształcie wazy-jak, płacz, multi-trankingowym, szeroka i rozprzestrzeniania są różne zwyczaje wzrostu drzew do rozważenia.
 • Kolor - Istnieje wiele odcienie zieleni tam, ale są specjalne odmiany o purplish, brązu, złota, lub Chartreuse najważniejszych; spadek kolory są również zmienne gatunki.
 • Liści tekstury - wielkość liści i czy są one błyszczące, skórzaste, delikatne, wyprostowany, rzadkie lub gęste wszystko ma wiele do zrobienia, jak wygląda drzewo i czuje się w krajobraz.
 • Efekty specjalne - Niektóre drzewa nadają się do ogrody, ogrody Zen, tropikalnych, śródziemnomorskich krajobrazów tematów, estetyki i południowo więcej.

Dodatkowe uwagi

Istnieje wiele innych unikalnych sytuacje, które jeszcze bardziej ograniczają gatunki, które sprawiają, dobry mecz. Wybierz mądrze, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń.

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Srebrny klony są łatwo uszkodzone przez burze.

 • Może warto rozważyć tempo wzrostu drzewa, jeśli jesteś w pośpiechu dla cienia.
 • Niektóre drzewa mają bardzo inwazyjnych system korzeniowy i są trudne do ogrodu pod.
 • Inni są skłonni do utraty kończyny w burze i są dobrym wyborem do umieszczenia na parkingu lub w miejscach o dużym śniegu i silnych wiatrów.
 • Będziemy chcieli, aby upewnić się, że to, co nie jest inwazyjne sadzenia w Twojej okolicy, więc nie kończy się kiełkuje całej stoczni.

Przykłady oceny

Mylić się, jak zastosować wszystkie inne kryteria? Te przykładowe scenariusze mogą pomóc wyjaśnić proces.

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Magnolie można kwiat w cieniu.

 • Jeśli mieszkasz w południowo-zachodniej i szukaliśmy czegoś ciepła i suszę, o średniej wielkości, szybko rozwijająca się z kolorowych kwiatów, za drzewo jedwabiu, znany również jako mimozy.
 • Jeśli mieszkasz w chłodnym, górskim regionie i trzeba coś z oddziałów, które nie złamie się pod ciężarem śniegu, toleruje kwaśne gleby, i będzie działać jak ekran wiecznie, spróbuj sadzenia świerka.
 • Jeśli mieszkasz w południowo-wschodniej i chciałby wypełnić w zacienionym obszarze pod patch dużych drzew liściastych i chciałbym mieć drzewa, pachnące kwiaty efektowne, kwitnące magnolie są dobrym wyborem.
 • Jeśli mieszkasz w gęstej miejskich okolicy w Nowej Anglii i chcesz coś małego, z doskonałymi spadek liści i wiosennych kwiatów, drzewa jak oczaru będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Na co zwrócić uwagę kiedy na drzewie Zakupy

Przy zakupie roślin w szkółce, O'Sullivan ma następujące sugestie, aby upewnić się, że odchodzić z zdrowych i atrakcyjnych próbki, które doprowadzą długie, szczęśliwe życie w stoczni.

Jak wybrać Co Drzewa do Zakładu

Poszukaj zdrowych drzew z dobrej formie.

 • Wybierz drzew pojedynczych macierzystych z prostymi pni, które wybuchają w kierunku podstawy, a z jego kończyn rozmieszczonych równomiernie wokół pnia.
 • Wielu łodygach drzew powinny wyglądać przystojny i pełne z każdego kierunku.
 • Poszukaj dźwiękowych szerokich związków branżowych, a nie duże kończyn stłoczonych przed tułowia.
 • Wybierz rośliny z czystych liści i bez ciemnych plam, przebarwień czy dziur owadów.
 • Wilgotne, włókniste korzenie są lepsze niż zdrewniałych korzeni doniczkowych związana.
 • Unikać wysokich, długonoga roślin.
 • Nie kupić rośliny z martwych, rannych, duże skrzyżowanymi i otarcia gałęzi, kory, uszkodzenia podziału pnia, dwóch konkurujących ze sobą liderów, znaków zarażenia owadów lub suchych rozbitych bryłą korzeniową.

Czas sadzenia

"Nie ma lepszego czasu, aby posadzić drzewo, niż wczoraj", mówi. Powiedział, że O'Sullivan przestrzega przed pośpiechem, mówiąc: "Planowanie wymaga dodatkowego czasu z przodu, ale pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy w długim okresie."