grsail.com

Jak wiedzieć, kiedy rzucić pracę

Jak wiedzieć, kiedy rzucić pracę

Wielu z nas denerwować z naszej pracy, naszych szefów, kolegów, lub naszych miejscach pracy. Ale skąd mamy wiedzieć, kiedy po prostu trzeba wziąć głęboki oddech lub wakacje i gdy potrzebujemy prawdziwych zmian? Rzuca pracę to poważna decyzja, która wymaga dużo myśli. Istnieje kilka czynników, które należy myśleć i dyskutować z rodziną przed wyjściem z pracy.

  1. Sprawdź swoje szanse na rynku pracy. Jest to o wiele łatwiejsze od Ciebie i Twojej rodziny, jeśli w kolejce kilka perspektyw zatrudnienia przed rzucić pracę. Zmniejszy to stres, jak również długu! Wyklucza to rzucić pracę dla kaprysu, ponieważ musisz dokładnie przemyśleć i zaplanować użyć wszystkich swoich umiejętności tworzenia sieci kontaktów i do poszukiwania innych pozycjach.
  2. Określić, czy Twoja praca ma wpływ na twoje zdrowie. Jeśli stres z pracy ma wpływ na zdrowie fizyczne lub psychiczne, jest to pewny znak, że nadszedł czas, aby odejść. Żadna ilość pieniędzy i statusu warto rujnować swoje zdrowie, ponieważ nie będzie w stanie korzystać z żadnej z rzeczy, które pracowały tak ciężko. W tym przypadku, może być lepiej zostawić.
  3. Zastanów się, czy można nadal rosnąć w swoim położeniu. Nudy w pracy jest łatwy sposób będą zadowoleni. To ważne, aby być w pracy, która pozwala rosnąć zarówno osobiście, jak i zawodowo. Jeśli nie może się rozwijać, należy myśleć o rzuceniu pracy.
  4. Kontemplować swoje bezpieczeństwo. Jeśli nie czujesz się bezpiecznie w swoim miejscu pracy - fizycznie i psychicznie - nie jest to dobre miejsce dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz do podjęcia działań przeciwko komuś, kto czyni miejsce pracy niebezpieczne, należy to zrobić, ale nie pobyt, jeśli nie czują się bezpiecznie.
  5. Zapytaj rodzinę. Twoja rodzina ma informacji, że nikt inny nie ma. Zobaczyć, jak one działają, gdy przyjdziesz do domu z pracy, i są boleśnie świadomi tego, jak wpływa na nich! Biorąc pod uwagę, jak twoja praca wpływa twoja rodzina powinna pomóc Ci w stanie jaśniej myśleć o tym, czy chcesz rzucić pracę.
  6. Analizowanie sytuacji finansowej. Można żyć przez jakiś czas bez dochodów, podczas gdy szukasz pracy? Czy można zarabiać na co zasługujesz? Są to czynniki, które należy wziąć pod uwagę, gdy myślisz o rzuceniu pracy.
  7. Zastanów się inne propozycje. Chyba, że ​​się niezależnie zamożne, prawdopodobnie będziesz musiał dostać innej pracy. Czy inne oferty tak dobre jak to, co masz? Jeśli nie, to może warto pomyśleć o rzuceniu ponownie.

To rzadko łatwa decyzja rzucić pracę, ale są pewne wyraźne wskaźniki. Rozmowa z zaufanych przyjaciół i rodziny mogą pomóc, jak puszki patrząc wokół, aby zobaczyć, co jeszcze tam jest. Wiele osób pobyt w miejscach, które czynią je nieszczęśliwy przez długi czas, ponieważ trudno jest zmienić, ale są jeszcze inne opcje. Powodzenia!