grsail.com

Jak wiedzieć, czy Konsolidacja zadłużenia jest odpowiednie rozwiązanie

Jakie są główne powody, dla konsolidacji zadłużenia? Co można zyskać od niego? Mniejsze oprocentowanie, dłuższy okres spłaty, bez negatywnego wpływu i status quo w ratingach kredytowych, itp to tylko niektóre z korzyści, które napływają z konsolidacji zadłużenia. Oto, jak sprawdzić, czy należy skonsolidować swoje zadłużenie.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na znaczenie konsolidacji zadłużenia. Jest bunching razem lub łączenia wszystkich długów wynikających z jednego planu zadłużenia, tak aby liczba twoich spłat są ograniczone i nie są narażone na ryzyko niewykonania zobowiązania (z powodu braku dostępności środków w terminie płatności lub cierpią odsetki karne) , Teraz, to jest skuteczne tylko wtedy, gdy koszt planu konsolidacji zadłużenia jest mniej kosztowne niż wszystkich istniejących długów razem wzięte.

To bardzo ważne! Przed rozważa plan konsolidacji zadłużenia, dobrze jest sprawdzić rentowności. Istnieje kilka kredytów, które prowadzą stosunkowo niskie stopy procentowej. Większość pożyczek udzielonych przez rządy i źródeł prywatnych, nawet na programy opieki społecznej, rolnictwa, studentów / edukacyjnych, programów badawczych, rozpoczęcia działalności jako małego lub średniego przedsiębiorcy, kredytu mieszkaniowego zaciągniętego na swoim pierwszym domu lub jakichkolwiek dotowanych kredytów są kredyty z niskim Stopa odsetek. Nowy plan konsolidacji zadłużenia jest mało prawdopodobne, aby pokonać te stopy procentowe. Następnie wziąć pod uwagę koszty związane z wcześniejszym rozliczenia długów. Niektóre banki, instytucje finansowe i kredytodawców naliczyć odsetki karne; czasem chaotyczny całego procesu, praca papieru, czasu spożywane, itp, nie może uzależnić korzystanie z konsolidacji zadłużenia warto.

Niektórzy eksperci uważają, że konsolidacja zadłużenia działa jedynie w przypadku niezabezpieczonych długów. Zabezpieczone wierzytelności z dobrym zabezpieczeniem będzie dobrze zorganizowany w samym początku, w związku z tym, każdy plan konsolidacji może przynieść znaczące korzyści. Znaczącym wyjątkiem może być, jeśli wziąć kredyt zabezpieczony na bardzo wysokiej stopie procentowej, ze względu na złe ratingowych, a następnie, Twoja ocena poprawiła; lub jeśli zabezpieczone lepiej zabezpieczenia do zaoferowania, który ma potencjał, aby zmniejszyć ryzyko kredytodawcy i zmniejszają zastosowanie stopy procentowej.

W przeciwieństwie do zabezpieczonych długów, to największe szanse konsolidacji w przypadku niezabezpieczonych długów. Pożyczki te obejmują zaległych kwot na karty kredytowe, kredyty lub pożyczki ręczne, małe pożyczki pieniężne z kredytu w rachunku bieżącym lub pracodawcy, na rysowanie uzgodnień z bankierów, sklep kredytu i podobnych pożyczek bez zabezpieczenia wspierającego. To jest łatwe, a nawet zaleca się skonsolidować te kredyty, ponieważ mogą one prowadzić różnym oprocentowaniu oraz okresy spłaty może się zmieniać zbyt. W takich przypadkach, konsolidacji zadłużenia działa dobrze i pomaga w zmniejszeniu liczby kredytów wbrew swojej nazwie, poprawia swoją zdolność kredytową, zmniejsza liczbę dłużników i pozostawia mniej procesów płatniczych dbać.

Tak więc, w dolnej linii do uznania wiarygodności planu konsolidacji zadłużenia jest to, czy jest to mniej kosztowne, czy to poprawia okres spłaty i czy to pomaga w poprawie swój rating. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, aby wszystkie wyżej, tylko wtedy będzie konsolidacji zadłużenia być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.