grsail.com

Jak uzyskać korzyści Maksymalna Zdrowia z owocami i warzywami?

Jesienią, nie wiesz, gdzie szukać najpierw w obfitości świeżych owoców i warzyw. Pamiętaj, podstawowe zasady, jak pozwolić im przynieść tylko przyjemność i korzyści!

Jak uzyskać korzyści Maksymalna Zdrowia z owocami i warzywami?

Sezonowe owoce są zdrowsze

Jest to dobrze znany fakt: sezonowe owoce uprawiane w regionie, są bardziej przydatne niż importowanych egzotycznych. Zawierają więcej witaminy i przeciwutleniacze, które są zniszczone w czasie długiego transportu na odległość. Nie są one traktowane z parafiny lub poddany innym manipulacji toczenia zagranicznych owoce w kolorowych rekwizytów.

Jak przechowywać owoce?

Nie myć owoce przed umieszczeniem ich w lodówce, inaczej owoce pogorszy szybko. Wystarczy przetrzeć je papierowym ręcznikiem lub suchą szmatką i wyprać przed użyciem. Przechowywać różne rodzaje owoców osobno. Na przykład, w perforowanych papierowych lub plastikowych toreb (aby umożliwić im "oddychać"). Niektóre owoce (jabłka, gruszki, śliwki, morele i melon) wydzielają etylen - gaz stymulowanie dojrzewanie innych owoców. Jeśli umieścisz "wrażliwe" kiwi, brzoskwinie, nektarynki i arbuzy w pobliżu, będą one psują się szybciej. Ale niedojrzałe owoce powinny być przechowywane w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, więc będą one dojrzewają szybciej i zachowują witaminy lepiej niż jeśli umieścić je w lodówce.

Jak zmniejszyć zatrucie pokarmowe i inne zagrożenia dla zdrowia?

Nawet wysokiej jakości sezonowe warzywa mogą zawierać azotany gromadzących się w organizmie i zamienia związków niebezpiecznych - azotyny, które zatruwają organizm. Możesz zmniejszyć ryzyko zatrucia, jeśli przestrzegać kilku prostych zasad:
usunąć górny liści kapusty, nie używać łodyżki i grube żyły liści żywności;
odciąć czubki marchew, usunąć rdzeń;
kupić okrągły rzodkiewka, że ​​zawiera mniej szkodliwych soli niż jeden długi;
pamiętaj, że ogórki i cukinia gromadzą azotany w skórce i wokół łodygi; porów - w dolnej części pogrubionej części; zieleni (sałata, koperek, pietruszka, szpinak, itp) - w łodygach.

Jak przechowywać warzywa?

Do warzyw nie zepsuć wcześnie, dowiedzieć się, jak prawidłowo je przechowywać. Ziemniaki, czosnek i cebula są przechowywane w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Marchewki są przechowywane również w komorze chłodziarki do owoców i warzyw. To może być z brokuły, kalafior, kukurydza, rzodkiewki i seler - zachować je w oddzielnych workach z tworzywa sztucznego z otworami do cyrkulacji powietrza. Tutaj można również umieścić zieleni i świeże zioła, z wyjątkiem bazylii: jest "boją się" na zimno, więc preferuje pojemnik z wodą i miejsce na parapecie. Ale papryka, ogórki, cukinia może być umieszczony na górnej półce lodówki - w najcieplejszym części. Pomidory nie lubią ujemnych temperatur albo, więc mogą być pozostawione na stole na talerzu lub w plastikowym pojemniku.

Grzyby

To smaczne, ale ciężkie jedzenie białka, jest trudne do strawienia i jest większe obciążenie dla żołądka, więc dania grzybowe mogą być spożywane wyłącznie przez ludzi zdrowych. Grzyby są surowo zabronione, aby małe dzieci. Bądź ostrożny! Przeciwieństwie do mięsa i ryb, które stają się zgniłe i uzyskać bardzo nieprzyjemny zapach, zepsute grzyby nie manifestują się na zewnątrz. Duży rozmiar i miękkość grzyb mówi, że jest zepsute.

Jak przechowywać grzyby?

Grzyby są łatwo psujących się produktów. Zaczynają się rozkładać tylko w 4 godziny, po czym podniósł. Dlatego, zaczynają ich przetwarzania, jak tylko przynieść je do domu. Natychmiast zanurza się oczyszczone grzyby w occie lub osolonej wodzie, więc nie ciemnieją. Włożyć grzyby na durszlak i przepłukać kilkakrotnie zanurzając go w misce z zimną wodą. Ugotować grzyby dwa razy (pierwszy woda powinna być wylana natychmiast po uruchomieniu wrzenia). Gdy grzyby zejść na dno garnka, są gotowe.